sport Overstap van Roos Mes naar M2 geen grootspraak De Meeuwen terug onder de streep Competitie gaat uit als nachtkaars voor MZVC Belg crosst het snelst in Rilland Zaalvoetballers strijden om titel Wpzc Maandag 27 april 2009 3 1 Dallinga/Fast sluit af met maximale zege sluiskil - De driebanders van Dallinga/Fast sloten het seizoen in stijl af De Arend Tummers uit Sint Willebrord werden met 8-0 huiswaarts gestuurd. Dallinga/Fast, eerder al onbereik baar voor de concurrentie, gaf de bezoekers geen schijn van een kans. Berry Dallinga, Mathieu en Dirk Vlerick en Jean Paul de Kra ker hoefden niet hun beste spel te spelen om te winnen. Vijfde plaats renner Maurice Minnaar MIDDELBURG - Middelburger Mauri ce Minnaar eindigde gisteren als vijfde in de A-categorie van een koers voor de Zeeuws- Vlaamse/Belgische wielerorganisa tie Waod. De wedstrijd werd gere den in het Belgische Heusden. Veteraan Wim de Waal uit Axel won de koers in de klasse E. Een dag eerder schreef hij in Oost-Eek- lo ook al een wedstrijd in deze klasse op zijn naam. door Marco Puik MIDDELBURG - Hoedekenskerke ver zekerde zich zaterdag zo goed als zeker van nacompetitievoetbal. De ploeg die uitkomt in de vierde klas se A won met 4-1 van Bevelan ders. Voor MZVC gaat de competi tie als een nachtkaars uit. De Mid delburgers kregen op eigen veld weer een nederlaag te slikken. Arendskerke was met 4-0 te sterk. MZVC-'s-Heer Arendskerke 0-4: MZVC begon nog goed aan de wedstrijd, maar nadat Stefan van Sabben voor 0-1 zorgde was het over en uit voor de thuisclub. Wal ter de Kok tekende voor een 0-2-ruststand en dankzij doelpun ten van opnieuw Van Sabben en Henry van Gilst liep Arendskerke uit naar een eenvoudige overwin ning. Cadzand - Nieuwland 1-0: Het enige doelpunt in Cadzand viel na *4«jr ilpH C'W.' Belangrijke zege vrouwen Oostkapelle oostkapelle - Het vrouwenteam van Oostkapelle is hard op weg om het vege lijf te redden. Zater dag was de ploeg van trainer Jan Nuts met 2-1 te sterk voor Berkel. Het echte degradatieduel, waarin Oostkapelle vijf vaste krachten moest missen, werd beslist door treffers van Mindy Hengst en Ma rieke Kwast. Volgende week staat de derby Smerdiek-Oostkapelle op de rol. Winst en verlies voor vrouwen Smerdiek SINT MAARTENSDIJK - De voetbal sters van Smerdiek hadden weinig in te brengen bij kampioen 't Zand. Na een 4-0-ruststand ver loor de Thoolse ploeg met 6-0. Eer der in de week was Smerdiek met 3-2 te sterk voor Muiden. In dat duel scoorden Suus Hopstaken (2x) en Marieke Goeree voor Smer diek. Eén duel voor het einde be zet Smerdiek de zesde plaats op de ranglijst van de eerste klasse A. FC Dauwendaele begint goed aan nacompetitie STEENBERGEN - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele zijn de na- competitie van start gegaan met een zege op RIF/New Style 1. In Steenbergen won de Middelburgse eersteklasser na een 1-3-ruststand met 2-4. Jesper de Vlieger maakte de eerste drie doelpunten voor Dauwendaele, Marik Waterman scoorde nummer vier. Woensdag wordt de terugwedstrijd gespeeld (aanvang 20.00 uur). 