Arbiter besteelt Willeboordse Jenson Button verbaast zichzelf in de woestijn en pakt zijn derde Formule 1-overwinning op rij 28 Maandag 27 april 2009 PZC Parkoersrecord Yator marathon Enschede ENSCHEDE - De Keniaan Jacob Ya tor heeft gisteren een parkoersre cord gelopen in de marathon van Enschede. De Afrikaanse atleet ze gevierde in 2 uur, 9 minuten en 2 seconden. Het oude parkoersre cord in Enschede stond met 2.10.33 al vijf jaar op naam van de Ethio piër Girma Tola. Bij de vrouwen zegevierde de Duit se Ilona Pfeiffer in 2.44.58. Buter assistent-coach bij Iraanse selectie TEHERAN - Piet Buter gaat aan de slag als assistent van bondscoach Afshin Qotbi van het Iraanse voet balelftal. Het tweetal kent elkaar al jaren. Abe Knoop is aangesteld als keeperstrainer. Buter vertrok dit seizoen bij FC Utrecht. Daar was hij technisch manager, tot trainer Willem van Hanegem moest ver dwijnen. Buter verklaarde zich soli dair. Iran is nog lang niet zeker van plaatsing voor het WK. Loeb boekt vijfde rallyzege op rij BUENOS AIRES - De Franse rallyrij der Sebastien Loeb heeft gisteren de vijfde opeenvolgende overwin ning geboekt in het wereldkampi oenschap. De coureur van Citroen bleef bij de Rally van Argentinië zijn teamgenoot Dani Sordo uit Spanje ruim een minuut voor. Dankzij de zege is Loeb hard op weg om voor het zesde opeenvol gende jaar de wereldtitel te verove ren. Stijn Devolder wint Profronde van Made MADE - Stijn Devolder heeft giste ren de Profronde van Made op zijn naam gebracht. De renner van Quick-Step was over drie onderde len de sterkste in het Nederlandse profcriterium. In het eindklasse ment werd Martijn Maaskant twee de, Sebastian Langeveld derde. De onderdelen werden gewonnen door Joost Posthuma (tijdrit), Mar tijn Maaskant (afvalkoers) en Ser- vais Knaven (criterium). Zege Zoer met Sam in Antwerpen ANTWERPEN - Albert Zoer heeft gis teren op de slotdag van het con cours hippique van Antwerpen de Grote Prijs gewonnen. De springruiter uit het Drentse plaats je Echten was met de ruin Sam ook foutloos in de barrage. Met een eindtijd van 43,78 seconden was hij bovendien een kwart tel sneller dan de Engelsman Michael Whitaker met Amai onder het za del. Samuel Wanjiru wint marathon van Londen LONDEN - Samuel Wanjiru heeft zijn grote kwaliteiten als mara thonloper onderstreept. De 22-jari- ge olympisch kampioen uit Kenia won gisteren de marathon van Londen. De Afrikaan zegevierde in 2 uur, 5 minuten en 10 seconden. Bij de vrouwen won Irina Mikiten- ko voor de tweede keer op rij de prestigieuze marathon. De Duitse zegevierde in 2 uur, 22 minuten en 11 seconden. Middelburgse wordt vijfde op EK judo in Tblisi door Roeland van Vliet MIDDELBURG/TBLISI - De arbiter had niet op een ongelukkiger mo ment 'maté' kunnen roepen. Elisa beth Willeboordse dacht in de hal ve finale van het EK judo tegen de Russin Vera Koval een ippon te scoren, maar vernam tot haar ont steltenis dat het punt niet telde. „Hoe kon die nou maté roepen? Ik had de worp gemaakt, we hingen al in de lucht." De Middelburgse kwam in de hal ve eindstrijd, bereikt na ippon-ze- Engelsman houdt ook in Bahrein concurrentie van zich af. door Paul Zweverink BAHREIN - Hij was er zelf nog het meest verbaasd over, Jenson But ton. Zijn derde zege in dit prille Fi-seizoen kwam niet meer geheel verwacht. „Wij misten dit weekein de de snelheid die we eerder wel hadden", aldus de Engelsman. „Maar gelukkig kon onze auto-heel goed de snelheid vasthouden in de lange stints en functioneerde ons bandenbeleid goed." BrawnGP, de grote winnaar van de eerste weken, ging met zorgen de race van Bahrein in. De gehoop te snelheid was er niet, Button en teamgenoot Rubens Barrichello za gen bij de trainingen en de kwalifi catie van zaterdag andere teams be ter presteren en er was twijfel over ges op de Britse Faith Pitman en de Fran^aise Irene Chrevreuil, met een yuko voor. Daarna werd ze op achterstand gezet, omdat Koval haar verraste en een waza-ari scoorde. „Dat was een moment van onoplettendheid. Maar ik had nog tijd