af in titelrace Terneuzense Boys en Zaamslag zijn in gevaar Seizoen van SKNWK is voorbij na de 4-1-nederlaag bij Kapelle s PZC Maandag 27 april 2009 31 Brouwershaven houdt Zierikzeese formatie op 2-2-gelijkspel. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - „Wij mogen tevreden zijn met een punt en hadden maz zel dat de 0-3 niet viel", conclu deerde Mevo-trainer Leen Koster na de derby tegen Brouwershaven. Mevo beleefde zaterdag een collec tieve offday, kwam voor rust met 2-0 achter, maar sleepte in de twee de helft met een man minder toch nog een punt uit het vuur: 2-2. Een belangrijk punt wel te ver staan! Mevo haakte door het pun tenverlies dan wel definitief af in de titelrace van de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal, maar een punt in Kruiningen volstaat op de slotdag voor deelname aan de na- competitie. Krabbendijke staat op doelsaldo boven Mevo in de periode, maar Mevo kan - afhankelijk van de aan staande kampioen - zowel de eer ste-, tweede- als derde-periodetitel nog overnemen. Vanzelfsprekend kan Mevo ook op eigen kracht de laatste periode nog veroveren. Daar zag het tegen Brouwershaven lange tijd niet naar uit. De bezoe kers kwamen door twee goals in het eerste kwartier op een o-2-voorsprong. Eerst schoot Remy Lievense, mede omdat de in komende Clement van Splunder tij de vrije trap het zicht van doel man Ruud van der Linde ontnam, van ruim veertig meter raak. Even later profiteerde Van Splunder van mistasten van Jeroen Volkeri en met een doordachte voetbeweging werkte de ex-speler van Mevo de tweede Brouwse goal binnen. Mevo miste, zonder de geschorste Lee Mol en John Verkamman, in spiratie en bezieling en het leek werkelijk alsof de ploeg nergens voor speelde. „We begonnen te slap", reageerde Thomas Vos na af loop dan ook. Na de 0-2-verzuim- ITi Mevo kan na het gelijkspel tegen Brouwershaven de titel in de vier de klasse B van het zaterdagvoet bal vergeten. Wel kan de ploeg nog een periodetitel halen. de Brouw via Patrick Berrevoets (2x) en Van Splunder het duel defi nitief te beslissen. „Jammer, wij hadden de 0-3 moeten maken", baalde Remy Lievense. „Dan was het over geweest", wist Frank Kris- telijn ook. Toen Mevo kort na rust met tien man verder moest - Patrick Knij- nenburg werkte zonder de inten tie om de bal te spelen Berrevoets naar de grond en kreeg terecht rood - leek de nacompetitie voor Mevo ver weg. Een opleving, en het warrige optre den van scheidsrechter Geldof die bepaald niet in het nadeel van Me vo floot, zorgde toch nog voor een punt. Eerst werkte Jeroen Volkeri de re bound na een inzet van Vos en een redding van Meivin van Ast binnen en nog geen minuut later tekende 'supersub' Jan-Thijs Berre voets met zijn goal voor een zeer belangrijk punt. Mevo-Brouwershaven 2-2 (0-2). 12. Remy Lievense 0-1, 14. Clement van Splunder 0-2, 79. Jeroen Volkeri 1-2, 80. Jan-Thijs Berrevoets 2-2. Scheids rechter: CM. Celdof (Kamperland). Ro de kaart: 55. Patrick Knijnenburg (Me vo). Gele kaart: Wouter Fioole (Mevo), Jurrian de Ruiter, Clement van Splun der en Pim Kloet (allen Brouwersha ven). Aantal toeschouwers: 120. Berrevoets scoort weer Jan-Thijs Berrevoets scoorde zaterdag voor de derde keer op rij in de derby met Brou wershaven. Na vijf opeenvolgende over winningen op Brouwershaven greep Mevo voor het eerst weer 's naast de derbyzege. Doelpuntenmaker Clement van Splunder is samen met zijn broer Dick één van de wei nige spelers die in de derby zo wel voor Brouw als voor Mevo heeft gescoord. Medio jaren negentig scoorden de broers in één duel beiden voor Mevo tegen Brouwersha ven. Tien jaar later scoorden ze samen in één duel voor Brou wershaven tégen Mevo. DFS-aanvoerder Jarno Vermeulen (links) troeft Francis Langemaire van FC Dauwendaele af in een duel foto Ronald den Dekker DFS neemt ondanks nederlaag een periodetitel over. