Hoek verliest niet alleen punten GPC heeft nog één punt nodig voor behoud Arnemuiden grijpt naast nacompetitie Vanuus wint kroegschaken 30 Maandag 27 april 2009 pzc W VCK boekt bij WC'68 belangrijke zege in strijd tegen degradatie. door Marco Puik middelburg - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal werd Dinteloord kampioen. De Braban ders versloegen Oostkapelle met 3-1. Arnemuiden verloor met 2-3 van het al gedegradeerde Seolto en moet het laatste nacompetitietick- et aan Oranje Wit laten. VCK boekte een belangrijke zege. Arnemuiden-Seolto 2-3: Arne muiden liet veel kansen onbenut. Na 38 minuten tekende Jeroen van Wingerden voor 0-1. Bart-[an Kroes schoot de thuisclub even la ter langszij. Nadat een Seolto-spe- ler met een schot de kruising had geraakt zorgde Jaap van Dam na rust voor 1-2. A-junior Joab Vente- vogel zorgde vervolgens voor 2-2, maar Arnoud Mol bepaalde de eindstand op 2-3. Duiveland-Serooskerke 0-0: De twee nacompetitiedeelnemers hiel- dep elkaar in evenwicht. Voor rust vielen er over en weer kansen te noteren. Namens de gasten eindig de een inzet van Frank Allaart op de kruising. Het tweede bedrijf le verde weinig kansen meer op. WC68-VCK 1-4: VCK boekte een geflatteerde, maar daarom niet minder belangrijke overwinning op WC'68. Na 40 minuten schoot Dylan Verhage de bal uit een vrije trap op schitterende wijze in het doel: 0-1. Merijn Dek nam de 0-2 voor zijn rekening en via Erik Goudt counterde VCK naar 0-3. Piet de Graaf deed iets terug, waar na Bouwen Legemate de 1-4 vast legde. Dinteloord-Oostkapelle 3-1: Oost kapelle kon het feestje van Dinte loord niet verstoren. Binnen één minuut kwam de thuisclub al aan de leiding via Leon Hollemans. Diezelfde Hollemans zorgde ook voor 2-0. Vijf minuten na rust nam Rick Pattenier de 2-1 voor zijn rekening, maar in de 65e mi nuut vergrootte Hollemans de marge weer tot twee. Halverwege de tweede helft miste Harold Ver meulen (Oostkapelle) een straf schop. Nieuwdorp-Bruse Boys 2-3 (1-2): Niels Mulder 1-0, Niels Mulder 2-0, Peter Willemse 2-1Thomas Groene- veld 2-2, Mats Willemse 2-3. SSV '65-Oranje Wit 1-3 (0-0). René Zwamborn 1-0, Raudi Diamant 1-1, Raudi Diamant 1-2, Marcel van Valen 1-3. VLISSINGEN - Het schaakteam van Vanuus.nl heeft het Vlissingse schaakkroegentoernooi gewon nen. Het team met Jeroen Hek huis, Roeland Alders, Henrik Wes- terweele en Albert Vermue bleef favoriet OBU-team ander halve punt voor. In de laatste ronde troffen Vanuus en OBU elkaar. OBU, met Hans Groffen, Koos Zomer, Bert Hende- rikse en Kees de Wolf, moest win nen, maar kwam niet verder dan een gelijkspel. Pinas en Van Belzen raken geblesseerd, Koné krijgt een rode kaart. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Hoek ging zaterdag op bezoek bij SDC Putten onder uit (4-2), maar verloor niet alleen drie punten in de strijd om de tweede plaats. Regilio Pinas viel al na twee minuten uit met een scheur in de hamstring, Joan van Belzen haakte na 45 minuten af met een pijnlijke pols, Stijn Ma- hieu wacht na zijn vierde gele kaart een schorsing en Michael Koné hoeft dit seizoen ook niet meer te voetballen. De linksback kreeg kort na de vier de Puttense treffer een rode kaart wegens natrappen en maakte zijn ploeg daarmee eigenlijk kansloos. Kloetinge is zeker van nacompetitie na 2-2 bij Nivo Sparta. door Jan Dagevos NIEUW LEKKERLAND - GPC Vlissin- gen is dicht bij lijfsbehoud in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal. De Walcherse formatie pakte zaterdag een belangrijk punt (0-0) bij Nieuw Lekkerland. GPC heeft zaterdag in de thuiswed strijd tegen Nivo Sparta aan een ge lijkspel genoeg om ook volgend jaar in de eerste klasse te kunnen uitkomen. „We zijn er dicht bij", zei trainer André Maas. De oefen- meester kon leven met de remise in Nieuw Lekkerland. GPC had weinig grip op de tegenstander, die enkele keren dreigend kwam Hoek was met tien man niet meer in staat om aan te zetten voor een slotoffensief. „Dit was van onze kant geen goe de wedstrijd", bekende trainer Ga by Demanet. „Te veel spelers haal den niet hun niveau. Putten streed echt om in de hoofdklasse te blij ven, terwijl