n op Zeeuwse bodem der Lijke PZC Maandag 27 april 2009 3 5 foto Anco Bauer Omloop van Borsele Na Baukje Doedee haalden nog twee Zeeuwsen. Anne Evers- dijk uit Kapelle, uitkomend voor de formatie van Ton van Bemmel/Merida werd 48e op 6 minuten en 33 seconden. De Middelburgse debutante en ve terane Sonja Boogaard, ploeg genote van Doedee, werd 75e op 6.54 van Kirsten Wild. Wild greep dankzij haar zege in 's-Heerenhoek de leiding van de topcompetitie. Vorige week werd ze in de eerste wedstrijd die meetelt, de Ronde van gel- derland, vijfde. Marianne Vos mag zich na haar tweede stek in de Omloop van Borsele leider in het jongeren- klassement noemen. De Omloop van Borsele was de tweede wedstrijd voor de Topcompetitie. Hierna volgen nog de Omloop door Mid- dag-Humsterland (9 mei), de Therme Kasseienomloop (7 juni), de Rabobank Ster Zeeuw- sche Eilanden (18-20 juni) en de Holland Hills Classic (9 au gustus). Een dag na haar winst in de Omloop van Borsele won Kir sten Wild ook in België een wedstrijd. In de GP Stad Roeselare was de 26-jarige renster van het Cervé- lo Test Team wederom de snel ste. Ze liet de Australische Ro- chelle Gilmore (Lotto-Belisoi) en de Belgische Liesbet de Vocht (DSB Bank - Nederland bloeit) achter zich. van een sleutelbeenbreuk herstel de Regina Bruins perfect de sprint aan. Ondanks haar overmacht boekte Wild pas haar eerste sprint zege van het seizoen. Ze won in fe bruari wel de Ronde van Q_atar, maar deed dat zonder een etappe te winnen. In de Ronde van Vlaan deren eindigde ze als tweede. Nu de vorm begint te komen, durfde Wild wel hardop te dromen. „Ik hoop vooral op een etappezege in de Ronde van Italië." Met name Marianne Vos had nog verschillende keren geprobeerd te ontsnappen, in de wetenschap dat ze dit keer niet op haar sprint kon vertrouwen. Meer dan tien meter pakte ze nooit. „Toen heb ik maar meegesprint omdat het moest Niet met het idee om te winnen. Kirsten was veel te sterk. Ze zette aan, en weg was ze. Dat ik nog tweede word, valt me reuze mee." Achter Wild en Vos eindigde een contingent buitenlandse vrouwen. Het Engelse 'propje' Alexandra Greenfeeld werd derde. Er waren er dan ook voldoende, wielren- sters van over de landsgrenzen. In 's-Heerenhoek startten liefst 180 vrouwen uit onder meer Rusland, Groot Brittannië en de VS. In dat geweld hield de Zeeuwse Baukje Doedee zich goed staande. De renster uit Driewegen is na de geboorte van haar tweeling bezig aan een tweede carrière. Ze zat steeds in de eerste groep, al kostte dat soms wel moeite. Het waaide hard en de sterkste renners pro beerden in de beginfase het enor me peloton snel uit te dunnen. In de tweede vijftig ging het aanmer kelijk mstiger, maar toen in de slot fase het tempo opnieuw werd op geschroefd, spatte de groep van zo'n overgebleven zeventig ren- sters uiteen en streden de zeven tien sterksten om de hoogste eer. „De eerste vijftig kilometers gin gen ontzettend hard", had Doedee gemerkt. „Het was echt heel erg zwaar. Op ervaring kon ik bijblij ven." Doedee finishte als 23e, als een van de eersten van de tweede groep. „Daar ben ik heel tevreden mee, als amateurtje tussen al die profs. Ik denk wel dat ik morgen hele zware benen heb." Toch wisten ze de groep voor te blijven. Pas in de laatste meters voor de fi nish sloot de grote groep met slechts enkele meters verschil aan. Van der Lijke gaf zich echter niet gewonnen. „De laatste paar wed strijden werd ik steeds tweede om dat ik vlak voor het einde werd in gehaald. Het mocht nu niet op nieuw fout gaan." T\veede werd Rune van der Meij- den, en derde Barry Marcus. Bin nenkort vertrekt Van der Lijke met de Nederlandse selectie naar Tsjechië, waar hij zal meerijden in de Vredeskoers. „Het resultaat van vandaag geeft natuurlijk vertrouwen. Ik heb in elk geval mijn eerste klassieker bin nen." Nick van der Lijke verslaat zijn medevluchter in de sprint. foto Ronald den Dekker En je kunt ondertussen een rijtje opsommen hoor, van trainers die de laatste tien jaar geen kampioen zijn geworden met AjaxWouters, Adriaanse, Blind, Ten Cate, Koster. Dan heb je het over