in halve finale Grim Vuijsters rekent af met twijfels op EK judo in Tblisi Sportieve wraak voor Theo Bos Aanval op gevestigde orde in de MotoGP Titelverdediger O'Sullivan eruit op WK snooker Doe ook mee aan de PZC Familieloop! Kijk wie zich al hebben ingeschreven op www.pzc.nl/familieloop PZC Maandag 27 april 2009 29 metaal te pakken. „Ik ging naar Tblisi voor goud", zei ze. „Als ik dan op zo'n manier wordt besto len in de halve finale, kan ik het niet meer ombrengen om er nog vol voor te gaan. Ik weet dat ik pro fessioneel die partij moet ingaan, maar slaagde daar niet in." Opmerkelijke toeschouwers op de tribunes in Tblisi waren de Terneu- zense Sandra Roelofs, de vrouw van de Georgische president, en haar ouders en kinderen. De first lady was gemaild door de moeder van Willeboordse, die haar had ge vraagd de enige Zeeuwse deel neemster aan te moedigen. „Mooi toch, dat het gelukt is?", zei Wille boordse. „Maar veel tijd hadden we niet voor elkaar. Zij heeft maar één partij van mij gezien, omdat ze nog andere verplichtingen had. En ik kon haar niet uitgebreid spreken omdat ik in een soort flow zat. Maar het was leuk: nuch tere Zeeuwen onder elkaar in Tbli si." In het korte gesprekje, gearran geerd door technisch directeur Cor van der Geest, meldde Roelofs dat ze later in het jaar, precies tij dens het wereldkampioenschap ju do in Rotterdam naar Nederland komt. Willeboordse: „Misschien dat ze dan ook even tijd heeft om naar Ahoy te komen. Ik heb haar in ieder geval mijn telefoonnum mer gegeven." Zilver voor 26-jarige Brabander in zwaarste gewichtsklasse. door Arnold Aarts TBLISI - Het is goed mogelijk dat Dennis van der Geest op 15 augus tus 2008 tijdens de Olympische Spelen zijn laatste grote wedstrijd heeft gejudood. Met een zilveren medaille meldde zich gisteren tij dens de Europese kampioenschap pen in de persoon van Grim Vuijs ters een overtuigende opvolger in de zwaarste gewichtsklasse. Het was voor de 26-jarige Braban der de tweede Europese titelstrijd waaraan hij meedeed. Zijn eerste eindronde liep vorig jaar uit op een deceptie. Mentaal geknakt stond Vuijsters op de mat in Lissa bon. Letterlijk en figuurlijk dood ziek van het onrecht dat hem in zijn ogen was aangedaan. Hij zag zijn uitverkiezing naar het EK als een fooi waarmee hij door de bond was afgescheept. Op grond van zijn drie bronzen me dailles tijdens de A-toernooien van Parijs, Hamburg en Praag had volgens hem niemand anders dan hij uitzending naar de Olympische Spelen afgedwongen. En zeker niet zijn concurrent Dennis van der Geest die sinds 2006 geen gro te prijzen meer had gewonnen. Maar de vijfkoppige technische staf besliste anders. Van der Geest verloor in Peking in de eerste ronde van de Rus Tme- nov en liep een zware armblessure op. Daarna was lange tijd onduide lijk of hij ooit nog op de tatami zou verschijnen. Vorige week werd bekend dat de 33-jarige Haarlem mer overweegt in mei zijn rentree te maken op een toernooi in Tu nis. En dat was geen toeval, vond Vuijsters coach De Rooy. Hij ver moedde kwade opzet, om zijn pu pil door die mededeling vlak voor een belangrijk evenement weer van zijn stuk te brengen. Dennis van der Geest wilde zijn spectaculaire loopbaan afsluiten tij dens het WK in Rotterdam over enkele maanden. Maar dat zal hoogstwaarschijnlijk niet gebeu ren. De technische staf kan na het EK-zilver nauwelijks om Vuijsters heen. Al rekent Jan de Rooy zich De Nederlandse judoka's behalen op het EK in Tblisi vijf medailles. Grim Vuijsters, Dex Elmont, Kit ty Bravik, Edith Bos en Henk Grol winnen eremetaal. nog niet rijk. „Ik vertrouw ze voor geen vijf centen." Hij spreekt zelfs smalend over de 'Kenamju-clan', omdat technisch directeur Cor van der Geest en bondscoach Arens van de Haarlemse club zijn. Vuijsters versloeg achtereenvol gens de Spanjaard Parra, de Geor giër Okroashvili en de Witrus Ma- karau voordat hij in de eindstrijd verloor van de-Est Padar. De HBO-student Sport, Economie en Communicatie maakte van de gele genheid gebruik om direct zijn kandidatuur te stellen voor het WK, Hij verlangt zo snel mogelijk duidelijkheid van bondscoach Arens. Die was daar op zijn zachtst gezegd verbaasd over. Lang genieten van zijn eerste grote succes kon Vuijsters niet. Uit de sporthal waarin hij zijn eerste gro te prijs won, werd zijn tas (met paspoort) gestolen. Ook daarmee trad hij in de voetsporen van Den nis van der Geest. Diens spullen werden ontvreemd vlak nadat hij in Cairo (2005) de wereldtitel had veroverd. Naast Vuijsters behaal den Dex Elmont (-73 kg, zilver), Kitty Bravik (-52 kg, brons), Edith Bosch (-70 kg, brons) en Henk Grol (-100 kg, zilver) Nederlandse medailles op het EK judo. r-,-; ij® g foto Koen van Weel/ANP Oud-baantopper wint in Noord-Holland na een