70 minuten en werd gescoord door Bart de Koning. Tot aan de trefFer ging het duel redelijk gelijk op. Na de 1-0 opende Nieuwland nadrukkelijk de jacht op de gelijk maker, maar met dank aan een uit blinkende keeper Marnix Martlé hield Cadzand stand. De Noormannen-Wemeldinge 7-2: In navolging op het uitduel van vorige week met SVD (0-9) toonde De Noormannen zich ook tegen Wemeldinge buitengewoon productief: 7-2. Bij rust leidde de thuisclub met 2-1. De doelpunten van de ploeg uit Westkapelle wer den gescoord door Mark Minder- houd (driemaal), Thomas Wuite (tweemaal), Rick Hengst en Tom Hengst. Pieter Bolle scoorde twee maal voor Wemeldinge. De selec tie van de kampioen blijft volgend seizoen intact. Of er versterking bij komt is nog onbekend. Amazone boekt in Serooskerke derde zege in vier wedstrijden. door Lucien Roelandt SEROOSKERKE - Roos Mes was za terdag tijdens de dressuurwed- strijd van de Gouwe Reyers in Serooskerke goed op dreef Mes maakte een maand geleden met Wynona de overstap naar de klasse M2. De merrie was er klaar voor, beweerde de amazone uit Grijpskerke. Het was geen groot spraak, want met drie overwinnin gen in vier wedstrijden onder streept de combinatie op overtui gende wijze dat ze het niveau aan kan. In de eerste proef stuurde 23-jarige amazone de San Re- mo-dochter met 203 punten naar een afgetekende overwinning. Ze bleef Lenny Tange met Roset tien punten voor. Ook in de herkan sing gaf Mes haar belagers geen kans, met 201 punten. De Middel burgse Willeke Janse wist met Sta- tistique de achterstand tot zes pun ten te beperken. „Wynona is een fijn paard. Ze doet alles voor me. Ze beschikt over heel goede basisgangen. Daar op hoef ik niet speciaal te trainen. Op die onderdelen scoort ze ge woon achten. Ze heeft ook een heel sterk achterbeen. De motor zit van achter en dat is belangrijk, wil je hoog scoren." In de klasse Li toonde Rebecca van den IJssel met Odette zich in beide proven de beste van een sterk aan elkaar gewaagde kop groep. In de eerste proef stuurde de amazone uit Middelburg de merrie met 188 punten naar een nipte overwinning. Van den IJssel bleef Marijke Brasser uit Westka pelle met Bandiet een puntje voor. In de herkansing liet ze met de Ahoy-dochter de teller oplopen tot 186 punten. Esther Dekker eis te met Veenstra's Wynnie met 182 punten de tweede plaats op. In de klasse Z ging in de eerste proef de zege naar Cindy van Klooster uit Vlissingen. In de tweede proef eis te de in de aanloopproef als derde geëindigde Barbara Timmerman met Sharon de zege op. Arendskerke-keeper Jeffy Geuze is een aanvaller van MZVC te snel af. foto Ruben Oreel Rinus van de Ven moet zich tevreden stellen met derde plaats. door Herman Heuvink rilland - De Belg Marvin van Dae- le was de sterkste motorcrosser op het Scheldecircuit in Rilland-Bath. Daar vond de eerste wedstrijd plaats van MC Rilland. De Hondacrosser won op overtui gende wijze beide manches bij de zwaarste seniorenklasse, de MX 1. In de eerste manche voerde Rinus van de Ven uit Vlissingen de meu te lang aan. Halverwege moest hij echter buigen voor het Belgisch ge weld. De 27-jarige Van Daele uit Dessel (bij Mol) is een topper bij onze zuiderburen. Hij zag het afge lopen jaar zijn carrière echter ge dwarsboomd door de ziekte van Pfeiffer. Hij is nu weer hersteld en om zich voor te bereiden op het Belgisch kampioenschap wist hij de weg naar Rilland te vinden. Van de Ven moest ook de tweede plaats inleveren toen Mark Boot hem drie ronden voor het eind ver raste. In de tweede manche was Van Daele als snelste weg, gevolgd door Van de Ven en Boot. In de derde ronde ging Van de Ven in de fout. Boot was er als de kippen bij om daar van te profiteren. Van de Ven begon vanaf de vijfde plaats aan een inhaalrace. Tegen het eind kwam hij nog wel in de buurt van Boot maar daar bleef het ook bij. In de MX 2 senioren bleek Rinnie van Linden uit Putte het sterkst. Hij wist beide manches naar zich