jong, oud, ervaren, onervaren." Ajax-coach Marco van Basten denkt dat het probleem van de club complex is. In AD. „Als ik een zoon had en die zou op zijn vierde of vijfde zeggen: Papa, ik wil scheids worden'dan ging ik met dat kind naar de psychiater. Beginnen doe je als voetballiefhebber met voetballen, klooien op zo'n veldje." Scheidsrechter Pieter Vink in De Volkskrant. „Ivan is wel een geval apart, want er zijn genoeg renners die ik na hun schorsing echt niet meer wil spreken. Zo'n jongen als Riccardo Ricco, die hoefik echt niet meer te zien, hoor. Vervelende man, die ook nog eens doping gebruikte." Wielrenner Karsten Kroon spreekt dopingzondaar Ivan Basso nog wel eens. In AD. „Ik mis de harde voetballers, zoals Veldhoen, Laseroms, Kerkum en Israël. Als zij op het veld stonden, werd er knoerthard gevoch ten om de bal. Het mooiste dat er was." Oud-scheidsrechter Frans Derks in NRC Handelsblad. „Hingis hield van feesten en alles daaromheen. Dus voor mij was het geen verrassing. Ik denk dat ze besefte dat in het tennisleven toch niet haar geluk lag. De cocaïne was de nekslag." Oud-tennisser John van Lottum over de mislukte come back van Martina Hingis, twee jaar terug. In Sportweek. Kardolus (44) pakt dertiende titel Schermer Arwin Kardolus (44) is in Wageningen voor de dertiende keer Neder lands kampioen op het onder deel degen geworden. De veteraan versloeg in de fi nale zijn 19-jarige tegenstan der Matthijs de Vries met 15-12. De Vries had eerder afgere kend met favoriet Bas Verwij len, die op de Olympische" Spelen in Peking nog de kwartfinales bereikte. Verwij len voelde zich niet topfit, zei hij na afloop. „Het fijne is dat ik nu zie dat ik als ik niet fit ben ook niet kan winnen." Jack Tuyp moet vrezen voor straf Jack Tuyp van FC Volen- dam moet vrezen voor een straf naar aanleiding van zijn kritische uitlatingen over scheidsrechter Björn Kuipers. De spits betichtte de arbiter na de verloren halve finale in het bekertoernooi tegen SC Heerenveen (0-2) in De Tele graaf van vooringenomen be slissingen. „Het leek wel of hij de opdracht had gekregen om de grote club door te la ten gaan naar de finale", al dus Tuyp in de krant. Voor de aanklager betaald voetbal van de KNVB was die uitspraak aanleiding om een vooronderzoek te starten. rug Atuwwaa Van Gaal is weer de beste! Zijn vrouw Truus had het liever niet, maar Louis van Gaal kon het gisteren bij de huldiging van landskam pioen AZ op een boot in het Noord-Hollandskanaal niet la ten. Net als in zijn tijd als trainer bij Ajax riep de huidige coach van AZ: „Wij zijn de beste! Van wie, van wie?", vervolg de Van Gaal. „Van Rotter dam", begon hij. „Daar waar mijn Truusje heeft gewoond. Maar ook van Eindhoven. En we zijn zelfs de beste van Am sterdam. We zijn dus de beste van Nederland!" Been doet aangifte van diefstal Gestolen punten. Dit zei Robert Maaskant, de trai ner van NAC Breda na de 3-2 winst in Nijmegen op NEC, behaald in de blessuretijd. Collega Mario Been haakte in op het commentaar van Maas kant. „Ik rijd straks naar het politiebureau en ga aangifte doen van diefstal." Been zag zijn honderdste competitie wedstrijd voor NEC verloren gaan. „Ik kan de spelers niets verwijten. Ze hebben het goed gedaan, alleen niet ge scoord. Dat is meer voorgeko men dit seizoen. Door te wei nig doelpunten hebben we te veel punten laten liggen." 100 Hoek verloor zaterdag voor het eerst van SDC Putten, maar de 4-2-nederlaag betekende het 100e verlies van Hoek in de hoofdklasse op vreemde bodem. De verliespartijen kwa men op regelmatige basis tot stand. Bijna twintig jaar geleden (september 1989) zorgde Noordwijk voor de eerste nederlaag, tien jaar later (november 1999) zorgde Achilles Veen voor het 50e uitverlies en weer tien jaar later (nu dus) volgde de rooe. De meeste uit-nederlagen leed Hoek bij Dovo in Veenendaal. In zeven van de elf duels moest Hoek een nederlaag incasse ren. Hoek heeft in totaal 233 uitwedstrijd gespeeld op het hoog ste amateurniveau. Behalve de too nederlagen behaalde Hoek 87 overwinningen en 46 gelijke spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65