massasprint. door Kees van Dalsem ZAANDAM - Theo Bos had afgelo pen week weinig op de fiets geze ten. De hype rond het 'Impey-inci- dent' in de Ronde van Turkije was toch in zijn hoofd gaan zitten. Maar het had geen invloed op zijn rijden gisteren tijdens de Ronde van Noord-Holland. De Alkmaar der nam sportieve wraak door Kenny van Hummel in de sprint in Zaandam te verslaan. Precies een week geleden leek Bos nog persona non grata in het inter nationale wielerpeloton. Zelfs Lan ce Armstrong gaf zijn mening over het incident tussen de Zuid-Afri kaan Daryl Impey en Bos. De sprinter van de opleidingsploeg van Rabobank zou Impey naar be neden getrokken hebben in de massasprint. Bos was zich van geen kwaad bewust. Iedereen die me een beetje kent weet dat ik niet zo ben. Daarom ben ik niet gaan fietsen", zei hij voor zijn eer ste wegwedstrijd op Nederlandse bodem. Van alle commotie was gisteren tij dens de wedstrijd door Noord-Hol land niks te merken. De populaire renner kon zich de hele dag mak kelijk handhaven in het peloton. Op de Munnikenweg in Alkmaar - een kasseistrook van 1200 meter in het begin van de koers - maakten de 'grote' mannen, Bos incluis, het tempo. Liewe Westra, Matthé en Jos Pronk en (ens Mouris lieten zich even zien. Voor de rest werd de koers bij gebrek aan wind hard gemaakt door amateurs. Rudy Vriend uit Schagen en Amsterdam mer Bart van Haaren. De laatste twintig kilometer werd de grote groep gecontroleerd door de Rabo bank. In de straten van Zaandam kwam Kenny van Hummel van Skil-Shimano in de massasprint te vroeg op kop. „Ik moest wel. Toen wist ik al dat ik verloren had", zei de teleurgestelde Van Hummel. Lorenzo en Pedrosa maken het Rossi en Stoner uiterst lastig. door Jaap van Brummelen MOTEGI - De kenners waren het met elkaar eens: alles zou in de MotoGP jaargang 2009 draaien om Rossi en Stoner. Maar zie: uitgere kend op het circuit waar Stoner in 2007 en Rossi in 2008 hun wereld titel veiligstelden, deden twee jon ge honden van zich spreken. Jorge Lorenzo verwees zijn teammaat Valentino Rossi in de Grote Prijs van Japan naar de tweede plaats. Minstens even opzienbarend was de prestatie van een andere Span jaard, Dani Pedrosa. Fysiek nog lang niet hersteld van een knieoperatie sleepte de kleine Spanjaard een derde plaats uit het vuur. Lorenzo en Pedrosa scheid den een duidelijk signaal af, dat de strijd om de titel meer belooft te worden dan een onderonsje tus sen Stoner en Rossi. De maestro zelf was daar na afloop vrij duide lijk over. „Het kampioenschap wordt interessant te worden met vier rijders die aan het eind van de race allemaal voor de overwinning kunnen gaan", sprak Rossi vol be wondering over zijn beide Spaan se collega's. Pedrosa bezorgde het team Repsol Honda, dat jaren op een dwaal spoor heeft gezeten, de opsteker waar het aan toe was op Motegi, de thuishaven van Honda. De Spanjaard schoot bij de start van uit de achterhoede als een raket naar voren. Rossi had poleposi- tion, maakte een voor zijn doen uitstekende start en sloeg ook met een een gat van dik vijftig meter. Het had alle schijn dat Rossi op de zelfde manier zou heersen als Sto ner dat in Qatar had gedaan, maar Jorge Lorenzo leidt voor Valentino Rossi en Dani Pedrosa in de Grote Prijs MotoGP van Japan. foto Shuji Kajiyama/AP 'II Dottore' slaagde er niet in zijn voorsprong vast te houden. „Er was een probleem waardoor ik geen afstand kon nemen. Toen het herstel kwam, was Lorenzo mij voorbij en het gat te groot", evalu eerde de regerend wereldkampi oen. Zoals Lorenzo zijn Italiaanse team- maat Rossi aftroefde, deed Pedrosa dat met Dovizioso. Pedrosa was na afloop de koning te rijk. „Ik had nooit gedacht dat ik al tot zo'n prestatie in staat zou zijn, omdat ik fysiek nog lang niet de oude ben. Ik was bang dat ik na die snel le start terug zou vallen." Bij de kwartliters zegevierde de Span jaard Alvaro Bautista. De Japanner Aoyama werd tweede. SHEFFIELD - 'Kroonprins' Mark Allen heeft op het WK snooker in Sheffield in de tweede ronde topfa voriet Ronnie O'Sullivan van zijn troon gestoten. De linkshandige Noord-Ier, die in 2004 het WK amateurs won in Veldhoven, profi teerde zaterdag koelbloedig van de technische haperingen die The Rocket vertoonde. „Mark speelde briljant", erkende drievoudig we reldkampioen O'Sullivan na zijn 13-11-nederlaag tegen de 23-jarige rijzende ster, die terugkwam van een 7-9-achterstand. „Mark kan het WK winnen, al zal hij geen radslag van vreugde maken omdat hij een partij won waarin ik zo zwak speelde", aldus O'Sullivan. Allen speelt in de kwartfinale te gen de Welshman Ryan Day. Ze venvoudig wereldkampioen Step hen Hendry speelt in zijn kwartfi nale tegen Shaun Murphy, de titel houder uit 2005.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75