genoeg om het goed te maken." Bij één van haar aanvalletjes trok Willeboordse aan de broekspijp van haar opponente. Daar krijg je tegenwoordig een strafje voor. Wil leboordse: „Ik kreeg hem ook van de scheidsrechter. Prima, dacht ik. Niks aan de hand. En nadat we weer mochten beginnen, vloog ik meteen naar de benen van Koval. Ik zag mijn kans schoon en wierp de gevolgen van de hitte. „Wij had den vrees dat onze koeling niet af doende zou zijn en dat we daar door vermogen zouden verliezen", verklaarde Button. Maar dan is daar nog altijd Ross Brawn. De strateeg bedacht een list. Hij beval zijn crew om een extra gleuf achterin de wagens aan te brengen om zo voor extra af voer van de hete lucht te zorgen. Dat idee, opgeteld bij het feit dat de zachte banden - tegen de ver wachting in - op het loeihete woes tijncircuit beter functioneerden dan de harde, gaven Button en Bar richello toch de gewenste consis tentie. Dat laatste nekte Toyota. Het team dat de kwalificatie 'kaap te' met Jarno Trulli op pole en Ti- mo Glock daar vlak achter, reed een lange middenstint op de lang zamere harde banden en kregen voor die miscalculatie de rekening gepresenteerd. De Duitser eindig- haar vol op haar rug. Ippon, vond ik." Maar de scheidsrechter had in zijn ooghoeken gezien dat zijn twee as sistenten het niet met het strafje eens waren geweest en hem weg- woven. En dus riep hij, heel over ijverig, gelijk maté. Met die kreet legde de arbiter het duel onmid dellijk stil, terwijl het gebruikelijk is om eerst even de actie af te wachten. „Marjolein van Unen, de bonds coach, was woest", vertelde Wille boordse vanuit Tblisi. „Na afloop vroeg ze bij de NOS de beelden op en nadat ze die gezien had, was ze nog kwader. Ze ging ermee naar de hoofdscheidsrechter, Jan Snij- de de race uiteindelijk als zevende - nog net in de punten. „Ik had een prima start, kwam zelfs op kop. Maar we waren licht en moes ten snel naar binnen. Dat was al een risico. Daar kwam onze onge lukkige bandenkeuze nog bij." Een andere Duitser was juist in zijn nopjes. Sebastian Vettel pakte na zijn zege van vorige week bij de Grand Prix van China nu de twee de plaats en stijgt daarmee met stip in het WK-klassement. Vettel bewees opnieuw over uitzonderlij ke racekwaliteiten te beschikken. „Ik had een lastige start en had het nadeel niet over het KERS-sys- teem te beschikken. Dat had Lewis Hamilton wel. Hij kwam naast De traditionele topteams in de Formule 1 lijken zich te herstel len. Hamilton eindigt in Bahrein als vierde, Raikkönen haalt de eerste punten voor Ferrari. ders. Die gaf toe dat er een fout was gemaakt. Maar ja, daar heb je dan niks meer aan." Nu had Willeboordse nog wel een minuut tegen Koval, maar de Euro pees kampioene van 2005 kon Willeboordse over Roelofs: 'Het was leuk: nuchtere Zeeuwen onder elkaar' niets meer uitrichten. „Zij deed er alles aan om de boot af te houden en ik kon weinig meer doen." In de strijd om het brons tegen de Israëlische Alice Schlesinger had ze de spirit niet meer om het ere- mij, drukte kennelijk op dat extra knopje en ging er langs. Ik wilde er later weer langs omdat ik iets meer snelheid had, maar toen be gonnen de banden te glijden. In de slotfase moest ik mijn tweede plaats verdedigen ten opzichte van Jarno Trulli die op de zachte ban den hard aan het pushen was. Maar ik maakte geen fouten en kon mijn positie vasthouden." In Bahrein kwamen de eerste aan wijzingen naar boven dat de voor malige topteams stapjes naar her stel zetten. Zo eindigde Lewis Ha milton in zijn McLaren op de vier de plaats. Ook opvallend: Ferrari reed voor het eerst in de punten. Kimi Raikkönen kwam als zeven de over de meet. Minder gelukkig was zijn teamgenoot Felipe Massa. Hij kende een ramprace, waarin zowat alles mis ging wat mis kon gaan. Tot zijn schande werd de Braziliaan een rondje gelapt. Elisabeth Willeboordse zit stuk na haar nederlaag in de strijd om het brons op het EK. Ze verloor daarin van de Israëlische Alice Schlesinger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74