Sport PZC 25 Dartelend als een jong veulen 26 en 27 34 en 35 Bousquet vestigt nieuw wereldrecord op 50 vrij Rafael Nadal opnieuw de beste in Barcelona Krappen schrijft Open Holland op haar naam Verenigde Staten en Italië in finale Fed Cup Marjet van der Graaff pakt Europese titel Maandag 27 april 2009 Ajax verzuimt om kampioen AZ terug te wijzen Nick van der Lijke schrijft Borsele bij de junioren op zijn naam Tip? sport@pzc.nl Rabobank valt tegen Sinds de Amstel Goldrace van 2001 (Erik Dekker) won Rabobank geen en kele aprilklassieker. Ploegleider Erik Breukink noemt de aprilmaand, met de vier grote afspraken in Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Amstel Gold Race (waarin Robert Gesifik derde werd) en Luik-Bastenaken-Luik, 'wel wat te genvallend'. „Als je je ambities uitspreekt en zegt dat je er heel wat van verwacht, mag je niet tevreden zijn met dit resultaat." Het was dit voorjaar in de klassiekers vlees noch vis. In de klimkoersen ontbrak een troef naast Gesink, in de keienklassiekers was de ploeg ui terst wisselvallig. Dat Flecha viel in de finale van Parijs-Roubaix en Oscar Freire een deel van het voorseizoen moest missen door een ribblessure, mag als verzachtende omstandigheid worden aangevoerd. Pioegmana- ger Harold Knebel kan de kritiek begrijpen. „We krijgen de bal hard terug gekaatst, omdat we onze plannen nadrukkelijk uitgesproken hebben. Maar wat wil je dan? Dat we geen enkele ambitie uitstralen?" Leven van Andy Schleck is ook zonder zege in L-B-L een feest. door Edward Swier ANS - Het leven is mooi als je An dy Schleck heet. „Die jongen kent geen stress, het is allemaal één groot feest. Hij dartelt door het le ven als een jong veulen", lacht Saxo-ploegmaat Karsten Kroon na Luik-Bastenaken-Luik. Zojuist heeft Andy zijn grote belof te ingelost. Hoewel iedereen hem als dé favoriet voor de Waalse klimklassielcer beschouwde, was niemand in staat ook maar in zijn wiel te kruipen. Maar weet één ding: ook als Schleck niet gewon nen had, zou hij zijn grote witte tanden nog met een glimlach blootgeven. „Mijn leven zal niet veranderen doordat ik een koers meer of minder win", zegt Schleck zelf. Andy. Zoon van ex-prof lohnny Schleck, nog knecht van Jan Jans sen tijdens de Tour van 1968. Zoon ook van Gaby, een ex-Miss Luxemburg. Een wonderkind. Broertje van de vijf jaar oudere Frank, ook al zo'n bijzonder Luxemburgs talent. De 23-jarige Andy is Frank voorbijgesneld. „Maar ik blijf altijd het kleine broertje hoor." Andy was in 2007 jaar al tweede in de Giro, vorig jaar twaalfde in de eindrangschikking van de Tour de France. „Zijn motor is extreem groot, hij kan zichzelf bijzonder veel pijn doen", weet Kroon. „Het is bovendien een zeldzaam aardige jongen, een van mijn beste vrien den. Ook buiten de koers." Kroon kondigde het woensdag al aan. Na zijn tweede plaats in de Amstel Goldrace en de tweede stek van Andy Schleck in de Waal se Pijl zou in Luik-Bastena- ken-l.uik alles op de juiste wijze sa menkomen voor de Saxo-ploeg. „Onze ploegentactiek was ontzet tend sterk", glunderde Kroon aan de streep in Ans. „Het is zo genie ten als je het volledige gewicht van de koers op je schouders neemt en alles uitpakt zoals je wilt. We heb ben de kracht van de ploeg opti maal benut." In het laatste uur werd Kroon, met Sörensen en Kolobnev, vooruitge schoven. Met onder anderen Ro- Andy Schleck wint op indrukwek kende wijze Luik-Bastena ken-Luik. De Luxemburger haalt in de slotfase koploper Philippe Gilbert in en