All Ready belangrijkere duels wacht op Zierikzee ligt op Koole is sterkste in Goes "°'k®ystfrs Philip van der Male schade beperkt kent een prima slot I HSD houden r 36 Maandag 27 april 2009 PZC S Tegen Tjoba heeft Zierikzees korfbalteam weinig in te brengen. Leonie Ton wint Oosterscheldeloop bij de vrouwen. door Sjaak Sinke GOES - De marathon van Zqeuws- Vlaanderen heeft Niels Koole uit moeten afzeggen. Hij heeft een trainingsachterstand opgelopen door een flinke griep. Niettemin was hij zaterdag de sterkste in de derde editie van de Oosterschelde loop over 20 km. Leonie Ton (Del ta Sport) won bij de vrouwen de 20 kilometer. In de eerste kilometers werd het tempo bepaald door de 'tieners' Michel Schrier (Dynamica) en Jes- per Francke (Dynamica). Wilko de Vos (AV'56) en Wim van Sparren- tak (Dynamica) voerden de kop aan bij de 'twintigers', op ruime af stand gevolgd door Vermeulen en Koole. „Ik ben rustig gestart om te kijken hoe het ging", liet Koole na zijn overwinning weten. Na een kilo meter of negen werden De Vos en Van Sparrentak bedankt voor de moeite en nam Vermeulen de kop over. Toen Koole het tempo opvoerde raakte hij Vermeulen nog niet kwijt. Maar tegen wind in was Koole net iets sterker en won in 1.13.37, oen snellere tijd dan waar mee hij twee jaar geleden zijn meerdere moest erkennen in Theo Rabout. Voor Alwin Vermeulen restte er net als vorig jaar niet meer dan de tweede plaats op veertig seconden van de winnaar. Wim van Sparren- tak maakte het podium vol, voor De Vos en ultraloper Edward de Leng (Dynamica). Michel Schrier vestigde op de tien kilometer een parkoersrecord: 33.25. Hij was daarmee bijna veer tig seconden sneller dan loost de Klerk, die in de eerste editie een tijd van 34.02 liet noteren. Schrier was tevreden met zijn pres tatie aangezien hij de afgelopen week op diverse excursies was ge weest met ROC-studenten van de hotelschool. Kevin Francke was de beste van de rest, voor Frans Deenen (Venray), Erik Kok (Dynamica) en Nap Ha- ge (Poortvliet). door Roeland van Vliet zierikzee - All Ready verwachtte zaterdag geen punten te kunnen pakken tegen Tjoba, de nummer twee in de eerste klasse. Daarom hadden de Zierikzeese korfballers het doel: beter presteren dan in het duel met Kinderdijk. „Dat is ge lukt", zei aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuijze. „We hebben ons nu niet helemaal weg laten spelen." Waar All Ready in de eerste veld- ronde na de zaalcompetitie met 26-7 verloor van de koploper, leed de ploeg een week later een 7-13-nederlaag tegen de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen. Weer maar zeven doelpunten gemaakt, maar half zo veel tegengoals. Daar bij moet wel aangetekend worden, dat Tjoba een slechte dag had. De ploeg van de Belgische trainer Chris van Put schoot in de eerste 25 minuten één op veertig. „Zo laag schotpercentage heb ik nog nooit meegemaakt", zei hij. De eerste helft was niet om aan te zien. Beide teams waren, geplaagd door de harde westenwind, voor zichtig en dus langzaam in hun aanvalsopbouw. En daar kwam bij, dat geen van de zestien mensen in het veld het vizier op scherp had staan. Het eerste doelpunt viel pas in de elfde minuut (0-1 Marcel de Dreu), de tweede (1-1 Remy Quist) in de 25e. Pas daarna kwam er wat vaart in het spel en vielen een aan tal ballen goed. Bij rust was het echter pas 3-4. In de tweede helft was het wach ten op de tempoversnelling van Tjoba. Die kwam al vrij snel. Na dat invalster Esther Snoek de 4-5 maakte, stoomden de gasten bin nen een kwartier op naar 4-9. Toen was het gebeurd voor de thuisploeg. „We hebben gedaan wat we kon den. Meer dan dit zat er niet in", zei Van Nieuwenhuijze. „Kijk, we missen vandaag Dennis Voshart. Die zorgt altijd wel voor een paar doelpunten. En voor sturing. Maar