Scaldina houdt hoofd 9 koel in kampioensduel Sport koers voor de titel Tafeltennissers van Kerkwerve grijpen naast promotieduels Punt maximaal haalbare voor tennissers Westerschouwen spzc Maandag 27 april 2009 37 TOP lijdt na zeven maanden weer verlies Tafeltennisteam schrijft geschiedenis met titel in landelijke A. door Marlot Hak zierikzee - In de kleine hal waar tafeltennisvereniging Scaldina haar wedstrijden speelt, stonden drie jongens zaterdagmiddag een tikkeltje nerveus aan de aftrap van hun wedstrijd. Dennis Smalheer (18), Koen van Velthoven (17) en Tristan Benschop (17) maakten zich op voor hun laatste competi tiewedstrijd. Ze moesten slechts vijf punten 5 zien te halen om kampioen te wor den bij de landelijke jongens A. De tegenstanders uit Breda, Wanzl/Belcrum, leken aan de hand van de ranglijst een makkelij ke partij. Maar als het om een kam pioenswedstrijd gaat weet je het nooit, dat beseften ook de jon gens. Dit seizoen wisten ze, op één na, al hun wedstrijden te win nen. De grote kracht van het team blijkt de verschillende speelstijlen. Trainer Cor Smalheer: „Dennis gramma. Over twee weken is er de belangrijke krachtmeting in én te- gen Oost-Souburg. Op de laatste I speeldag moet Zierikzee naar de andere titelconcurrent, De Schelde in Vlissingen. Voor het vrouwenteam van Duive- Vrouwenteam Duiveland grijpt eerste overwinning in tweede klasse land is de eerste overwinning in de tweede klasse van de landelijke competitie binnen. Na een gelijk spel op de eerste speeldag en het verlies van vorige week, wonnen de Nieuwerkerkse vrouwen thuis met 4-2 van het tweede team van speelt vooral verdedigend, Koen aanvallend en Tristan hangt er pre cies tussen in. Onze tegenstanders moeten zich hierdoor bij elke par tij weer aanpassen." Tot grote vreugde van de trainer en de omstanders hield de ploeg ook deze laatste wedstrijd het hoofd koel. De punten werden makkelijk binnengehaald. Elke par tijwinst leverde een punt op. Alle individuele partijen eindigden met 3-1 en de dubbel zelfs in 3-0. Dennis Smalheer zorgde voor het vijfde punt. Door iedere onmogelij ke bal toch weer terug te slaan wist hij zijn tegenstander mentaal te kraken. „Voor mij is het kam pioenschap extra bijzonder. De eer ste helft van het seizoen had ik last van allergieën waardoor ik vaak ziek was. Toch heb ik toen mijn wedstrijden gespeeld." Volgend seizoen hopen de jongens opnieuw als eerste te eindigen, Voor de jonge tafeltennissers van Scaldina gaat een droom in vervulling. De ploeg pakt na een zege op Wanzl/Belcrum de titel in de landelijke jongens A. Philten uit Philippine. Angela Kou- wenberg verloor haar enkelspelpar tij in drie sets. De overige drie en kelspelen waren wel voor de thuis ploeg. Brenda de Bruine, Renate Renger en Monique Deurloo won nen in straight sets. Ook het dub belspel van Kouwenberg en De Bruine werd in twee sets gewon nen. Het dubbelspel van Renger en Irene Buijs kon niet worden omgezet in een zege. Het was een welkome zege, want Duiveland wil onder geen beding degraderen uit de tweede klasse. „Dan zouden we van de eerste, naar de tweede en vervolgens ook nog eens naar de derde klasse gaan en dat willen wij natuurlijk niet", zei Kouwenberg na afloop van de wedstrijd. want dan heeft het kampioen schap echte consequenties. Beha len ze een plek bij de eerste twee, dan mogen ze meedoen aan de kampioenspoule. De club die daar in weer het hoogste eindigt is kam pioen van Nederland. Van Velthoven realiseert zich ech ter de beperkingen van zijn team. „We hebben geen eigen zaal, dus kunnen ook minder trainen dan onze tegenstanders. Een hoge klas sering in de kampioenspoule is dan niet realistisch. Als je echt goed wil worden zal je naar een andere club moeten." Toch is niets onmogelijk want ook de prestatie van dit weekeinde is uniek voor de kleine club uit Zie rikzee. Scaldina is pas de tweede club uit Zeeland die kampioen wordt bij de landelijke jongens A. Uiteindelijk eindigde de wedstrijd in een 8-2 overwinning. Het ko mende seizoen zal de trainer voor namelijk nog gaan werken aan de mentale gesteldheid van de ploeg. „De spelers moeten op dat terrein nog sterker zien te worden, zodat ze bij elke partij hun concentratie vast weten te houden." Hoofdklasser verliest met grote cijfers van De Schelde: 5-1. middelburg - Veel meer dan een punt zat er zaterdag niet in voor de tennissers van Westerschou wen. Uit tegen De Schelde werd er met 5-1 verloren. Dat Westerschouwen op weg is naar degradatie uit de hoofdklasse van de districtscompetitie is inmid dels meer dan duidelijk. De spelers kunnen zich opmaken om vol gend jaar eerste klasse