finisht solo. bert Gesink, voor wie op de Saint Nicolas het licht definitief uitging, zag Kroon op de Cote de la Roche aux Faucons Schleck voorbij ko men. Niet veel later ging de eerder gevlogen Philippe Gilbert eraan. Kroon: „Ik kon Andy nog net in de ogen kijken en wist: dit is heel serieus! Als die jongen gefocust is, is het een enorme killer." Kroon ziet Schleck zeer wel in staat de Tour de France te winnen. „Dit jaar al. Waarom niet? En lukt het niet, dan is er nog geen man overboord voor Andy. Dan gaat-ie gewoon lekker de hele dag vissen, hij is zo relaxed." Zelf gelooft Schleck er ook in. „Als je tweede in de Giro kunt worden, twaalfde in de Tour, dan zou het mogelijk moeten zijn. Maar het is te vroeg om te zeggen dat ik een groot kam pioen als Merckx en Hinault word. Tot op heden is alles waar ik me op concentreerde echter wel ge lukt." Vanaf vandaag is de focus volledig op de Tour gericht. „Ik ga maandag meteen mijn tijdritfiets testen." Het leven is één groot feest als je Andy Schleck heet. Johnny Hoogerland uit'Yerseke eindigde als 51e, één plaats achter de Nederlandse troef Robert Ge sink. MONTPELLIER - Frédérick Bousquet heeft op de slotdag van de Franse zwemkampioenschappen in Mont- pellier het wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Fransman, opgejaagd door Alain Bernard, was al na 20,94 seconden aan de overkant. Daarmee haalde hij 0,34 af van de oude toptijd van de Australiër Eamon Sullivan. De ze tikte ruim een jaar geleden in Sydney aan na 21,28. BARCELONA - De Spaanse tennisser Rafael Nadal heeft gisteren voor de vijfde keer op rij het graveltoer nooi van Barcelona gewonnen. Na dal bleef in twee sets (6-2 7-5) zijn landgenoot David Ferrer de baas. Nadal liep in de eerste set uit naar een 5-2-voorsprong en benutte het eerste setpunt met een ace. In de tweede set leverden beide spelers al vroeg tot twee.keer toe hun op slag in. Toen Ferrer dat in de elfde game nog eens overkwam, was de wedstrijd gespeeld. SCHIEDAM - Karin Krappen heeft gisteren in Schiedam het Open Holland gewonnen. De dartster uit Vlissingen versloeg in de slot- ronde landgenote Carla Molema: 2-1 (3-01-3 3-0). Bij de mannen eiste Mareno Mi- chels de titel voor zich op. De 24-jarige darter uit Dordrecht ver sloeg in de finale de Schot Mark Barrilli met 3-2. In de halve eind strijd was Michels de in Engeland geboren Zweed Alan Norris in drie sets de baas. RIJSWIJK - De finale van het tennis toernooi om de Fed Cup gaat tus sen Italië en de Verenigde Staten. Liezel Huber en Bethanie Mat- tek-Sands waren de heldinnen voor Amerika. Zij wonnen giste ren het beslissende dubbelspel te gen Iveta Benesova en Kveta Pesch- ke uit Tsjechië. Italië schakelde het gehavende Rusland met 4-1 uit via zeges van Francesca Schiavone en Flavia Pennetta in Liet enkel. Sara Errani en Roberta Vinci beslisten het dubbel in Italiaans voordeel. ALICANTE - De uit Tholen afkomsti ge Marjet van der Graaff en haar partner Christel Boeljon hebben Nederland de Europese golftitel voor vrouwenteams bezorgd. Het Oranje-duo had gisteren in Alican te aan een slotronde van 68 slagen meer dan genoeg voor de eindzege in de Ladies Nations Cup, onder deel van de Europese Tour. Met een totaal van 270 (-18) had Nederland vier slagen voorsprong op Italië, Australië en Frankrijk. Die deelden de tweede plaats. De Luxemburger Andy Schleck is dolblij met zijn overwinning in Luik-Bastenaken-Luik. foto Geert Vanden Wijngaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71