Willemse bezorgt Bruse Boys VC Vlassingen behaalt titel In Haarsteeg, RCS en Terneuzen plaatsen zich voor nacompetitie 32 Maandag 27 april 2009 pzc S Bruse Boys-verdediger Olaf Willemse (midden) en Ruud la Grand van Nieuwdorp geven alles in een duel om de bal. Robin Meertens wacht de afloop gespannen af. foto Ruben Oreel RIA W. en Koewacht pakken de titel zierikzee - RIA W. heeft de titel in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal veroverd. De ploeg won op de voorlaatste speeldag met 2-0 van Clinge. Koewacht liet zich tot kampioen kronen in de vijfde klasse A. De Zeeuws-Vlaamse formatie won in eigen huis met 5-1 van Groede. Het was 33 jaar geleden dat Koe wacht nog een titel behaalde. Knappe zege voor vrouwen van Zierikzee zierikzee - De voetbalsters van Zie rikzee waren zaterdag te sterk voor Everstein: 4-3. Na een kwartier openden de bezoeksters de score. Na 25 minuten scoorde Femke Ak- kersdijk de gelijkmaker. Diezelfde Akkersdijk nam kort na rust de 2-1 voor haar rekening en stelde San ne Tamerus later in staat om er 3-1 van te maken. Via Tamerus liep Zierikzee uit naar 4-1. De inhaalra ce van Everstein stopte bij 4-3. Vrouwenteam van Bruse Boys puntloos driewegen - Gaat het vrouwen team van Bruse Boys dit seizoen nog een punt pakken? Als het voet balelftal uit Bruinisse dat voor el kaar wil krijgen moet dat volgende week gebeuren in het thuisduel met het tweede team van FC Dau- wendaele. Ook na afgelopen zater dag bleef de puntenteller op nul staan. SVD, dat de voorlaatste plaats inneemt in de vijfde klasse, was met 2-0 te sterk. ZSC'62 gaat ten onder tegen de kampioen scharendijke - De voetbalsters van ZSC'62 moesten hun meerde re erkennen in kampioen Zaam- slag: 3-2. In de eerste helft kwa men de Zeeuws-Vlamingen aan de leiding, waarna Iris Vroegop de ge lijkmaker voor haar rekening nam. Na de pauze liep Zaamslag uit naar een 3-1-voorsprong. Michelle Brondgeest bracht de spanning te rug door de 3-2 aan te tekenen, maar de gelijkmaker bleef uit. Combiteam verliest opnieuw van GJS brouwershaven - De voetbalsters van het combiteam van WIK'57 en Brouwershaven moesten voor de tweede maal dit seizoen hun meerdere erkennen in GJS. De ploeg uit Dalem, die vorige week in het duel met Zierikzee de titel greep, was met 0-3 te sterk voor het team van trainer Tony Warrenaar. Eerder deze competitie eindigde de wedstrijd in 5-1. JVOZ D1 promoveert naar hoogste niveau middelburg - De Di-pupillen van Cortgene/JVOZ komen volgend voetbalseizoen uit in de eerste divi sie, het hoogste niveau in Neder land. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer speelde zaterdag met o-o gelijk tegen Baronie en dwong daarmee promotie af. De tweede plaats achter PSV D2 geeft recht op promotie. JVOZ Dl maakt ook nog kans op de titel. Speler Ryan de Regt weigert invalbeurt bij Terneuzen. dongen - RCS hield aan de uit wedstrijd tegen Dongen één punt over. Het werd 1-1. Met het gelijk spel dwong de Souburgse eerste klasser deelname aan de nacompe titie af. Zonder de steunpilaren Hoessein Bouzambou, Dennis de Nooijer (geblesseerd) en Gérard de Nooijer (gerschorst) kwam de ploeg van trainer Romeo van Aerde vooral in de tweede helft tekort. Menno de Nooijer had RCS in de eerste helft op 0-1 gezet na goed voorbereidend werk van Abdoe Abdenbi op de linkerflank. „Maar als het 4-2 had gestaan met rust, had je me niet gehoord", zei Van Aerde na afloop. Na rust kwam RCS vooral condi tioneel tekort. Dongen bleef aan vallen en dat resulteerde in de 1-1 van Bas Braber. Volgende week wacht RCS de con frontatie met laagvlieger Uni- tas'30. Het is dan alleen nog de vraag of RCS de derde periode pakt, of dat het de periode van de aanstaande kampioen (OSS'20, Best Vooruit of Nuenen) over neemt VC Vlissingen behaalde gisteren in Haarsteeg de titel in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. De Walcherse equipe won met 2-0 via twee doelpunten van Davy van Geersdaele. Voor trainer Ruud Penings Voor Pennings was het de derde titel en de vierde promotie met Vlissingen in vijf jaar. Van de vierde naar de eerste klasse. „Alles was er dit sei zoen op gericht om kampioen te worden. Dat brengt druk met zich mee, maar ook duidelijkheid, zo wel voor de groep als de buiten wacht. Elk jaar hebben we zó een stapje gemaakt. Wie hogerop mee kon, haakte aan. Wie niet mee kon, haakte af" En de eerste klasse is niet het eind station, als het aan de club ligt. Door de waarschijnlijk versterkte promotie vanwege de invoering van de topklasse, is een plaats bij de eerste vier volgend seizoen al genoeg om hoofdklasser te wor den. De finale stap moet vervol gens de topklasse worden. „Dit kampioenschap is daarom heel be langrijk", vond Pennings. Voor volgend seizoen wil Vlissin gen weer enkele nieuwe spelers binnenhalen. Pennings heeft al ver- 1^ VC Vlissingen speelt volgend voetbalseizoen in de eerste klas se. De ploeg behaalt de titel. RCS plaatst zich in de eerste klasse voor de nacompetitie. scheidene gesprekken gevoerd met mogelijke versterkingen. Terneuzen legde gisteren on danks een 5-0-nederlaag bij Dub beldam beslag op de derde-perio- detitel en is nu verzekerd van een plek in de nacompetitie. Het duel in Dordrecht begon drie kwartier later, omdat de aangestel de scheidsrechter door een opera tie niet beschikbaar bleek te zijn. Terneuzen, waarbij trainer Ardian Lekaj afwezig was, maakte het spel maar zag de thuisploeg scoren. Ter neuzen - spelend zonder de ge schorsten Jonathan Constancia en Sinan Coban en de geblesseerde Fabian Wilson - beëindigde het duel met tien man. Roel Alberti raakte geblesseerd, toen Terneu zen al twee keer had gewisseld en de derde wissel zich weer had om gekleed. Ryan de Regt had geen zin om in te vallen en zocht vroeg tijdig de kleedkamer op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62