Hoog niveau, gering krachtsverschil Mannen De Schelde De Kraker pakt winst in Masters Lacey Koole redt eerste vrouwenteam van SAR Morres/Hulst sluit het seizoen ongeslagen af Geslaagde reünie van rallycrossers 36 Maandag 27 april 2009 PZC Z Levien Basting komt op slotdag niet opdagen en wacht nu een schorsing. door Peter Snelders TERNEUZEN - Driebanden is niet Bram de Kraker zijn favoriete spel- soort. Toch stond hij na afloop van de jaarlijkse Masters van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond op de hoogste trede van het erepo dium. De Kraker verloor slechts één partij en dat was voldoende om uit de greep van de naaste ach tervolgers te blijven. Die verliespartij in de derde ronde kon De Kraker ook niet winnen, want hij trof een ongenaakbare Rob Claerhoudt op zijn weg. Die maakte zijn aantal van 35 carambo les in slechts 23 beurten vol en liet De Kraker op 15 treffers staan. Daarvóór had de latere kampioen twee moeizame winstpartijen ge boekt. De nederlaag die volgde kwam dus op een ogenschijnlijk ongunstig moment. Het beteken de voor hem echter de ommekeer. Het was net of De Kraker er moed uit putte. In de vierde ronde ver sloeg hij in 50 beurten (35 caram boles) Theo van Esbroek en in de daaropvolgende ronde bond hij in 52 beurten Arie Vink aan de zege kar. Omdat Levien Basting na twee wedstrijddagen op de slotdag zonder opgaaf van redenen ver stek liet gaan, werd het schema be hoorlijk door elkaar gegooid. Bas ting hangt nu een schorsing bóven het hooftl. De Kraker stond door die ontwikkelingen na vijf wed strijden voor de beslissende slot- partij. Voordat die begon waren er nog vier kanshebbers. De Kraker liet echter niets aan het toeval over. Hij won in de beslissende partij in slechts 49 beurten met 35-18 van concurrent Marco Pot- vlieger. Op de andere tafel stelde Rob Claerhoudt de tweede plaats veilig door Koen Pöpsel te ver slaan. Titelkandidaat [ean-Paul de Kraker kon wegens rugklachten niet van de partij zijn. hulst - De volleybalsters van Morres/Hulst hebben de competi tie ongeslagen afgesloten. De kam pioen van de regiodivisie versloeg in de laatste wedstrijd ook het op de derde plaats geklasseerde Triade/VCT met 3-1 (25-22, 23-25, 25-17, 25-19) en eindigde de compe titie daardoor met 99 punten uit 22 duels. De Hulster formatie richt zich nu op de bekerfinale, die over enkele weken wordt gespeeld. De forma tie van Guido de Beule trof in de eerste twee sets een taaie oppo nent, die na verlies in de eerste set in het tweede bedrijf in een vroeg stadium een gaatje sloeg. Hoewel de thuisploeg de achterstand in de slotfase verkleinde, kon een neder laag niet worden voorkomen. In het restant van het duel was de kampioensformatie heer en mees ter. Dat resulteerde in de derde en vierde set in ruime setzeges. Kurt Stevens blinkt uit in klasse Li van dressuurwedstrijd. door Lucien Roelandt ZAAMSLAC - De laatste indoordres- suurwedstrijd van het seizoen in manege De Beatrixhoeve was goed voor een massa winstpunten. Kurt Stevens bleek de absolute topper. Hij schreef met Secretaris beide proeven van de klasse Li op zijn naam en was in het overallklasse ment de beste. De klasse Li onderscheidde zich door het hoge niveau en het gerin ge krachtsverschil. Vooral in de eer ste proef bleken de deelnemers aan elkaar gewaagd. Alle deelne mers scoorden een voldoende voor een winstpunt. En in de strijd om het oranje erelint hiel den Kurt Stevens met Secretaris, Ilona van Drongelen met Vanaliet Utopia en Trix Bouthoorn met Marvin met een score van 195 pun ten - goed voor twee bonuspun- ten - de balans in evenwicht. Op de beslissende onderdelen bleek Stevens, lid van de Axelse Oranje- ruiters, de beste. Van Drongelen eindigde als tweede. In de tweede proef was Stevens nipt de beste. Hij stuurde de Caru- so-zoon naar het uitstekende to taal van 200 punten en bleef daar mee Van Drongelen slechts vier puntjes voor. In de strijd om het brons eindigden de voor de Nieuw- vlietse ruiterclub PSV West- Zeeuws-Vlaanderen uitkomende Belgen Maaike Schoonackers met Picara en Fauve Daneels met Kiara met 194 punten op gelijke hoogte. Schoonackers legde uiteindelijk be slag op de derde