tegen varkensgriep 200m2 Kinderen Tsjernobyl kunnen toch komen Eekhoorn verslaat de egel en de vos Verburg steekt 190 miljoen euro in moderniseren van landbouw Mexicanen 'panisch' over virus Wat betekent vrijheid voor u? Mail het ons! Nederland kijkt volgens enquête positiever aan tegen immigranten Politie betrapt condoomdiefje VAN IWAARDEN web@pzc.nl PZC Maandag 27 april 2009 j 5 SPUITCABINE voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 In Mexico zijn mogelijk 1300 mensen besmet met het nieu we varkensgriepvirus. Daarvan zijn er zeker 20 en mogelijk 81 overleden. Zo'n 900 van hen genazen. In de zuidelijke Verenigde Sta ten zijn elf mensen met het vi rus besmet. Negen daarvan zijn inmiddels genezen. In New York zijn negen gevallen ont dekt na onderzoek onder 200 grieperige leerlingen van een middelbare school. In Canada hebben zes studen ten, die onlangs naar Mexico waren gereisd, varkensgriep. Een inwoner van Frankrijk die onlangs met koorts uit Mexico terugkeerde, kampt mogelijk met varkensgriep. Tien studenten in Nieuw-Zee- land, die aan een taalcursus in Mexico hadden deelgenomen, hebben griep. De gehele groep van 22 cursisten en hun 3 do centen geldt als 'verdacht'. Spanje houdt zes personen die van een reis naar Mexico met griepverschijnselen terugkeer den, in quarantaine. In Israël wordt een man die met griep uit Mexico kwam, in een ziekenhuis onderzocht. Nederland sluit alsnog overeenkomst met Wit-Rusland. DEN HAAG - Nederland heeft een akkoord met Wit-Rusland geslo ten, waardoor vakantiereizen van kinderen uit de radioactieve omge ving van Tsjernobyl weer mogelijk worden. Dat meldde gisteren het ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag. Drie particuliere stichtingen orga niseren al twintig jaar vakanties bij gastgezinnen in Nederland voor zieke kinderen uit de omge ving van Tsjernobyl in Oekraïne. In 1986 deed zich daar een explo sie voor in een kernreactor. Door de radioactieve straling die hierbij vrij kwam, zijn veel kinderen uit de regio nog steeds ziek. Veel van de kinderen hebben kanker. De regering van Wit-Rusland ver bood de vakantiereizen vorig jaar uit vrees dat de kinderen asiel zou den aanvragen en daarna niet meer zouden terugkeren. Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken is blij met het akkoord. „We hebben er hard aan moeten trekken om de Wit-Russi- sche regering tot een akkoord te bewegen", laat hij weten. De eer ste nieuwe groep kinderen komt deze week al naar Nederland om Koninginnedag te vieren. Behalve Nederland sloten ook Ita lië, Ierland en Duitsland een over eenkomst met Wit-Rusland. Een groot aantal andere EU-landen is nog in onderhandeling. De pro gramma's zijn voorlopig alleen be stemd voor kinderen tot 14 jaar. Zelfs de EU bemoeide zich eerder dit jaar met de kwestie rond de Tsjernobylkinderen. In januari nam het Europees Parlement een resolutie aan dat onderhandelin gen met Wit-Rusland over de kin deren tot officieel beleid maakte. DEN HAAG - Steeds minder Neder landers hebben moeite met immi granten. Momenteel denkt 35 pro cent van de bevolking dat Neder land een prettiger land zou zijn als er minder immigranten zouden wonen. Eind vorig jaar had nog 41 procent die mening. Dat blijkt uit een enquête van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP). Volgens de onderzoekers noemen steeds meer mensen de aanwezigheid van verschillende culturen een aanwinst. Het aan deel burgers met deze mening steeg van 36 procent eind vorig jaar naar 44 procent. Ook zeggen minder mensen aan dat het de verkeerde kant opgaat met immigranten en hun integra tie in de Nederlandse samenle ving. Besmettingen DEN HAAG - De politie heeft zater dag in Den Haag een 11-jarig jonge tje in de kraag gevat dat er een sport van maakte om gestolen con dooms voor één euro per stuk door te verkopen op het school plein, meldde de politie gisteren. Medewerkers van een supermarkt betrapten de condoomdief op he terdaad en schakelden de politie in. De moeder van het Hagenaar- tje betaalt alsnog de gestolen con dooms. Haar zoon is doorverwe zen naar bureau Halt. De vrees voor het nieuwe varkensgriepvirus heeft in Mexico het dagelijks leven bijna volledig lamgelegd. Zoveel mogelijk binnen blijven, is het motto. In de kerken in Mexico mo gen priesters de hosties niet meer zelf in de mond van de gelovigen doen. Tijdens de diensten worden zij ge acht te waarschuwen tegen kussen en handenschudden in de kerk. De mis in de Catedral Metropolita werd