Heinkenszand wint, maar degradeert toch drempel van nacompetitie SSV'65 en Nieuwdorp geven voorsprong weg Bobo Mboyo matchwinnaar voor Lewedorpse Boys Kopman John Scott blijft ff CM trouw Bpzc Maandag 27 april 2009 33 Zege op Oostkapelle brengt Dinteloord titel in tweede klasse. door Marco Puik middelburg - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal werd Dinteloord kampioen. De Braban ders waren met 3-1 te sterk voor Oostkapelle. Arnemuiden verloor verrassend met 2-3 van Seolto en moet daardoor het laatste nacom- petitieticket aan Oranje Wit laten. i Ook SSV'65 en Nieuwdorp leden een nederlaag. SSV'65-Oranje Wit 1-3: Oranje Wit toonde zich in technisch op- zicht de betere ploeg en was ook feller in de duels. In het eerste kwartier kregen de bezoekers al en kele dotten van kansen. De Goese ploeg, die Mansour Gader met een sc-houderblessure kort voor rust zag uitvallen, kwam na 48 minu ten tegen de verhouding in op voorsprong. René Zwamborn nam het doelpunt voor zijn rekening. Pirn Bruins liet vervolgens een goe de kans op 2-0 onbenut. Twintig minuten voor tijd bracht Raudi Diamant de gelijkmaker op de borden. Diezelfde speler zorgde tien minuten later voor 1-2 en Mar cel van Valen schoot de Dordtena- ren helemaal in veilige haven door de 1-3 aan te tekenen. Nieuwdorp-Bruse Boys 2-3: In S Jr 'v Een spelmoment uit het duel van Nieuwdorp met Bruse Boys, dat met 2-3 won. foto Ruben Oreel de openingsminuten had Bruse Boys het beste van het spel, maar tegen de verhouding in tekende Niels Mulder met een knap doel punt voor 1-0. Diezelfde Mulder nam na 21 minuten ook de 2-0 voor zijn rekening. In de slotfase van.de eerste helft kwamen de gas ten meer opzetten en dat resulteer de één minuut voor rust in de aan sluitingstreffer van Peter Willem- se. In de tweede helft, die gelijk op ging, vielen er aan weerskanten kansen te noteren. Na een uur zorgde Thomas Groeneveld voor 2-2. Drie minuten voor tijd bezorg de Mats Willemse de Bruse voet ballers een gelukkige driepunter. Arnemuiden-Seolto 2-3 (1-1): Jeroen van Wingerden 0-1, Bart-Jan Kroes 1-1, Jaap van Dam 1-2, Joab Ventevogel 2-2, Arnoud Mol 2-3. Duiveland-Serooskerke 0-0. VVC'68-VCK 1-4 (0-1): Dylan Verhage 0-1, Merijn Dek 0-2, Erik Goudt 0-3, Piet de Graaf 1-3, Bouwen Legemate 1-4. Dinteloord-Oostkapelle 3-1 (2-0): Leon Hollemans 1-0, Leon Hollemans 2-0, Rick Pattenier 2-1, Leon Holle mans 3-1. Bijzonderheid: Harold Ver meulen (Oostkapelle) mist strafschop. Het al gedegradeerde Nieuwdorp komt met 2-0 voor tegen Bruse Boys, maar kan die voorsprong niet vasthouden. Het duel in de tweede klasse E eindigt in 2-3. Hansweertse Boys trekt aan het langste eind in Ouwerkerk. middelburg - De drie Schouwse ploegen die uitkomen in de vijfde klasse B hielden aan hun duels van dit weekeinde geen punt over. Dreischor ging op eigen veld met 1-5 onderuit tegen NVS, terwijl Renesse en Ouwerkerk beiden met één treffer verschil verloren van respectievelijk Lewedorpse (0-1) en Hansweertse Boys (3-4). Volharding ging met liefst 10-0 on deruit bij kampioen ZPR'84. Renesse-Lewedorpse Boys 0-1: Een hard werkend Renesse zocht veelal de aanval, toch opende de bezoekers de score. Bobo Mboyo miste eerst, maar schoot in twee de instantie alsnog raak: 0-1. Ook na rust waren de beste kansen voor de thuisploeg, maar deze werden allemaal om zeep gehol pen. Invaller-doelman Peter Hen- drikse bracht twee keer