gelukkige zege Ambities van kampioen Goes reiken verder dan de tweede klasse Zierikzee heeft nog waterkansje Dreischor gaat hard onderuit tegen NVS Hage speelt met Baronie gelijk tegen Gemert s PZC Maandag 27 april 2009 I 33 Duiveland en Serooskerke houden elkaar in evenwicht. door Marco Puik MIDDELBURG - Bruse Boys boekt op de voorlaatste speeldag in de twee de klasse E van het zaterdagvoet bal een zege. De formatie won met 3-2 bij Nieuwdorp. Duiveland en Serooskerke hielden elkaar in evenwicht: 0-0. Dinte- loord mocht zich tot kampioen la ten kronen. De Brabanders waren met 3-1 te sterk voor Oostkapelle. Arnemuiden ging onderuit bij Seolto en grijpt naast deelname aan de nacompetitie. Nieuwdorp-Bruse Boys 2-3: In de openingsminuten had Bruse Boys het beste van het spel, maar tegen de verhouding in tekende Niels Mulder met een knap doel punt voor 1-0. Diezelfde Mulder nam na 21 minuten ook de 2-0 voor zijn rekening. In de slotfase van de eerste helft kwamen de gas ten meer opzetten en dat resulteer de één minuut voor rust in de aan sluitingstreffer van Peter Willem- se. In de tweede helft, die gelijk op ging, vielen er aan beide kanten kansen te noteren. Na een uur zorgde Thomas Groeneveld voor 2-2. Drie minuten voor tijd bezorg de Mats Willemse de Bruenaren een gelukkige driepunter. In het thuisduel van volgende week met kampioen Dinteloord heeft Bruse Boys nog de mogelijk heid om bij puntenverlies van Serooskerke en Arnemuiden naar de vierde plaats te stijgen. Duiveland-Serooskerke 0-0: De twee nacompetitiedeelnemers hiel den elkaar zaterdag in evenwicht. Voor rust vielen er over en weer Mats Willemse heeft er weer tien kansen te noteren. Dennis le Com- te raakte de bal tweemaal 'half en namens de gasten eindigde een in zet van Frank Allaart op de krui sing. De tweede helft begon rommelig. Duiveland had aanvankelijk tijd nodig om te reageren op enkele po sitiewisselingen bij de bezoekers. In tegenstelling tot de eerste 45 mi nuten leverde het tweede bedrijf weinig kansen meer op. Ronald Zwager was nog het dichtst bij een doelpunt. Zijn als voorzet bedoelde inzet eindigde op de bovenkant van de lat. Ge scoord werd er daardoor niet in Oosterland. Duiveland sluit de competitie vol gende week af met een uitduel met Oranje Wit. Op 9 mei begint de nacompetitie met een thuiswed strijd tegen een andere club uit Dordrecht: Wieldrecht. Dinteloord is de nieuwe kampioen in de tweede klasse E WC'68-VCK 1-4 (0-1). Dylan Verhage 0-1, Merijn Dek 0-2, Erik Goudt 0-3, Piet de Graaf 1-3, Bouwen Legemate 1-4. SSV'65-Oranje Wit 1-3 (0-0). René Zwamborn 1-0, Raudi Diamant 1-1, Raudi Diamant 1-2, Marcel van Valen 1-3. Dinteloord-Oostkapelle 3-1 (2-0). Leon Hollemans 1-0, Leon Hollemans 2-0, Rick Pattenier 2-1, Leon Holle mans 3-1.. Bijzonderheid: Harold Ver meulen (Oostkapelle) mist een straf schop. Arnemuiden-Seolto 2-3. Jeroen van Wingerden 0-1, Bart-Jan Kroes 1-1, Jaap van Dam 1-2, Joab Ventevogel 2-2, Arnoud Mol 2-3. Met zijn doelpunt tegen Nieuwdorp kwam Mats Willemse op tien doel punten voor dit seizoen. De afgelopen twee seizoenen eindigde Willemse als clubtopscorer van Bruse Boys, beide keren met tien goals. Hij is nu weer clubtopscorer. Duiveland speelde voor het eerst sinds december 2002 weer 's met 0-0 gelijk. De tegenstander was toen Pelikaan uit Zwijndrecht. Sindsdien speelde Duiveland 140 duels zonder doelpuntloos gelijk te spelen. Bevelandse ploeg behaalt gelijkspel bij Zeelandia Middelburg. door René van Stee MIDDELBURG - Goes is weer tweede klasser. Een 1-1-gelijkspel bij Zee landia Middelburg volstond gister middag om kampioen te worden in de derde klasse van het zondag voetbal. Het verlossende woord kwam ruim een