toe te trekken. De meeste tegen stand ondervond hij van Marco Pennings uit Tholen. De Zeeuw eindigde in de eerste manche als derde na een enorme inhaalrace. De tweede manche hield hij lang gelijke tred met Van Linden. Tegen het eind moest hij deze echter la ten gaan. Voor de Zeeuwen was er alleen winst in de 85 cc. Het werd gelijk een dubbelslag want Carsten Goedegebure uit Yerseke won bei de manches gevolgd door plaatsge noot Marvin Boone. Ploeg uit Zoutelande moet in laatste duel nacompetitie ontlopen. door Klaas Verspoor middelburg - In de derde klasse A moet De Meeuwen vrezen voor deelname aan de nacompetitie, want op de voorlaatste speeldag 'wipte' Kapelle over de ploeg uit Zoutelande naar de negende plaats. De Meeuwen verloor met 2-1 bij het ongeslagen Veere, Kapel le versloeg SKNWK met 4-1. Naast De Meeuwen en Kapelle zijn ook Rillandia en Wolfaarts- dijk nog niet geheel veilig. Veere en Dauwendaele wonnen elk met 2-1, en AZW (3e periodetitel) en DFS (overname periodetitel Veere) plaatsten zich voor de na competitie. DFS-FC Dauwendaele 1-2: In de eerste helft kregen beide ploegen nauwelijks kansen en werd er daar om niet gescoord. Na rust liep Leo nard van Floresteijn binnen één minuut wegens praten tegen twee gele kaarten aan en zo moest DFS met tien man verder. In ondertal kwam de ploeg uit Burgh-Haam- stede in de 64e minuut, na een handig overstapje van Anco van der Linde, via aanvoerder Jarno Vermeulen toch aan de leiding. De Meeuwen verliest bij Veere waardoor de nacompetitie dreigt. Periodekampioen FC Dauwendaele boekt een overwinning bij DFS. Kansen op 2-0 werden daarna niet verzilverd door de thuisploeg. Uit een counter hielp Ezra de Korte Dauwendaele aan de gelijkmaker en tien minuten voor tijd werkte Jasper Leuvelink de 1-2 binnen. Daarna werden nog twee goals van de bezoekers wegens buiten spel afgekeurd. Veere-De Meeuwen 2-1: Veere be hield ook tegen De Meeuwen de ongeslagen status en vervulde haar sportieve plicht. Met een boogbal over de keeper scoorde lel ie Lukasse al in de vijfde minuut de 1-0. Na een uur spelen verscheen Joachim Cornelisse alleen voor De Meeuwen-doelman Dennie Oosse en dat betekende de 2-0. Via Ro bin Dek kwam De Meeuwen nog wel terug tot 2-1, maar verder kwam de ploeg uit Zoutelande ook niet. Colijnsplaatse Boys-ZSC'62 3-0 (1-0). Graham Holmes 1-0, Sander van Ouwerkerk 2-0, Michiel van der Weele 3-0. Kapelle-SKNWK 4-1 (2-1). Leon Polle mans (e.d.) 1-0, Robbert Padmos 1-1, Ferdi Tilroe 2-1, Job van de Vrie 3-1, Ro mano Meerman 4-1. Heinkenszand - Rillandia 1-0 (1-0). Ewout de Graaf 1 -0. Wolfaartsdijk - AZW 1-2 (1-0). Jan Kole 1-0, Wouter Boeije 1-1, Mustafa Yilmaz 1-2. Tholense Boys - WHS 0-0. Noad'67 - Beek Vooruit 1-4 (0-1). Adriaan Dikmans 0-1, Danny Steijn 1-1, Arno Gabriëls 1-2, Arno Gabriëls 1-3, Edwin Foesenek 1-4. middelburg - Sporthal Baskens- burg in Vlissingen is maandag het toneel van het Zeeuws kampioen- Schap zaalvoetbal. Zowel de com petitie- als de bekerkampioenen uit Walcheren, de Bevelanden, Zeeuws-Vlaanderen en Schou- wen-Duiveland doen mee. Bij de competitiekampioenen ko men Ciooo/Havenzicht (Bevelan den), Tympaan (Walcheren), Van Oeveren/WIK (Schouwen-Duive- land em Internetplan/Tempo Team (Zeeuws-Vlaanderen) in ac tie. De deelnemende bekerkam pioenen zijn Binnen Uit/Yerseke (Bevelanden), Garderen/Dekker 2 (Walcheren), Ijtama Arpi (Schou wen), Amstelhoekje/Adm. Bakker (Zeeuws-Vlaanderen). De eerste wedstrijd begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77