9 Schuttevaer eist onderzoek filmpje 4 'Kerk is I doofvoor bezwaarde' Kijk op CareerlD.nl Gent wil betalen aan zeesluis Chelsea Drayer is Zeeuws voorleeskampioen 2009 LET OP! LET OP! A S. WOENSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG 08.00-16.00 Jongens gepakt voor vandalisme 1 Kijk op CoreerlD. Slecht nieuws voor de zonnebootracers... www.pzc.nl/blogs PZC Maandag 27 april 2009 17 - -r_. Vooralsnog geen scheuringen onder Vrijgemaakten Zeeland. GOES - Van scheuringen is voorals nog zeker geen sprake, maar ver ontruste leden van de Gerefor meerde Kerken Vrijgemaakt vra gen wel nadrukkelijk om gehoord te worden. Volgens hen is er in de Zeeuwse gemeenten te weinig ruimte om te praten. De bezwaren vloeien voort uit besluiten van de Vrijgemaakte synode. Het gaat om soepeler standpunten over zaken als homoseksualiteit, echtschei ding en de vrouw in het ambt. De Zeeuwse verontrusten, vere nigd in het Comité Scheldeoverleg, hielden vrijdag hun eerste openba re bijeenkomst in het Calvijncolle- ge in Goes. Die trok circa 85 men sen. Comité-woordvoerder Marco Tolhoek had gehoopt op zeker hon derd bezoekers, maar hij was toch tevreden over de toeloop. Hij kon digde aan dat het comité meer bij eenkomsten zal houden. Zeeland telt circa 3700 Vrijgemaakten. Ds. R.J. Visser uit Dronten sprak over Schriftkritiek. Hij bekritiseer de de benoeming van docent Ste fan Paas aan de Theologische Uni versiteit in Kampen. Paas' uitspra ken over het niet letterlijk nemen van het scheppingsverhaal zijn vol gens Visser onacceptabel. Hij en vijf andere dominees eisen dat de benoeming wordt teruggedraaid. In de wandelgangen erkende hij dat het tot een scheuring kan ko men, wanneer de zaak niet in den minne wordt geschikt. Bij gebrek aan discussie -alleen schriftelijke vragen waren toege staan- was moeilijk te meten hoe de verhoudingen in de zaal precies lagen. In de wandelgangen spraken mensen de vrees uit dat 'we dezelf de kant opgaan als vroeger de syno dale gereformeerde kerk'. Anderen vonden de kritiek op vernieuwin gen echter onterecht. TERNEUZEN - Schippersvereniging Schuttevaer eist dat staatssecreta ris Tineke Huizinga (Verkeer en Waterstaai) strafrechtelijk onder zoek laat doen naar de publicatie van een filmpje op internet van de bij na-ondergang van de spits Fran- to op de Westerschelde. De video, met radarbeelden en ma- rifoonverkeer tussen de beman ning van de Franto, andere binnen vaartschepen en de verkeerspost in Terneuzen, staat sinds twee we ken op YouTube. Schuttevaer wil daar opheldering over. Volgens di recteur Kees de Vries van de schip persvereniging gaat het om be schermd materiaal en had het film pje nooit vrijgegeven mogen wor den. „Alle gegevens die de binnenvaart aanreikt, vallen onder het privacy reglement. Laat de staatssecretaris geen strafrechtelijk onderzoek in stellen, dan doen we zelf aangifte", aldus De Vries. De directeur zegt dat het Schutte vaer er niet zozeer om gaat wie het fragment op internet heeft ge zet, maar wel wie het bewuste ma teriaal daarvoor heeft vrijgegeven. De motorspits Franto ging in 2006 op weg van Terneuzen naar Hans- weert bijna ten onder aan de boeg golf van het passerende zeeschip Monte Olivia. GENT - Als besloten wordt in Ter neuzen een sluis voor de binnen vaart aan te leggen, dan zal daar geen Belgische euro ingestoken worden. „Mochten de Nederlan ders besluiten een zeesluis te bou wen, dan willen we daar best en behoorlijk aan meebetalen." Dat zei de Gentse havenschepen Sas van Rouveroij gistermiddag op een bijeenkomst in Gent, die als thema de verbroedering van Zee land en Oost- en West-Vlaanderen had. Hij zei daar veel te verwach ten van de nieuwe Seine-Schelde verbinding, die in 2015 klaar is. Dat wordt een goudader voor Gent, aldus de schepen. MIDDELBURG - Chelsea Drayer uit Reuzenhoek, bij Zaamslag, is dit jaar verkozen tot Zeeuws voorleeskampioen. In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg versloeg de tienjarige Chelsea zater dag elf andere meiden. Chelsea las voor uit 'Matil da' van Roald Dahl. „Dat gaat over een meisje van zesenhalf dat magische krachten heeft. Ze vertelt dit aan haar ouders, maar die geloven haar niet. Ik heb het stukje voorgelezen dat Matil da in de klas zit en zonder het aan te raken een krijtje op het bord laat schrijven." Chelsea had niet gedacht dat ze zou gaan winnen. „Diegene die voor mij was, was erg goed. Ik werd ook pas zenuwachtig toen ik hoorde dat ik gewonnen had." Chelsea Drayer zit in groep 7 van de basis school in Reuzenhoek. Woensdag 27 mei gaat ze naar Utrecht voor de landelijke finale van de Na tionale Voorleeswedstrijd. foto Isaak Verkeste de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES GOES - De politie heeft een 19-jari- ge, een 20-jarige en een 21-jarige man, allen uit Goes aangehouden. Ze worden ervan verdacht in de nacht van zaterdag op zondag de schutting van een huis aan de Cort van der Lindenstraat in Goes te hebben vernield. Al snel bleek dat de 19-jarige man de schutting had vernield. De anderen zijn getuigen. RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Wegens gebrek aan baten: - op 22 april 2009 inzake (F.00/4) KILIM B.V., vest.adr. Markt 17,4531 EP Terneuzen. F. Casant griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43