half uur na afloop. Zodra duidelijk was dat de directe achter volgers Roosendaal en HW'24 ook gelijk hadden gespeeld, barst te het feestgedruis los. „Gelukkig doen we het voor een belangrijk deel op eigen kracht. Want alleen kampioen worden dankzij de hulp van je concurrenten, is natuurlijk helemaal niks", zei een dolblije Goes-aanvoerder Shannon Braaf- hart. De 38-jarige linksachter plakt er nog een jaartje aan vast. „Het is inmiddels m'n dertiende seizoen hier. We hebben er lang op moe ten wachten. En een klas hoger voetballen wil ik zeker nog mee maken." Henk Zwartelé ,de flamboyante voorzitter van Goes, filosofeerde voorafgaand aan het duel al volop over volgend seizoen. De tweede klasse is wat hem betreft niet het eindstation. „We hebben altijd ge zegd dat we binnen vijfjaar eerste klasser wilden worden. Nu we twee jaar onderweg zijn, liggen we prima op koers. En het ziet er goed uit. De spelersgroep blijft in tact. Her en der zijn ook al gesprek ken gevoerd met mogelijke nieuw komers", aldus Zwartelé. Wie er in de tweede klasse ook bij zal zijn, is trainer Kees van der Sluis. Hij ziét de ambitieuze plan nen van het bestuur wel zitten. Het wordt meteen ook zijn laatste kunstje. „Ik heb altijd gezegd dat Goes m'n laatste club is. En het be gin is in m'n eerste jaar wel aar dig", zei hij met gevoel voor under statement. Van der Sluis vierde dit seizoen ook al een titel als oefen- meester van JVOZ Bi. En in dit team was Shannon Braafhart ju nior één van pupillen. „Dat maakt het helemaal leuk, als trainer kam pioen worden met een vader en een zoon die in jouw ploegen spe- Goes pakt in Middelburg door een 1-1-gelijkspel tegen Zeelan dia Middelburg het kampioen schap in de derde klasse van het zondagvoetbal. len." Goes had opvallend veel moeite met een fel Zeelandia Mid delburg, dat dankzij het gelijkspel de laatste strohalm greep in de strijd tegen degradatie. De thuis ploeg bleef in de wedstrijd door dat Kyle Doesburg en Gert-Jan Tie- rie namens Goes in de beginfase opgelegde mogelijkheden misten. Ook ranselde Zeelandia Middel burg-doelman Michel lansen van Galen op prima wijze een vrije trap van Jordy den Toonder uit zijn doel. De thuisploeg kwam na 19 minuten ietwat goedkoop op voorsprong uit een strafschop van Freerk Koelma. Hij mocht van elf meter aanleggen, nadat Jerfey Booij in het strafschopgebied licht jes in de rug werd gelopen door Michael Cabenda. Eveneens uit een strafschop kwam Goes vijf minuten na de rust via Jordy den Toonder op gelijke hoog te. Daarna ontspon zich een duel dat eerder spannend was dan goed. Door iets meer risico te ne men ging Zeelandia Middelburg nog op zoek naar de zege. Met de daardoor ontstane ruimte ging Goes onzorgvuldig om. Met name Padden van de Water verzuimde om de winnende treffer binnen te schieten. Derdeklasser nog in de race voor derde periode na 1-0-winst. door Michiei Bouwman BERGEN OP ZOOM - „Zo goed als het vorige week was, zo slecht was het vandaag", verzuchtte Zierik- zee-trainer Marco Groeneveld na afloop van de wedstrijd Dosko-Zie- rikzee. Toch hield de Schouwse for matie drie punten over aan het treffen. Elmar Verhage hield de hoop op deelname aan de nacom petitie levend: 1-0. Zierkzee begon goed aan de wed strijd en zag mogelijkheden van Arjan Smalheer en Ingmar Quist niet benut worden. Toch kwamen de gasten op voorsprong. Martijn van Grunsven gaf een voorzet van rechts, Ingmar Quist stapte leep over de bal heen en Elmar Verha ge maakte het karwei af: 0-1. Nadat Zierkzee zeven minuten met tien man moest spelen we gens een fikse neusblessure van Barry Hage, zakte het in. Zeker in de tweede helft was Dosko boven liggende partij en had Zierikzee niets meer in