een aantal jongens bij ons er te licht over dacht." Dat was teleurstellend voor Demanet, om dat hij vóór het duel nog het ge voel had dat zijn selectie er vol voor wilde gaan. De Belg koos me de daarom ook voor het hetzelfde basisteam als een week eerder te gen Volendam (4-0), maar moest al snel wisselen. Regilio Pinas raak te bij zijn eerste sprintduel gebles seerd aan de hamstring. Tien mi nuten later kwam Hoek op achter stand, door een vrije trap van Marchel Kamphuis (1-0). SDC Put- opzetten, maar nimmer echt ge vaarlijk werd. GPC stelde er in de eerste helft één mogelijkheid tegenover via Björn Ronde. Ook na de pauze do mineerde de thuisploeg, maar ook nu vielen er weinig grote kansen te noteren. Lunven Vermeer en Da- ny Bomer kregen namens GPC nog kleine kansen. Zo bleef het 0-0. Mathijs Lugtenburg, Sven Ronde en Erik de Ruijter liepen te gen een gele kaart aan. Kloetinge is één speelronde voor het einde zeker van deelname aan de nacompetitie. De Bevelandse Dankzij de 0-0 van GPC bij Nieuw-Lekkerland is handhaving dichtbij voor de Vlissingse eerste klasser. Zaterdag heeft de ploeg genoeg aan een gelijkspel. ten verdubbelde die voorsprong na rust via Albert van Nijhuis. Hij passeerde Robbie de Moor, die in het veld was gekomen voor Joan van Belzen. De doelman bleef met een pijnlijke pols in de kleedka mer achter. Na die 2-0 dacht de thuisploeg de buit binnen te hebben. Maar Hoek toonde veerkracht, bracht via Björn Langeveld snel de 2-1 op het scorebord. De middenvelder schoot van ruim twintig meter via de binnenkant van de paal raak. Arnold Nguekam zorgde even la ter voor de gelijkmaker. Demanet: „In die fase hadden we de wed- WJ Hoek verliest van degradatiekan- didaat SDC Putten en raakt ook verschillende spelers kwijt. De Zeeuws-Vlamingen staan nog wel op de tweede plaats. eersteklasser speelde met 2-2 gelijk bij Nivo Sparta en mag op basis van de derde plek op de ranglijst meedoen aan de promotiestrijd. Kloetinge keek tegen Nivo Sparta lang tegen een achterstand aan - in de 20 minuut scoorde Niels de Haan voor de thuisploeg - maar kwam na rust sterk terug via Wou ter de Craene en Mervin Nieman- tsverdriet. In de slotfase kreeg Ni vo Sparta nog een strafschop. Die werd benut door Roberto Verha gen: 2-2. Bij Kloetinge fungeerde Marcel Lourens als coach, omdat hoofdtrainer Diederik Hiensch een schorsing uitzat. De oefen- meester kreeg vorige week in de thuiswedstrijd tegen Nieuw Lek kerland een rode kaart. De Zeeuws-Vlaamse ploegen Zaamslag en Terneuzense Boys strijd in handen. We hadden via Ferry Alfons ook op 2-3 kunnen komen, maar hij twijfelde te lang." Dat deed Van Nijhuis even later niet. Hij zette SDC Putten met twee goals op een 4-2-voorsprong en besliste het duel. Dat Van Nij huis zaterdag drie keer scoorde te gen Hoek, was niet eens zo opmer kelijk. Hij deed het al eerder, zoals in het seizoen 2000/2001. In het shirt van Sparta Nijkerk, dat hij na de zomer opnieuw draagt, scoorde hij respectievelijk drie en vier keer tegen Hoek. Ondanks de nederlaag staat de Zeeuws-Vlaamse ploeg nog steeds tweede in de hoofdklasse A. „We hebben nog twee duels om die plek vast te houden", zei Dema net. „Alleen moeten we dat wel met een gehavende ploeg voor el kaar gaan krijgen." moeten zaterdag in de slotronde nog zwaar aan de bak. Beide teams verloren zaterdag en staan nu samen met WGZ op de op een na laatste plaats. Terneuzense Boys verloor op eigen veld met 1-0 van Achilles Veen, dat de Terneu- zenaren daardoor passeerde op de ranglijst. Invaller Niels Dominu- cus, ooit begonnen bij De Noor mannen uit Westkapelle, velde drie minuten voor tijd het vonnis met een fraaie kopbal. Zaamslag stelde zwaar teleur bij Wilhelmina'26, de ploeg uit Wijk en Aalburg die al gedegradeerd is. Bij winst hadden de Zeeuws-Vla mingen bijna veilig geweest, maar ze verloren met 2-0. De Braban ders scoorden twee keer na rust, te gen Zaamslag dat veel te slordig speelde. Hoek-middenvelder Stijn Mahieu (links) troeft een verdediger van SDC Putten af in de lucht, maar zal niet tot scoren komen. foto Hans van de Vlekkert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76