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Door de 2-i-zege van AZW bij Wolfaartsdijk vero verde AZW de derde-periodetitel in de derde klasse A van het zater dagvoetbal. DFS neemt, ondanks de 2-1-thuisnederlaag tegen Dau wendaele, de periode van kam pioen Veere over. DFS begint de nacompetitie met een uitduel te gen óf Klundert, óf TSW Merlijn. DFS-FC Dauwendaele 1-2: In de tweede helft liep Leonard van Flo- resteijn binnen één minuut we gens praten tegen twee gele kaar ten op en zo kon DFS met tien man verder. In ondertal kwam DFS in de 64e minuut, na een han dig overstapje van Anco van der Linde, via aanvoerder Jarno Ver meulen aan de leiding. Kansen op 2-0 werden daarna niet verzilverd door de thuisploeg. Uit een coun ter hielp Ezra de Korte Dauwen daele aan de gelijkmaker en tien minuten voor tijd werkte Jasper Leuvelink de 1-2 binnen. Colijnsplaatse Boys-ZSC'62 3-0: Uit een voorzet van Michiel van der Weele kopte Graham Holmes Colijn na een half uur naar de 1-0. Vlak na rust miste ZSC-speler Ger ard Verhoek een grote kans op de gelijkmaker en na een mooie actie besliste Sander van Ouwerkerk het duel. Daarna had ZSC-doelman Luc van Beemen geen antwoord op een afstandschot van Michiel van der Weele. Kapelle-SKNWK 4-1: Al na negen seconden kopte SKNWK-speler Leon Pollemans, die een pass van Tim Jacobusse op Edwin van Dam me wilde onderscheppen, de bal achter zijn eigen doelman. SKNWK kwam via Robben Pad mos op 1-1, maar kort voor rust schoot Ferdi Tilroe zijn ploeg naar de 2-1. Na 39 seconden in de twee de helft scoorde Job van de Drie de 3-1 voor Kapelle en kende het duel een vroege beslissing. Na een vrije trap van Jacobusse loste SKNWJK-.doelman Koen de Jonge de bal en zorgde Romano Meer man nog binnen het uur voor de 4-1. SKNWK neemt na dit seizoen afscheid van Christian van Vossen want hij verkast naar SNS. Heinkenszand-Rillandia 1-0 (1-0). Ewout de Graaf 1 -0. Veere-De Meeuwen 2-1 (0-0). Jelle Lu- kasse 1-0, Joachim Cornelisse 2-0, Ro bin Dek 2-1. Wolfaartsdijk-AZW 1-2 (1-0). Jan Ko- le 1-0, Wouter Boeije 1-1, Mustafa Yil- maz 1-2. Degradatie dreigt voor Zeeuws-Vlaamse eersteklassers. MIDDELBURG - Terneuzense Boys wacht een spannend competities- lot. Na de i-o-thuisnederlaag zater dag in een matig duel met Achilles Veen moet de ploeg van trainer Leendert Geelhoed volgende week Kloetinge verslaan om rechtstreek se degradatie naar de tweede klas se van het zaterdagvoetbal te voor komen. De oefenmeester van de Boys vond dat zijn ploeg onrecht was aangedaan, omdat spits Abubakar Kourouman volgens hem een kwartier voor tijd een strafschop had moeten krijgen, toen die in het strafschopgebied van Achilles Veen tussen drie tegenstanders ten val kwam. Scheidsrechter Pij pers liet echter doorspelen. „Als je die penalty scoort, moet je nog maar zien of Achilles Veen terug komt", somberde een teleurgestel de Geelhoed, die zich ook realis tisch toonde. „Deze wedstrijd past goed'in het beeld van het seizoen. Ook vandaag gaven we weinig weg, maar we creëerden dit keer nauwelijks mogelijkheden." Een kwartier voor tijd kroop Achil les Veen meer uit zijn schulp. Die tactiek leverde in de 87e minuut de winnende treffer op. Links op het middenveld leed invaller Tijl Tournois balverlies. Daarna drukte de eveneens ingevallen Westkapel- lenaar Niels Dominicus Terneuzen- 'Deze wedstrijd past goed in het beeld van het seizoen' se Boys met een fraaie kopbal uit een voorzet van Ozcan Oskaya nog dieper in de zorgen. Het had de wedstrijd moeten wor den waarin lijfsbehoud zo goed als Abubakar Kourouman gaat neer tussen drie verdedigers van Achilles Veen, maar Terneuzense Boys krijgt geen strafschop. foto Camile Schelstraete veilig zou worden gesteld. Maar op bezoek bij hekkensluiter Wilhelmi- na'26 kon Zaamslag opnieuw geen potten breken (2-0-verlies) en zakte het verder weg op de ranglijst. De ploeg van Rinus Ze- gers staat nu elfde en moet in het eerste seizoen in de eerste klasse vrezen voor degradatie. Volgende week, in de thuiswed strijd tegen Roda Boys, móet Zaamslag winnen om kans te hou den op een langer verblijf in de eerste klasse. En als het erin slaagt om te winnen, is het nog wel af hankelijk van de resultaten van de concurrenten onderin. Na rust kwam de thuisploeg via André Versteeg op voorsprong. Wilhelmi- na'26 maakte er ruim tien minu ten voor het einde 2-0 van. Christi an Bauman benutte een straf schop, na een ongelukkige hands bal van Omer Malagic. GPC Vlissingen is dicht bij lijfsbe houd in de eerste klasse C. De Walcherse formatie pakte zater dag een belangrijk punt (0-0) bij Nieuw Lekkerland. GPC heeft nu zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Nivo Sparta aan een gelijkspel genoeg om ook volgend jaar in de eerste klasse te kunnen uitkomen. „We zijn er dicht bij", zei een opgeluchte trainer André Maas zaterdagmid dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61