Atlantikwall boeit Eenmalige subsidie beheer dorpshuizen Monument voor WO Il-piloot bunkers te vinden in Westhoek P'l HOE KIVIAT® Coniferenbrand Certificaat kwaliteitswaarborg voor Schouwse zorgboerderijen Overdonderende première PZC Maandag 27 april 2009 I 15 DVD SPAARZEGEL 'Hancock' www.pzc.nl/dvd Kantoorinrichting van hoek tot hoek LTD GOES-YERSEKE T 0113 -57 29 07 info@piethoekman.nl www.piethoekman.nl door Piet Kleemans zierikzee - Het college van Burge meester en wethouders van Schou- wen-Duiveland stelt de gemeente raad voor naast een exploitatiesub sidie van ruim 390.000 euro, een malig een bedrag van 270.000 euro beschikbaar te stellen aan de Stich ting Dorps- en Gemeenschapshui zen Schouwen-Duiveland. Die stichting gaat acht dorpshui zen en het multifunctioneel cen trum aan het Jannewekken in Zie- rikzee beheren. De eenmalige bij drage van de gemeente is bedoeld voor het opbouwen van een potje voor onderhoud van het interieur van de dorpshuizen (120.000 eu ro) en een potje voor onderhoud en vervanging van de inventaris (100.000 euro). De stichting krijgt nog eens 50.000 euro om een cen trale administratie en centrale fac turering op te zetten. - De dorpshuizen waren nog niet zo lang geleden eigendom van de gemeente. In 2006 werd in het ka der van een gemeentelijke bespa ringsoperatie besloten de dorpshui zen te verkopen aan de eilandelij- ke woningbouwcorporatie Zeeuw- land. De gemeente huurt de dorpshui zen dan weer van Zeeuwland en verhuurt ze door aan eerderge noemde stichting. bunker gereed kwam werd het vliegveld bij Haamstede niet lan ger gebruikt door de Duitse bezet ters. Eén van de andere bunkers in de omgeving van het vliegveld is om gebouwd tot vakantiewoning. Een van de meest bijzondere bun kers op Schouwen-Duiveland is de hospitaalbunker in het Slotbos bij Haamstede. Van dit type bunker zijn totaal slechts vijf gebouwd en daarvan zijn er nog vier intact, waaronder het exemplaar in Slotbos. De hos pitaalbunker is in beheer bij Stich ting Natuurmonumenten en wordt door de blusgroepen Renes- se en Haamstede van de vrijwillige brandweer Schouwen-Duiveland gebruikt bij onder meer perslucht oefeningen. De hospitaalbunker is niet toegan kelijk en dat geldt voor de meeste van de bunkers in Slotbos en Zee- peduinen. Een aantal ervan is door slotbosbeheerder Natuurmo numenten ingericht als woon- en verblijfplaats voor vleermuizen. De bunkers in de Westhoek zijn onderdeel van de Atlantikwall. Er was ooit ook een Landfront dwars over het eiland van zuid naar noord, vanaf de Schelphoek tot de Rampweg. Van die linie is niet veel meer terug te vinden en dat heeft alles te maken met de waters noodramp van 1953 en de herver kaveling die er op volgde. door Piet Kleemans oude tonce - De tijdens de Twee de Wereldoorlog op Goeree- Overflakkee omgekomen Ameri kaanse piloot Robert Stover krijgt een monument. Zaterdag 2 mei wordt het monument - opgericht precies op de plek waar Stover in 1943 neerstortte - onthuld. Stover raakte op 30 juli 1943 bij Den Bommel verwikkeld in een luchtgevecht. Toen zijn toestel werd geraakt, wist de Amerikaan se piloot zijn toestel tijdig te verla ten, maar om onduidelijke rede nen opende zijn parachute niet en kwam Stover om het leven. Zijn vliegtuig stortte verderop neer. De resten van het toestel van Stover - een 'P-47C Thunderbolt - werden twee jaar geleden bij toeval gevon den bij het vergraven van een wa tergang langs de Oudedijk bij Oude Tonge. De recent opgerichte Stichting WO2GO (Wereldoorlog II op Goeree-Overflakkee) heeft zich ten doel gesteld de geschiede nis van Goeree-Overflakkee tij dens WO II te behouden en te do cumenteren. Ook wil de stichting middelburg - Voor de derde ach tereenvolgende avond is de brand weer zaterdag uitgerukt voor een brand in coniferen in Middelburg. Deze keer was op twee plaatsen brand gesticht. Rond 21.30 kwam een melding binnen uit de Wil lem Arondeusstraat. Een uur later stond een coniferenhaag in de Laan der Commando's in brand. door Piet Kleemans ouwerkerk - Zorgboerderij De Stelle en de logeerboerderij van Stichting O jee adhd - beide te vin den in Ouwerkerk - hebben het certificaat kwaliteitswaarborg in de wacht gesleept. De Ouwerkerk- se zorgboerderijen hebben zich aangesloten bij de Landelijke Kwa liteitswaarborg Zorgboerderijen en zullen het komende jaar probe ren het kwaliteitskeurmerk 'kwali teit laat je zien' te behalen. De lo geerboerderij voor kinderen met adhd draait sinds 2004. Er kunnen maximaal acht kinderen logeren. Zij krijgen een actief programma met sport en spel aangeboden. Zorgboerderij De Stelle werd in 2007 op poten gezet en werkt in tensief samen met de logeerboer derij. De Stelle biedt van maandag tot en met vrijdag dagbesteding in de vorm van werken op de boerde rij voor mensen met een verstan delijke beperking. Wie een kijkje wil nemen is dagelijks welkom tus sen 10.00 en 16.00 uur. educatieve programma's op dit vlak aanbieden. Zaterdag 2 mei wordt het monu ment op de plaats waar Noord- landsedijk en Blauwpannenweg uitkomen op de Oudelandsedijk onthuld door Amerikaans militair attaché kapitein Petersen. Een doe delzakspeler zorgt voor gepaste muziek en als het weer het toelaat zorgen twee vliegtuigen van de Stichting Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht rond 15.45 uur voor een flyby. Aansluitend wordt The Last Post gespeeld. DREISCHOR - Nu eens zwaar en dreigend, dan weer lichtvoetig en vervol gens traag en dramatisch. De première zaterdagavond van Joop van Dijks compositie Standing Tower door Delta Brass Zeeland in Dreischor was over donderend. Brass-voorzitter Jaap Everwijn reikte de eerste cd van Delta Brass uit aan gedeputeerde Harry van Waveren. foto Ronald den Dekker foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57