plaats. In de strijd om de overwinning in de klasse M2 wisselden leantien van Gorsel en Eveline de Winne stuivertje. In de eerste proef stuur de Van Gorsel de Polansky-afstam- melingen Ufazza met 187 punten naar de zege. De amazone uit Heinkenszand bleef daarmee De Winne met Ku- rioso drie puntjes voor. In de her kansing toonde De Winne zich echter oppermachtig. De amazone uit Clinge stuurde de mooi bergop waarts gaande en veel souplesse to nende Kurioso naar een totaal van 190 punten. Zij eindigde daarmee TERNEUZEN - Rinus Dekker, Ko van den Bosse, voor het buffet tijdens de reünie van de rally- meer dan zeventig coureurs en betrokkenen her- Siem van Hoeve, Tonny van der Vliet, Cor van crosswedstrijden die tot 1982 in Axel op het Wa- inneringen op, werden foto's bekeken en kwa- Ham, Gerda Dekker, Wim de Bruin en Peter tertorencircuit werden georganiseerd. In de men op een scherm beelden uit vervlogen tijden Snoodijk (van links naar rechts) maken zich op Brouwzaele in Terneuzen haalden zaterdagavond voorbij. foto Camile Schelstraete met een straatlengte voorsprong op Van Gorsel. De Winne was met de Puriosa-nazaat in deze proef de enige combinatie die een voldoende voor een winstpunt scoorde. In de klasse Ml was Steffy Pauwels met Varona in de eerste proef nipt de beste. Zij stuurde de Monte- cristo-dochter naar een totaal van 187 punten. Het was slechts één puntje meer dan Mascha Boone uit Geersdijk met Zucherre. In de herkansing hielden Boone (met Flo) en de Axelse Joyce van Alphen met Rob Roy met 184 punten de balans in evenwicht. Maar dankzij beslissen de onderdelen werd het oranje ere lint een prooi voor Boone en de Floristan-afstammeling. KLOOSTERZANDE - De tafeltennis- sters van SAR'72 hebben zich op het nippertje gehandhaafd in de eerste divisie. In het duel met Scyl- la had het twee punten nodig om op onderling resultaat het Lim burgse Red Stars op de ranglijst voor te blijven. SAR begon goed in Leiden en zet te via Audrey Koole een t-o-voor- sprong op het bord. De Zeeuws- Vlaamse vrouwen lieten het toch nog op de laatste wedstrijd aanko men, want er werd vervolgens geen wedstrijd meer gewonnen. Lacey Koole wist in dat laatste duel toch nog het tweede punt bin nen te slaan. In een regelrechte thriller wist ze Marie Dupuyt met 11-9 in de vijfde game te verslaan. De vrouwen van SAR 2 misten op een haar na het kampioenschap in de tweede divisie. In de uitwed strijd tegen Treffers werd met 5-5 gelijkgespeeld, waardoor het team uit Roelofarendsveen de Klooster- zandse formatie met één punt voorbleef Toch kunnen Stefanie jn Liselotte Fassaert, Lindsey Boer- dam en Anja van de Vijver terug kijken op een uitstekend seizoen. Het eerste mannenteam van SAR won de eerste wedstrijd in de play-off voor een plek in de derde divisie tegen Hotak'68 met 3-7. Si- mone de Klerk won drie keer. Wim 't Hooft zegevierde twee maal, lohan 't Hooft één keer. Vrouwen verliezen en spelen volgend seizoen geen competitie meer. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde hebben de competitie afgesloten met een prima zege. Op bezoek bij Njord wonnen de Ter- neuzenaren met 4-9. Ook de man nen van De Bruinvis wonnen hun laatste wedstrijd. In Roosendaal eindigde het duel met Hierony- mus 2 in 4-5. De vrouwen van De Schelde verloren hun laatste wed strijd (9-2 bij Njord) en komen vol gend seizoen niet in competitie uit. Njord-De Schelde 4-9: In Veldho ven ging De Schelde prima van start. Het nam een i-o-voor- sprong, zag Njord even aanklam pen, maar was daarna veel sterker. De bezoekers liepen uit naar 1-3 gjg en leidden aan het eind van de tweede periode met 2-4. Er volgde echter een slechte derde periode, waardoor Njord terug in de wed- ff strijd kon komen (4-4). De Schel de begreep dat het uit een ander vaatje moest gaan tappen. In de laatste periode liet het de bal snel rond gaan en besliste het de wed strijd. Nadat keeper Leon de Blaey nog een strafworp had gestopt, liep zijn ploeg uit naar een verdien de overwinning: 9-4. Scores De Schelde: Cees van Houwe- lingen en Edwin de Jong beiden 3, Bas van Houwelingen, Niek Kampman en Ton van Duin allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52