in Middelburg Vlissingen zet weer stap naar de topklasse Zeeuws-Vlaamse eersteklassers in gevaar Kloetinge dwingt in Zaltbommel deelname aan de nacompetitie af BPZC Maandag 27 april 2009 3 1 Bevelandse ploeg tweedeklasser na ï-i-gelijkspel. door René van Stee MIDDELBURG - Goes is weer tweede klasser. Een ï-i-gelijkspel bij Zee- landia Middelburg volstond gister middag om kampioen te worden in de derde klasse van het zondag voetbal. Het verlossende woord kwam ruim een half uur na afloop. Zodra duidelijk was dat de directe achter volgers Roosendaal en HW'24 ook gelijk hadden gespeeld, barst te het feestgedruis los. „Gelukkig doen we het voor een belangrijk deel op eigen kracht. Want alleen kampioen worden dankzij de hulp van je concurrenten, is natuurlijk helemaal niks", zei een dolblije Goes-aanvoerder Shannon Braaf- hart. De 38-jarige linksachter plakt er nog een jaartje aan vast. „Het is inmiddels m'n dertiende seizoen hier. We hebben er lang op moe ten wachten. En een klas hoger voetballen wil ik zeker nog mee maken." Henk Zwartelé, de flamboyante voorzitter van Goes, filosofeerde voorafgaand aan het duel al volop over volgend seizoen. De tweede klasse is wat hem betreft niet het eindstation. „We hebben altijd ge zegd dat we binnen vijfjaar eerste klasser wilden worden. Nu we twee jaar onderweg zijn, liggen we prima op koers. En het ziet er goed uit. De spelersgroep blijft nor maal gezien intact. Her en der zijn ook al gesprekken gevoerd met mo gelijke nieuwkomers", aldus Zwar telé. Wie er in de tweede klasse ook bij zal zijn, is trainer Kees van der Sluis. Hij ziet de ambitieuze plan nen van het bestuur wel zitten. Het wordt meteen ook zijn laatste kunstje. „Ik heb altijd gezegd dat Goes m'n laatste club is. En het be gin is in m'n eerste jaar wel aar- ra^ Goes pakt in Middelburg door een 1-1-gelijkspel tegen Zeelan- dia Middelburg het kampioen schap in de derde klasse van het zondagvoetbal. dig", zei hij met gevoel voor under statement. Van der Sluis vierde dit seizoen ook al een titel als oefen- meester van JVOZ Bi. En in dit team was Shannon Braafhart ju nior één van pupillen. „Dat maakt het natuurlijk helemaal leuk, als trainer kampioen worden met een vader en een zoon die in jouw ploegen spelen." Goes had opvallend veel moeite met éen fel Zeelandia Middelburg, dat dankzij het gelijkspel de laatste strohalm greep in de strijd tegen degradatie. De thuisploeg bleef in de wedstrijd doordat Kyle Does burg en Gert-Jan Tierie namens Goes in de beginfase opgelegde mogelijkheden misten. Ook ran selde Zeelandia Mddelburg-doel- man Michel lansen van Galen op prima wijze een vrije trap van lor- dy den Toonder uit zijn doel. De thuisploeg kwam na 19 minuten ietwat goedkoop op voorsprong uit een strafschop van Freerk Koel- rna. Hij mocht van elf meter aan leggen, nadat Jerfey Booij in het strafschopgebied lichtjes in de rug werd gelopen door Michael Caben- da. Eveneens uit een strafschop kwam Goes vijf minuten na de rust via lordy den Toonder op gelijke hoog te. Daarna ontspon zich een duel dat eerder spannend was dan goed. Door iets meer risico te ne men ging Zeelandia Middelburg nog op zoek naar de zege. Met de daardoor ontstane ruimte ging Goes onzorgvuldig om. Met name Padden van de Water, die twee keer op lansen van Galen stuitte, verzuimde om de winnende tref fer binnen te schieten en aan alle onzekerheid een einde te maken. Karakteristiek - Zeelandia Middeiburg-Goes 1-1 (1-0). 