goed red ding bij uitvallen van Lebo. Ouwerkerk-Hansweertse Boys 3-4: Een slappe start van Ou werkerk stelde de bezoekers in staat om binnen een kwartier uit te lopen naar 0-2 via Aleksandar Veljanoski en Kevin Trotman. Car lo van der Maas bracht de span ning terug (1-2), maar nog voor rust zorgde Kevin Trotman voor 1-3- In de 75e minuut bracht Ronald van Vossen een aandringende thuisploeg terug in de wedstrijd (2-3), maar tien minuten later werd het 2-4 via Frank Quakke- WJj In de vijfde klasse B van het zon- dagvoetbal wint Kwadendamme met 6-1 van Vosmeer. Volhar ding verliest zeer dik (10-0) bij de kampioen. laar. Ouwerkerk toonde opnieuw veerkracht en kwam via Carlo van der Maas terug tot 3-4. Kwadendamme-Vosmeer 6-1: Vrijwel vanaf de aftrap werd het 0-1 door Marcel Havermans. Erik de Groene en Arjan Franse zorgden, beiden uit een vrije trap, voor 2-1 halverwege. Invaller Mariusz Mosiej (twee keer), de jarige Johan Beulens - hij werd 43 jaar - en Erik de Groene maakten in de tweede helft het halve dozijn namens Kwadendamme vol. ZPR'84-Volharding 10-0: De be zoekers hadden niets in te breng en tegen de kampioen van deze klasse, die met deze uitslag de grens van honderd doelpunten in dit seizoen passeerde. Na 5-0 bij rust werd het een uitslag met dub bele cijfers. Het elftal uit Ovezan- de miste wel enkele door blessu- Wolfaartsdijk, Kapelle, Meeuwen en Rillandia zijn nog niet veilig. door Klaas Verspoor middelburg - Zaterdag-derdeklas- ser Heinkenszand degradeert on danks een 1-0-zege op Rillandia naar de vierde klasse. Kapelle klop te SKNWK met 4-1 en deed de tiende plaats over aan De Meeu wen. Volgende week, bij het gede gradeerde ZSC'62, kan Kapelle zich met een overwinning in veiligheid spelen. Ook Wolfaartsdijk en Ril landia zijn nog niet helemaal zeker van lijfsbehoud. Kapelle-SKNWK 4-1: Al na negen seconden kopte SKNWK-speler Leon Pollemans de bal achter zijn eigen doelman. SKNWK kwam via Robbert Padmos op 1-1, maar kort voor rust schoot Ferdi Tilroe Kapel le naar 2-1. Na 39 seconden in de tweede helft maakte Job van de Drie de 3-1 en kende het duel een vroegtijdige beslissing. Na een vrije trap van Jacobusse loste SKNWK- doelman Koen de Jonge de bal en zorgde Romano Meerman binnen het uur ook nog voor de 4-1. Heinkenszand-Rillandia 1-0: In een spectaculaire wedstrijd, waarin beide ploegen handenvol kansen miste, degradeerde Heinkenszand met opgeheven hoofd uit de derde klasse A. Na een kwartier belandde een pass van rechtshalf Jeffrey Han- newijk bij Ewout de Graaf die de enige goal van het duel maakte. Over en weer werd een stuk of tien keer paal of lat geraakt. Colijnsplaatse Boys-ZSC'62 3-0: Uit een voorzet van Michiel van der Weele kopte Graham Holmes Colijn na een half uur naar de 1-0. Vlak na rust miste ZSC-speler Ge rard Verhoek een grote kans op de gelijkmaker en na een mooie actie besliste Sander van Ouwerkerk het duel. Daarna had ZSC-doelman Luc van Beemen, die sterk keepte, geen antwoord op een afstand schot van Michiel van der Weele: 3-0. Wolfaartsdijk-AZW 1-2: Op een moeilijk bespeelbaar veld kreeg Gert-Jan Kolijn namens AZW de eerste kans en was Wilfred van de Dries daarna dicht bij de 1-0. AZW-speler Kana de Bernardo Ro sa schoot tegen de lat, maar via Jan Kole kwam Wolfaartsdijk in de 38e minuut op een i-o-voorsprong. Daarna voorkwam Emanuel Pauw els de 2-0 van de thuisploeg. Na rust was het spelbeeld anders en heerste AZW. Vanaf dertig meter scoorde Wouter Boeije de 1-1 en een kwartier voor tijd scoorde Mus tafa Yilmaz op aangeven van Cor- né Langendoen de winnende tref fer, waardoor AZW de derde pe- riodetitel voor zich opeiste. DFS-Dauwendaele 1-2 (0-0). Jarno Vermeulen 1-0, Ezra de Korte 1-1, Jas per Leuvelink 1-2. Veere-De Meeuwen 2-1 (0-0). Jelle Lu- kasse 1-0, Joachim Cornelisse 2-0, Ro bin Dek 2-1. ging het duel redelijk gelijk op. Na de 1-0 opende Nieuwland nadruk kelijk de jacht op de gelijkmaker, maar met dank aan een uitblinken de keeper Marnix Martlé hield Cadzand stand. Spui-SVD 3-1: Uit een strafschop Wemeldinge één van slachtoffers van productief De Noormannen bracht Ludwig Kalisvaart de thuisclub aan de leiding. Veli Eryü- rük nam de 2-0 voor zijn rekening, waarna Hendrik Bosselaar de aan sluitingstreffer scoorde voor de ploeg uit Driewegen. Spui, dat veel kansen onbenut liet, liep na de pauze via Thieu van den Enden nog uit naar 3-1. De Noormannen-Wemeldinge 7-2: In navolging op het uitduel met SVD (0-9) toonde De Noor mannen zich ook tegen Wemeldin ge buitengewoon productief: 7-2. Bij rust leidde de thuisclub echter pas met 2-1. De doelpunten van de ploeg uit Westkapelle werden gemaakt door Mark Minderhoud (3), Thomas Wuite (2), Rick Hengst en Tom Hengst. Pieter Bolle scoorde twee maal voor Wemeldinge. Apollo'69-Borssele 1-3: Na zes tien minuten zette Rolando de Winter de thuisclub, die qua vecht lust niet onder deed voor de tegen stander, aan de leiding. Arjan Ver burg tekende in de 39e minuut voor' de gelijkmaker. William Boone bracht de bezoekers tien mi nuten na de pauze aan de leiding. Tussen de 74e en 75e minuut werd het aantal spelers van Apollo'69 ge reduceerd tot negen. Kevin Savo- nye (tweemaal geel) en Andy Taze- laar (direct rood) moesten vroegtij dig naar de kant. Danny Gilcle be paalde de eindstand op 1-3. MZVC-'s-Heer Arendskerke 0-4: MZVC begon nog goed aan de wedstrijd, maar nadat Stefan van Sabben voor 0-1 zorgde, was het over en uit voor de thuisclub. Wal ter de Kok tekende voor een 0-2-ruststand en dankzij doelpun ten van opnieuw Van Sabben en Henry van Gilst liep Arendskerke uit naar een eenvoudige overwin ning. Tafeltennissters SAR handhaven zich op het nippertje. middelburg - Het Zeeuwse tafel tennis krijgt dit najaar waarschijn lijk een echte Zeeuwse derby. Vori ge week greep Arnemuiden de titel in de derde divisie en afgelopen za terdag degradeerde ttc Middelburg uit de eerste divisie. Met wat mede werking van de competitieleider treffen beide ploegen elkaar in de herfst op tweede-divisieniveau. De degradatie van TTCM kwam za terdag niet onverwacht. De spelers hadden zich er al mee verzoend. Na een sterke competitiestart viel de sterk verzwakte ploeg in de slot fase ver terug. Westa 2 velde uitein delijk het vonnis. De Limburgers wonnen zaterdag met 6-4. Goed nieuws was dat John Scott ook volgend seizoen voor TTCM speelt. Hij gaf na de degradatie zijn ja-woord aan de Middelburgse club. Scott won bijna al zijn par tijen in de eerste divisie. De vrouwen van SAR uit Klooster- zande handhaafden zich in de eer ste divisie. In het duel met Scylla moesten ze twee punten scoren en dat gebeurde op het nippertje. Bij 8-1 wist Lacey Koole het zo nodige tweede punt binnen te slaan door in een thriller Marie Dupuyt met 11-9 in de vijfde game te verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49