we hebben hem meer nodig in de laatste wedstrijden van het sei zoen." I I I I All Ready staat na tien duels zesde met zes punten, terwijl de num mers zeven (nu IJsselvogels) en acht (nu Swift) na veertien rondes degraderen. De Zierikzeese ploeg krijgt achtereenvolgens ODO, IJs- selvogels, Fortis en Swift voor de kiezen. Van Nieuwenhuijze: „Met name in de laatste drie wedstrij den moeten we er staan. Als we vandaag hadden kunnen verras sen, waren het bonuspunten ge weest." Scores ABI Ready: Marcel Joziasse 3, Remy Quist 2, Yvonne Joziasse en Es ther Snoek 1. Scores Tjoba: Gerben van Boven en Marcel de Dreu 3, Dirk-Jan Westmaas en Niels Westmaas 2^ Esther van Boven, Melissa de Jonge en Petra Rijn 1. zierikzee - Het vrouwenteam van de hockeyvereniging HSD hield de schade beperkt tot een 4-0-neder- laag bij titelkandidaat Spijkenisse. Het mannenteam kwam niet in ac tie. Pelikaan 3 kon geen team op de been brengen door personele problemen. Spijkenisse-HSD 4-0 (2-0): Ho- wel HSD een aantal vaste krachten moest missen en zonder wissels speelde bood het toch goed tegen stand. Titelkandidaat Spijkenisse kreeg het zeker niet cadeau en moest diep gaan om de bezoeksters op de knieën te krijgen. HSD kreeg zelfs enkele doelkansen, maar die bleven onbenut. Driebandenploeg 3BSD eindigt in vierde divisie op een tiende plaats. door joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - Het driebanden team van 3BSD Duivelands Meu belhuis sloot het seizoen in poule vijf van de vierde divisie af met een 6-2 nederlaag bij De Gesloot- ene Boom. Vier overwinningen, zeven gelijke spelen en tien nederlagen is de niet al te rooskleurige balans na het seizoen van de Zierikzeese driebanders. Nog een wedstrijd staat open, maar de vraag is of die nog wordt gespeeld. Het wegblij ven van de tegenstanders vorige week is voor de arbitragecommis sie van de biljartbond nog een punt van discussie. Zaterdag hield Philip van der Male als enige van zijn team een goed gevoel over aan het seizoenslot. Hij won met 0.750 gemiddeld van de Nederlands kampioen driebanden in de eerste klasse op de kleine tafel Jo Boogae- rt. Die zege zal met gouden letters worden bijgeschreven in zijn dag boek. Zijn teamgenoten, Jan Suy- kerbuyk, Piet Kox en John Hatz- man lieten het er in het verdere verloop lelijk bij zitten en verlo ren. De Schouwenaren eindigden hierdoor als tiende in de eind stand. Ploeg wint in eigen huis met 6-2 van Zuid/West Hoek. door Sven Bakker zierikzee - Stapje voor stapje komt het gemengde tennisteam van Zierikzee dichter bij het kam pioenschap in de landelijke vijfde klasse. Gisteren werd er thuis met 6-2 gewonnen van Zuid/West Hoek. Na het gelijkspel op de eerste speel dag was de zege van gisteren de tweede van het seizoen. Daarmee nestelde Zierikzee zich keurig in de top van de poule en dus consta teerde Pieter Boot terecht: „De uit slagen zijn er inderdaad naar dat wij bij de drie teams horen die de grootste kans maken op de titel, sa men met het team van De Schelde en Souburg." Boot won zijn enkelspelpartij een- nj voudig met 6-2 6-2. Ook Thomas le Clercq en Ellis Payet pakten pun ten in het enkelspel. Eva le Clercq verloor, al had zij wel de zwaarste partij omdat ze het op moest ne men tegen een 3-speelster. Drie van de vier dubbelspelen leverden winst op voor Zierikzee. Boot en Peter Godrie wonnen het mannen- dubbel, Payet en Tinta Hendriks zegevierden in het vrouwendub- bel en het gemengddubbel van Godrie en Hendriks werd ook ge- wonnen. Boot en Eva le Clercq ver loren het tweede punt namens Zie- Jm rikzee. Zondag staat de confronta tie in en tegen Axel op het pro- All Ready-aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuijze (links) verdedigt Gerben van Boven. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66