19. Freerk Koelma 1-0 (strafschop), 50. Jordy den Toonder 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: M. Buitelaar (Tilburg). Gele kaart: Jip de Wolf (Zeelandia Middelburg), Jordy den Toonder, Michael Ca- benda (Goes). Aantal toeschou wers: 350. terneuzen - Terneuzense Boys wacht een spannend competities- lot. Na de 1-0-thuisnederlaag zater dag tegen Achilles Veen moet de ploeg van trainer Leendert Geel hoed volgende week Kloetinge ver slaan om rechtstreekse degradatie naar de tweede klasse van het za terdagvoetbal te voorkomen. De oefenmeester van de Boys vond dat zijn ploeg onrecht was aangedaan, omdat spits Abub'akar Kourouman volgens hem een kwartier voor tijd een strafschop had moeten krijgen, toen die in het strafschopgebied van Achilles Veen tussen drie tegenstanders ten val kwam. Scheidsrechter Pij pers liet echter doorspelen. „Als je die penalty scoort, moet je nog maar zien of Achilles Veen terug komt", somberde een teleurgestel de Geelhoed, die zich ook realis tisch toonde. „Deze wedstrijd past goed in het beeld van het seizoen. Ook vandaag gaven we weinig weg, maar we creëerden dit keer nauwelijks mogelijkheden." Een kwartier voor tijd kroop Achil les Veen meer uit zijn schulp. Die tactiek leverde in de 87e minuut de winnende treffer op. Links op het middenveld leed invaller Tijl Tournois balverlies. Daarna drukte de eveneens ingevallen Westkapel- lenaar Niels Dominicus Terneuzen se Boys met een fraaie kopbal uit een voorzet van Ozcan Oskaya nog dieper in de zorgen. Het had de wedstrijd moeten wor den waarin lijfsbehoud zo goed als veilig zou worden gesteld. Maar op bezoek bij hekkensluiter Wilhelmi- na'26 kon Zaamslag opnieuw geen potten breken (2-0-verlies) en zakte het verder weg op de ranglijst. De, ploeg van Rinus Ze- gers staat nu elfde en moet in het eerste seizoen in de eerste klasse vrezen voor degradatie. Volgende week is Roda Boys de te genstander. Smerdiek krijgt klop van kampioen 't Zand sint maartensdijk - De voetbal sters van eersteklasser Smerdiek hadden zaterdag weinig in te brengen in het uitduel met kam pioen 't Zand. Na een 4-0-rust- stand verloor de Thoolse ploeg met 6-0. Eerder in de week was Smerdiek met 3-2 te sterk voor Muiden. In die wedstrijd kwamen de Zeeuwse doelpunten op naam van Suus Hopstaken (2) en Marieke Goeree. Oostkapelle haalt adem na nipte zege oostkapelle - Het vrouwenteam van Oostkapelle is hard op weg om het vege lijf te redden. Zater dag was de voetbalploeg van trai ner )an Nuts met 2-1 te sterk voor Berkel. Het degradatieduel, waarin Oostka pelle vijf vaste krachten miste, werd open gebroken door Mindy Hengst, die met een afstandsschot voor 1-0 zorgde. In de tweede helft maakte Marieke Kwast de 2-0. GPC Vlissingen heeft nog één punt nodig voor lijfsbehoud. door Jan Dagevos zaltbommel - Kloetinge heeft een nieuwe prijs binnen. De Beveland se eersteklasser dwong zaterdag deelname aan de nacompetitie in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal af Een 2-2-gelijkspel tegen Nivo Sparta volstond. Een paar weken geleden boekte Kloetinge al een ander belangrijk succes. De ploeg van trainer Die- derik Hiensch plaatste zich voor de halve finale van de districts beker en verdiende hiermee een ticket voor het professionele beker toernooi van volgend seizoen. Woensdag kan Kloetinge de finale van het districtsbekertoernooi be reiken. Tegenstander is Zaamslag. Tegen Nivo Sparta keek Kloetinge lang tegen een achterstand aan. Niels de Haan opende inde twin tigste minuut de score en de Beve landse equipe kon pas na rust iets terugdoen via Wouter de Craene (1-1) en Mervin Niemantsverdriet (1-2). In de laatste minuut werd het nog 2-2, toen de thuisploeg een penalty kreeg na een buite ling in het zestienmetergebied. Ro berto Verhagen schoot raak van elf meter: 2-2. Kloetinge was gehavend door het ontbreken van Jaap Esser (ge schorst), Marinus Baas (gebles seerd) en Etienne Mallie (studie reis). In Zaltbommel raakten Jof- PJJ Voor Kloetinge krijgt de competi- tie in de eerste klasse van het za terdagvoetbal nog een staartje. De ploeg mag meedoen aan de nacompetitie. frey Geldof en Niels Kole ook nog eens geblesseerd. „We hebben uit eindelijk met vijf jeugdspelers ge speeld", zei Marcel Lourens na af loop. Hij trad tegen Nivo Sparta als coach op, omdat hoofdtrainer Diederik Hiensch een schorsing uitzat. Hij kreeg vorige week rood in de wedstrijd tegen Nieuw Lek ke rland. GPC Vlissingen is dicht bij lijfsbe houd in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De Walcherse for matie pakte zaterdag een belang rijk punt (0-0) bij Nieuw Lekker- land. GPC heeft nu zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Nivo Sparta aan een gelijkspel genoeg om ook volgend jaar in de eerste klasse te kunnen uitkomen. „We zijn er dicht bij", zei een opgeluchte trainer André Maas zaterdagmid- dag. Pennings promoveert met club voor de vierde keer in vijfjaar. haarsteeg - Morgenavond straf- training voor Vlissingen. „Allemaal half zes aanwezig loopschoenen meenemen." Zijn ze helemaal be toeterd; de trainer in zijn kleren on der de douche zetten. Ruud Pen nings zei het vanzelfsprekend met een vette glimlach. Wat kon het hem schelen? Alles mocht gister middag in Haarsteeg, waar Vlissin gen door een 2-o-zege (twee goals van Davy van Geersdaele) kam pioen in de tweede klasse E werd. Voor Pennings was het de derde ti tel en de vierde promotie met Vlis singen in vijf jaar. Van de vierde naar de eerste klasse. „Alles was er dit seizoen op gericht om kam pioen te worden. Dat brengt druk met zich mee, maar ook duidelijk heid, zowel voor de groep als de buitenwacht. Elk jaar hebben we zo een stapje gemaakt. Wie hoger op mee kon, haakte aan. Wie niet mee kon, haakte af" En de eerste klasse is niet het eind station, als het aan de club ligt. Door de waarschijnlijk versterkte t promotie vanwege de invoering van de topklasse, is een plaats bij de eerste vier volgend seizoen al ge noeg om hoofdklasser te worden. De finale stap moet vervolgens de topklasse worden. Sander Goedegebure maakte de sprint van de vierde naar de eerste 'Wie hogerop mee kon, haakte aan. Wie niet mee kon, haakte af Vlissingen denkt na het behaalde kampioenschap aan volgende promoties. foto Ad van Hasselt klasse van begin tot eind mee. Hij is de enige selectiespeler die al sinds de F'jes bij Vlissingen speelt, afgezien van een uitstapje naar Zee land Sport omdat Vlissingen des tijds geen B-junioren had. „Als broekie kwam ik zes jaar geleden bij het eerste. Elk jaar zijn er betere spelers bijgekomen en daar ben ik zelf ook beter van geworden", ver telde hij. Ook volgend jaar zal Vlissingen weer 'doorselecteren'. Pennings heeft al verscheidene gesprekken gevoerd met mogelijke versterkin gen. „Nu kunnen we hen voorhou den dat we in de eerste klasse zul len spelen. Dat is een groot verschil met bijvoorbeeld zes jaar geleden. In de vierde klasse moest ik spelers toen bij wijze van spreken smeken of ze wilden komen." Ondanks een dikke nederlaag kon den de spelers van Terneuzen een glimlach gistermiddag niet onder drukken. De zondag-tweedeklasser verloor met 5-0 van Dubbeldam, maar legde desondanks wel beslag op de derde-periodetitel en is nu verzekerd van een plek in de na competitie. Terneuzen, waarbij trainer Ardian Lekaj afwezig was, maakte na het eerste fluitsignaal het spel, maar zag de thuisploeg scoren. Terneu zen beëindigde het duel met tien man. Roel Alberti raakte gebles seerd, toen Terneuzen al twee keer had gewisseld en de derde wissel zich weer had omgekleed. Ryan de Regt had geen zin om in te vallen en zocht vroegtijdig de kleedkamer op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47