Verschoor spurt naar de Wim Vijf Zeeuwen op EK rëcorfiin badWSe ^avermans klopt taekwondo, vijf plakken van wachtebeke Smits in de sprint Ammerlaan is alleen na de koers verlegen 38 Maandag 27 april 2009 pzc Zuid-Hollander wint in Koewacht bij de nieuwelingen. door Wim de Vos KOEWACHT - Hij stond er zaterdag een beetje verlegen bij. Fabian Am merlaan had voor de eerste maal een grote wedstrijd bij de nieuwe lingen gewonnen. De coureur uit Berkel en Rodenrijs, die uitkomt voor RWC Ahoy had moeite met de belangstelling die hij na de der de editie van de Wim Hendriks Trofee voor nieuwelingen kreeg. In de wedstrijd zelf was Ammer laan minder verlegen. Hij forceer de de beslissende fase en uiteinde lijk was hij ook zijn twee overge bleven medevluchters te snel af in de straten van Koewacht. Fabian Ammerlaan is nog niet di rect een winnaarstype maar hij blijkt wel behoorlijk talent te heb ben. In zijn eerste jaar bij de nieu welingen schreef de Zuid-Hollan der twee criteriums (Poeldijk en Zoeterwoude) op zijn naam. „Dit jaar gaat het vooral in de grote wedstrijden goed. Hier vandaag is mijn eerste klassieke overwin ning", vertelde Ammerlaan tijdens de huldiging. Eerder dit jaar werd hij al tweede in Belgische wedstrij den (Haasdonk en Herzele) en fi nishte hij als derde in de Omloop van Noord-West Overijssel. In de wintermaanden is Ammerlaan ook als veldrijder actief en ook daarin kan hij aardig uit de voeten. In de Wim Hendriks Trofee had hij profijt van zijn crosservaring. Hij voelde zich als een vis in het water op de verschillende kassei stroken. „Die kasseien kennen wij bij ons niet. Het geeft een heel an der gevoel om daar overheen te rij den", aldus de 16-jarige coureur die in de laatste twintig kilometer met nog vier anderen aan de lei ding was gekomen. In de spurt bleef hij Danny van Poppel voor. Martijn Verschoor komt met een halve fietslengte voorsprong over de finish in Koewacht. foto Camile Schelstraete Alle leerlingen van Nanne Boonstra hebben succes in Benidorm. benidorm - De Zeeuwse tae- kwondoka's zijn niet voor niets naar het Europees kampioenschap in Benidorm afgereisd. Alle vijf sporters van Taekwondo Middel burg - Jeremy Dijkstra, Mano Don, Zenna van der Mei, Sharona The- nu en raven Struijk - kwamen op het podium. Van der Mei werd in de klasse tot 58 kilo derde bij het sparren voor vrouwen. Door overwinningen op opponentes uit Oekraïne en Fin land haalde ze de halve finale, waar- ■n tegen een Zweedse stond. Die partij ging nipt verloren: twee scheidsrechters waren voor de Scandinavische, één vond de twee gelijkwaardig en de vierde arbiter koos voor de Zeeuwse. Voor haar restte dus het brons. Struijk, de enige andere senior in het team, pakte zilver met het Ne derlands team op het onderdeel ge sprongen technieken. In totaal wa ren er 22 landenploegen. Ook voor Dijkstra (junioren, -70 ki lo) was er een tweede plaats. In de finale van het sparren verloor hij van een Sloveen. Daarvoor was hij wel een Rus, een Duitser en een boomlange Pool de baas geweest. Don (junior, +70) ging er met een bronzen plak vandoor bij het spar ren. Hij leed in de halve eindstrijd een nederlaag tegen een taekwon- doka uit Polen. Thenu (junioren, -50) was succesvol met het Neder lands juniorenteam. De taekwon- doka die in het individuele toer nooi snel klaar was, won brons. De vijf Zeeuwen, allen getraind door Nanne Boonstra, richten zich nu op het WK in Argentinië. Dat wordt gehouden in november. door Jeroen Dellebeke WACHTEBEKE - Tijdens de tweede José van den Berghe Trofee in het 50 meterbad van Wachtebeke wa ren nog startbewijzen te verdie nen voor zowel het Zeeuws kam pioenschap zwemmen in Sas van Gent als het Nederlands kam pioenschap in Eindhoven. Simon Edenburg pakte een Zeeuws record op de 200 school (2.28,47). Ook Manon Minneboo kwam op deze afstand tot een ZR in 2.53,49. Toby Aarnoutse kwam tot 59,02 op de 100 vlinder en Hin- ke Oosterhoff tikte op de 100 vrij aan in 1.09,18. Zelfs Cees van Hou- welingen (master 45-49 jaar) zwom een ZR op de 200 vrije: 2.16,15. Goed op. dreef waren Wouter Stap, Manon Minneboo, Simon Edenburg en Kevin Hondsmerk. Elk van hen wist drie onderdelen te winnen. door Wim de Vos rilland - Twee aanvallend ingestel de renners hebben zaterdag de Ronde van Rilland beheerst. De Nederlander Ruud Havermans en de Belg Christof Smits waren bijna de gehele wedstrijd in de aan val, werden telkens teruggepakt maar toen er om de bloemen ge spurt moest worden was dit duo ook nog van de partij. Havermans drukte zijn wiel millimeters eerder over de finishlijn dan Smits. Erik Vereecken werd uiteindelijk derde. Havermans is al verschillende sei zoenen één van de toonaangeven de renners in de TMZ-wedstrij- den. Hij schuwt de aanval niet en dat toonde de Brabantse coureur zaterdag ook in de straten van Ril land. Dat deed hij overigens samen met Christof Smits uit het Belgische Wuustwezel. Ook deze Smits heeft veelal problemen om in het peloton te rijden. Vandaar dat Smits ook graag op avontuur gaat. Zaterdag had hij een goede com pagnon aan Havermans. Het duo kreeg echter nimmer voldoende ruimte om vooruit te blijven. Daar voor zorgden met name renners als Erik Vereecken, Robbert Sonke en Guillaume de Punder. In de slotfase leek Ruud Havermans met de rest van het veld af te rekenen, maar opnieuw gaf de groep geen ruimte en werd hij weer opge slokt. Het draaide uit op een spurt en daarin toonde Havermans nog juist genoeg overschot te hebben om het karwei af te maken. Smits kwam slechts enkele millimeters te kort. Robin Collenteur uit Bergen op Zoom won bij de amateurs B, Kees Elenbaas uit Kloetinge was de snelste bij de amateurs 40+ en Marcel Verhagen uit Oss bij de S/P-klasse. ■Cv 7- Wm m"t-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54