te brengen. „Ik weet niet waar dat aan lag", zegt Groe neveld. „Kunstgras ligt ons niet zo, dat speelde mee. En misschien ook wel de vorm van de dag." Ove rigens kwamen beide ploegen nog wel tot scoren, maar tot twee keer toe werd een doelpunt afgekeurd. Door de zege heeft Zierikzee nog een kans om de nacompetitie te halen. Allereerst moet er volgende week thuis gewonnen worden van FC Bergen, terwijl MOC17 niet mag winnen van Zeelandia-Mid- delburg. En als BSC niet met rui me cijfers van HW'24 wint, dan pakt Zierikzee de periode. Groeneveld: „Als je dan ziet dat wij thuis hebben verloren van MOC'17, dan is dat erg zuur. Maar we sturen niemand naar MOC'17 volgende week. We zullen wel even bellen, maar moeten sowieso eerst zelf winnen. Komende week gaan we oms opladen om zo goed mogelijk af te sluiten." Ook Renesse en Ouwerkerk lijden een nederlaag. MIDDELBURG - De drie Schouwse ploegen, die uitkomen in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal, hielden aan de duels van dit week einde geen punt over. Dreischor ging op eigen veld met 1-5 onderuit tegen NVS, terwijl Renesse en Ouwerkerk beiden met één treffer verschil verloren van respectievelijk Lewedorpse (0-1) en Hansweertse Boys (3"4)- Dreischor-NVS 1-5: Voor rust had de thuisploeg niets te vertellen en liepen de bezoekers uit naar 0-4. In de tweede helft vonden er wat wisselingen plaats binnen de ploeg van NVS en mede hierdoor kon Dreischor wat meer grip op de wedstrijd krijgen. Na de 1-4 van Kas van der Linde werd het enkele minuten later echter alweer t-5. Renesse-Lewedorpse Boys 0-1: Een hard werkend Renesse zocht veelal de aanval, maar het waren de bezoekers die in de eerste helft de score openden. Bobo Mboyo miste eerst, maar schoot in tweede instantie alsnog raak: 0-1. Ook na rust waren de beste kansen voor de thuisploeg, maar deze werden allemaal om zeep geholpen. Inval ler-doelman Peter Hendrikse bracht twee keer goed redding bij uitvallen van Lebo. Ouwerkerk-Hansweertse Boys 3-4: Een slappe start van Ouwer kerk stelde de bezoekers in staat om binnen een kwartier uit te lo pen naar 0-2 via Aleksandar Velja- noski en Kevin Trotman. Carlo van der Maas bracht de spanning terug (r-2), maar nog voor rust zorgde Kevin Trotman voor 1-3. In de 75e minuut bracht Ronald van Vossen een aandringende thuis ZIERIKZEE - De titelstrijd in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal blijft ongemeen spannend. Koploper Gemert en achtervolger Baronie speelden gisteren met 1-1 gelijk. Bij Baronie speelde Mathijs Hage, oud-speler van Zierikzee, de eerste helft mee. Baronie kwam in de 79e minuut op voorsprong door een eigen doelpunt van Bart van Berlo. Op dat moment was Baronie weer de koploper in hoofdklasse. De Breda se formatie leek op rozen te zitten, temeer daar Gemert-speler Peys een rode kaart kreeg. Toch verloor Baronie de slag nog. In de laatste minuut van de wedstrijd zorgde Erik van Dijk voor de gelijkmaker. Het betekent dat de titelrace een spannend slot krijgt. Met nog twee duels te gaan leidt Gemert met 48 punten uit 24 duels. Baro nie staat tweede en heeft één punt minder. ploeg terug in de wedstrijd (2-3), maar tien minuten later werd het 2-4 via Frank Quakkelaar. Ouwerkerk toonde opnieuw veer kracht en kwam via Carlo van der Maas terug tot 3-4, maar hierbij bleef het in dit duel tegen de nummer twee van deze klasse. Kwadendamme-Vosmeer 6-1 (2-1). Marcel Havermans 0-1, Erik de Groene 1-1, Arjan Franse 2-1, Mariusz Mosiej 3-1, Johan Beulens 4-1, Mariusz Mosiej 5-1, Erik de Groene 6-1. ZPR'84-Volliarding 10-0 (5-0). Een moment uit het duel tussen Dreischor (gestreepte shirts) en NVS. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63