gisteren uitgezonden op de radio, zodat de Mexicanen niet naar buiten hoefden. Heel Mexico, inclusief de kerk, doet zijn best de gevolgen van de varkensgriep binnen de perken te houden. De bevolking is aangera den binnen te blijven en strikte hy giëne in acht te nemen. Ook raadt de regering mensen aan mondkap jes te dragen totdat duidelijk is hoe het virus zich verspreidt. De gezondheidsautoriteiten hebben toestemming van de regering om mogelijke besmette personen ge dwongen te isoleren. Ouders zegden kinderfeestjes af en de meeste musea, nachtclubs, restaurants en cafés bleven dit weekeinde dicht in Mexico-Stad. De scholen blijven de komende twee weken geslotenrTwee belang rijke voetbalwedstrijden die uitver kocht waren, zijn gisteren gespeeld zonder publiek. „De impact op het dagelijks leven is groot", vertelt Nederlander Rem- co Bouma, die in Mexico woont en studeert. „Voetbalwedstrijden, concerten, films, eigenlijk alles is afgelast. Op straat lopen overal mensen met mondkapjes voor." Volgens Bouma zijn de Mexicanen 'panisch over deze griep en de kans om besmet te raken'. De dvd-winkels, supermarkten en bedrijven die maaltijden bezorgen beleven echter gouden tijden in Mexico-Stad. „Massa's mensen zijn al binnen geweest. Ze komen binnen en huren drie films omdat ze thuisblijven", aldus een mede werker in een dvd-verhuurbedrijf Ook zijn de inwoners van de mil joenenstad aan het hamsteren ge slagen en bestellen ze volop be- zorgmaaltijden. SCHILDERSBEDRIJF ARNHEM - De eekhoorn is van alle in het wild levende zoogdieren in ons land de favoriet van de Neder landers. Het rode diertje wordt in populariteit gevolgd door respectie velijk de egel en de vos. Dat maakten natuurtijdschrift Grasduinen en de Zoogdierenvere niging gisteren bekend. Ruim 2250 mensen hebben gestemd. Andere beesten in de top 10 zijn de ree, de zeehond, de otter en het konijn. Volgens de Zoogdierenvereniging is de aaibaarheidsfactor van het beestje een belangrijke reden voor de populariteit van de eekhoorn. Ook speelt mee dat het diertje geen overlast of schade veroor zaakt. De jack russel Barney is zaterdag verkozen tot huisdier van het jaar. De jury prees het hondje om zijn moed, omdat hij afgelopen winter zijn baasje Johny uit een wak red de. De finale van de huisdierverkie zing was te zien in het tv-program- ma DierZ. De Stichting 'Met die ren meer mens' koos uit zeven kandidaten het winnende dier. Barney verdiende zijn heldensta- tus toen zijn baasje tijdens een wandeling op een plas door het ijs zakte en er niet op eigen kracht uit kon komen. Door onrustig heen en weer te lopen, trok het hondje de aandacht van omwonenden. Zij belden de politie, waarna de brandweer ]ohny redde. Steun aan boeren werkt niet door in prijs van producten. WARMOND - Minister Gerda Ver burg van Landbouw heeft zaterdag in Warmond maatregelen ter waar de van 190 miljoen euro aangekon digd om de landbouw in ons land te vernieuwen. Zij zet daarmee een eerste stap bij het invullen van het nieuwe landbouwbeleid van de Europese Unie. Elke lidstaat kreeg vorig jaar de ruimte Europe'es geld in te zetten voor nieuwe en duurzame produc tiemethoden. Die moeten de sec tor internationaal meer concurre rend maken en gepaard gaan met versterking van waarden als dieren welzijn, milieu en landschap. Een van de maatregelen is een vaarregeling voor boeren die hun weiland alleen per boot kunnen bereiken. Ook in waterrijke gebied moeten de koe de wei in kunnen, aldus de minister. Zij demonstreer de dat zaterdag in Warmond door zelf koeien over te varen. Tot 2013 gaat er ook geld naar dier- vriendelijke'stallen en een betere registratie van geiten, wat onder meer van belang is bij het bestrij den van ziekten. Circa 30 miljoen gaat naar het beheren van akker randen, waardoor er meer variatie komt in het landschap. Dat is ook goed voor de diversiteit aan plan ten en dieren. Op deze manier wordt Europese landbouwsteun ge geven aan boeren die niet in de prijs van hun producten door werkt. Dat geld moet dan wel gaan naar maatregelen die landbouw en milieu ten goede komen. Daar door komt ook geld (20 miljoen) beschikbaar voor het opvangen van water, het aanleggen van riet velden en beperking van de bemes ting. Verder wordt onderzoek voor vernieuwing van de productie ge stimuleerd, zeker als de innovaties bijdragen aan beter waterbeheer, biodiversiteit en productie van energie. Daarvoor trekt Verburg 35 miljoen uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5