Ambitieus Goes pakt de titel Hoek verliest niet alleen punten HW'24 helpt Goes een handje RCS speelt nacompetitie Titel Koewacht 30 Maandag 27 april 2009 PZC B Duel van ploeg uit Hulst met Steen eindigt in 4-4. middelburg - De eindstand bij HW'24-Steen was belangrijk voor Goes. Doordat de koploper gelijk speelde, moest de Zeeuws-Vlaam- se ploeg ook punten later liggen. Dat gebeurde. HW'24-Steen 4-4: Lange tijd zag het er naar uit dat Steen met de winst uit Hulst zou vertrekken, maar in de slotfase scoorde HW'24 nog twee keer tegen via Christoph Praet en Michal Szcza- winski. Daarvoor waren Sigi Leest, Dave de Waal, Eddy van den Bosch (pen) en Sander van Remor- tele succesvol voor Steen en Gert- jan van den Dries en Christoph Praet (pen) voor HW'24. Aardenburg-Halsteren 3-3 (2-2): Rem- co van Haaren 0-1Niek van Sprundel 1-1 en 2-1, Remco van Haaren 2-2, Matty de Ridder 2-3, Robbie van de Wijnckel 3-3. Dosko-Zierikzee 0-1: Elmar Verhage 0-1. dongen - RCS heeft aan het duel met Dongen één punt overgehou den. Zonder steunpilaren Hoes sein Bouzambou, Dennis de Nooijer (geblesseerd) en Gérard de Nooijer (geschorst) kwam de ploeg van trainer Romeo van Aer- de vooral in de tweede helft te kort. Desondanks gaan de Soubur gers de nacompetitie in. Menne de Nooijer had RCS in de eerste helft op 0-1 gezet na goed voorbereidend werk van Abdoe Abdenbi op de linkerflank. Na rust kwam RCS vooral conditio neel tekort. Dongen bleef aanval len en dat resulteerde in de 1-1. „Hij hing in de lucht, maar het was wel een klotedoelpunt", vond van Aerde. „Met de punt van zijn schoen schiet-ie die bal tussen tien man door, zó de hoek in. Maar ik ben tevreden met het resultaat. We misten belangrijke schakels en hebben dat met een smalle selectie toch op kunnen vangen." Volgende week wacht de con frontatie met laagvlieger Uni- tas'30. Het is dan alleen nog de vraag of RCS de derde periode pakt of dat de ploeg de periodeti- tel van de aanstaand kampioen (OSS'20, Best Vooruit of Nuenen) overneemt. koewacht - Ze moesten er in Koe wacht 33 jaar op wachten, maar gis teren viel er eindelijk weer eens een kampioenschap te vieren. Koe wacht veroverde voor eigen pu bliek de titel in de vijfde klasse. De Zeeuws-Vlaamse ploeg won met 5-1 van Groede. Bij rust was het 3-0. Pinas en Van Belzen raken geblesseerd, Koné krijgt een rode kaart. door Barry van der Hooft PUTTEN - Hoek ging zaterdag op be zoek bij SDC Putten onderuit (4-2), maar verloor niet alleen drie punten in de strijd om de tweede plaats. Regilio Pinas viel al na twee minuten uit met een scheur in de hamstring, Joan van Belzen haakte na 45 minuten af met een pijnlijke pols, Stijn Mahieu wacht na zijn vierde gele kaart een schor sing en Michael Koné hoeft dit sei zoen ook niet meer te voetballen. De linksback kreeg kort na de vier de Puttense treffer een rode kaart wegens natrappen en maakte zijn ploeg daarmee eigenlijk kansloos. Hoek was met tien man niet meer in staat om aan te zetten voor een slotoffensief „Dit was van onze kant geen goede wedstrijd", beken de trainer G'aby Demanet. „Te veel spelers haalden niet hun niveau. Putten streed echt om in de hoofd klasse te blijven, terwijl een aantal jongens bij ons er te licht over dacht." Dat was teleurstellend voor Dema net, omdat hij vóór het duel nog het gevoel had dat zijn selectie er vol voor wilde gaan. De Belg koos mede daarom ook voor het hetzelf de basisteam als een week eerder tegen Volendam (4-0), maar moest al snel wisselen. Regilio Pi nas raakte bij zijn eerste sprint duel geblesseerd aan de hamstring en kon niet meer verder. Tien minuten later kwam Hoek op achterstand, door een vrije trap van Marchel Kamphuis (1-0). SDC Putten verdubbelde die voor sprong na rust via Albert van Nij- huis. Hij passeerde Robbie de Moor, die in het veld was geko men voor Joan van Belzen. De doelman bleef na de eerste helft met een pijnlijke pols in de kleed kamer achter. Na die 2-0 dacht de thuisploeg de buit binnen te hebben. Maar Hoek toonde veerkracht, bracht via Björn Langeveld snel de 2-1 op het scorebord en maakte vervolgens ook nog de gelijkmaker. Arnold Nguekam schoot van ruim twintig meter via de binnenkant van de paal de 2-2 binnen. Demanet: „In die fase hadden we de wedstrijd in handen. We hadden via Ferry Alfons ook op 2-3 kunnen komen, maar hij twijfelde te lang." Dat deed Van Nijhuis even later niet. Hij zette SDC Putten met twee goals op een 4-2-voorsprong en besliste het duel. Dat Van Nij huis zaterdag drie keer scoorde te gen Hoek, was niet eens zo opmer kelijk. Hij deed het al eerder, zoals in het seizoen 2000/2001. In het Zaterdag-hoofdklasser Hoek ver liest met 4-2 van SDC Putten. „Dit was van onze kant geen goe de wedstrijd", aldus trainer Gaby Demanet. shirt van Sparta Nijkerk, dat hij na de zomer opnieuw draagt, scoorde hij respectievelijk drie en vier keer tegen Hoek. Ondanks de nederlaag staat de Zeeuws-Vlaamse ploeg nog steeds tweede in de hoofdklasse A. „We hebben nog twee duels om die plek vast te houden", zei Dema net. SDC Putten-Hoek 4-2 (1-0). 13. Marc hel Kamphuis 1-0, 57. Albert van Nij huis 2-0, 58. Björn Langeveld 2-1, 67. Arnold Nguekam 2-2, 72, Albert van Nijhuis 3-2, 74. Albert van Nijhuis 4-2. Scheidsrechter: L. Looije ('s-Gravenzan- de). Rode kaart: 76. Michael Koné (Hoek). Gele kaart: Iwan Bos (SDC Put ten) en Stijn Mahieu (Hoek). Aantal toe schouwers: 800. Hoek: Joan van Belzen (46. Robbie de Moor); Jeroen van de Broeke, Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Thomas Ragut (55. Josimar Patti- nama), Björn Langeveld, Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Regilio Pinas (3. Ferry Alfons) en Arnold Nguekam. De voetballers van zondag-derdeklasser Goes vieren de titel. Trainer Kees van der Sluis is het stralende middelpunt. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46