te gaan spe len en daarin bovenin mee te draaien. Vanwege het feit dat de districtscompetitie steeds sterker Fortis opgelucht na nipte overwinning goes - De korfballers van Fortis boekten in de eerste klasse een be langrijke overwinning (10-9) op IJsselvogels. De Souburgers heb ben lijfsbehoud nu weer in eigen hand. De thuisploeg had het initiatief maar zag IJsselvogels met vrije wor pen steeds weer naastzij komen. Een tussenspurt naar 10-8 bleek beslissend. Aarnout Crucq: „Dit geeft rust." Tien ploegen doen mee aan Crevelingencup oosterland - Vanaf morgen gaat het biljarttoernooi voor teams om de Grevelingencup van start. Dat gebeurt in cafetaria Neffen d'Eule in Oosterland. Er doen tien ploe gen mee, verdeeld over drie pou les. Morgen is de eerste speeldag, zaterdag 2 mei de tweede en dins dag 5 mei de laatste voorronde. De finale is zaterdag 9 mei vanaf 10.00 uur. Senioren van Scaldina ontlopen degradatie in derde klasse. zierikzee - De tafeltennissers van Scaldina ontlopen in de derde klas se degradatie. De Zierikzeese for matie won de belangrijke wed strijd tegen kampioen Middelburg 7: 6-4. Het team had minimaal vijf pun ten nodig en stelde dus de twee sterkste spelers, Koen van Veltho ven en Hans Volkeri, op. Van Velt hoven stak in uitstekende vorm en overtroefde zijn drie tegenstanders en hoefde uiteindelijk maar één ga me in te leveren. Volkeri wist Ger ard Triou te bedwingen, maar moest daarna toch de twee andere spelers feliciteren. Pang Yuen be kroonde zijn optreden met een uit stekende winstpartij op Gerard Kerbert. Het dubbel werd een afge tekende winst voor Van Velthoven/Vokeri met 11-7 winst in de Vierde game. Doordat Scaldi- wordt zal het voor Westerschou wen lastig worden om weer direct in de hoofdklasse te komen. De spelers kunnen nu nog even ge nieten van de laatste partijen in de hoofdklasse. Zaterdag viel er op de tennisbanen in Vlissingen niet veel te genieten voor Westerschou wen. Alleen Johnny Quaak was goed voor een punt. Hij versloeg Rogier van Housselt met 6-1 6-2. Michel de Vlieger verloor van Di- mitri Kaijser (6-2 6-4), Patrick Meuldijk moest eraf tegen Sven Bakker (6-1 6-0) en Robert Kort was niet opgewassen tegen Orestis Molopodis (6-0 6-1). In de dubbelspelen slaagde Wester schouwen er ook niet in een set te middelburg - De korfballers van TOP moeten zich in de eerste klas se tevreden stellen met een plek in de middenmoot. De formatie uit Arnemuiden ver loor op eigen veld van Kinderdijk: 8-13. Het was al lang geleden dat TOP een duel verloor. De laatste nederlaag dateerde van 27 septem ber 2008. Ook toen was Kinder dijk overigens te sterk voor de club uit Arnemuiden. Swift moet vrezen voor nieuwe degradatie middelburg - De korfballers van Swift moeten vrezen voor degrada tie. De eersteklasser ging bij ODO met 12-7 onderuit. De Middelburgse formatie had geen schijn van kans in Maasland. „Daarvoor was ons rendement simpelweg veel te laag", moest coach Ralph Gillissen erkennen. Swift degradeerde dit seizoen ook in de zaal al naar de tweede klasse. winnen. Bij afwezigheid van Quaak in het dubbelspel, verloren Meuldijk en Kort met 6-4 6-1 van Bakker en Michel Kokelaar. De Vlieger en Jacco Geleijnse wonnen in twee games van Molopodis en Ruben Hendrikse: 6-0 6-2. Aanstaande zaterdag krijgt Wester schouwen op de eigen banen een zware tegenstander. Dan komt de aanstaande kampioen in de hoofd klasse langs: Drive uit Sas van Gent. Ook de andere twee resterende te genstanders van Westerschouwen op de één-na-laatste en laatste speeldag komen uit Zeeuws Vlaan deren: ASOC (Cadzand) en Ani mo (Terneuzen). na 2 met 9-1 van Oudelande 2 won en kampioen is promoveert ook dit trio naar de derde klasse. De laatste wedstrijd van Kerkwer ve eindigde in een deceptie voor het team van Gerard Knol, los Lin deman en Stoffel van der Wekken. De laatste moest door technische problemen binnen zijn bedrijf op het allerlaatste moment afhaken, waardoor er maar twee spelers te gen Middelburg 11 konden aantre den. Dat er geen speler van Kerk werve 3, ook in Middelburg aanwe zig en al kampioen in hun klasse, in wilde vallen, mag opmerkelijk genoemd worden. Kerkwerve be gon nu met een 3-0 achterstand aan de wedstrijd en dat bleek voor Knol en Lindeman te veel van het goede. Zowel Gerard Knol als los Lindeman won van Matthijssen, de eerste in 4 games, Lindeman in 3 games. De dubbel ging verloren en daardoor mist Kerkwerve op twee punten de tweede plaats die recht geeft op promotiewedstrij den. De kampioenen van Scaldina, Tristan Benschop, Koen van Velthoven en Dennis Smalheer. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67