Kapel ziekenhuis wordt gesloten Slopers begin juni aan de slag bij Erasmusflat in wijk Goese Polder M HOEKMAT0 Rijbewijs kwijt Thoolse teams sterk in Natte Kernen Slag BPZC Maandag 27 april 2009 1 5 Kantoorinrichting van hoek tot hoek LrÜ GOES-YERSEKE showroom T 0113 -57 29 07 Marconistraat 13 info@piethoekman.nl 4461 HH Goes www.piethoekman.nl door Mieke van der Jagt GOES - De kapel van het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes gaat dicht. Zondag 3 mei gaan de twee geestelijk verzorgers leanette van den Beukei en Geman Schreuder voor in de laatste viering. De dag erna wordt begonnen met het leeg halen van de kapel. De ruimte is nodig voor de uitbreiding van de kinderafdeling, die na de fiisie met Walcheren meer ruimte nodig heeft. In een brief aan de kerkenraad van de protestantse kerk laten de gees telijk verzorgers weten geen vierin gen meer op een andere plaats in het ziekenhuis te organiseren. De personele bezetting is daarvoor in middels te mager. De ziekenhui zen in Goes en Vlissingen samen hebben momenteel nog geen twee voltijds arbeidsplaatsen aan geeste lijke verzorging. Onlangs zijn nog twee geestelijk verzorgers vertrok ken en hun vacatures worden niet meer opgevuld. Van den Beukei en Schreuder moeten daarom hun zorg beperken tot de begeleiding aan het bed. In kerkelijke kring in Goes is ver ontwaardigd gereageerd. Niet zo zeer vanwege de sluiting van de ka pel, maar vooral vanwege het ma gere aanbod aan geestelijke verzor ging. Die zou niet mogen worden beperkt tot begleiding van patiën ten en vieringen. Voor familie, per soneel en vooral voor het manage ment is een inbreng van levensbe schouwelijke aard ontontbeerlijk. Het inzetten van geestelijk verzor gers van verschillende levensbe schouwingen op afroep blijkt el ders onbevredigend. Nieuwbouw van 'seniorendorpje' gaat eerste fase in. door Harmen van der Werf GOES - Slopers beginnen begin juni met het slopen van de laag bouw van de Eramusflat in de wijk Goese Polder en de garage naast de flat. De werkzaamheden zijn de eerste serieuze voorbode voor de bouw van 156 nieuwe se niorenwoningen ter vervanging van de gedateerde Erasmusflat. Voor het sloopwerk zijn alle voor bereidingen inmiddels getroffen. Een aannemer is gevonden, Sagro 's-Heerenhoek. De ruilwinkel die in de oude garage zat, is begin dit jaar naar Goes-West verhuisd. De recreatieruimte van de Erasmusflat is ontruimd en vervangen door een tijdelijk houten gebouw. Dat schijnt goed te bevallen. „Bewo ners laten ons weten dat ze erg te vreden zijn met het nieuwe onder in Laagbouw bij de Erasmusflat moet begin augustus weg zijn. Dit najaar start de nieuwbouw van in totaal 156 ruimere senio renwoningen in de Goese Polder. komen, omdat het veel lichter is dan het oude", aldus Maarten Sas, directeur van woningbouwvereni ging Rws. Het wachten is alleen nog tot de sloopvergunning over een maand definitief is. Voordat de bouwva- kantie in het zuiden op 3 augustus begint, moet alle laagbouw verdwe nen zijn. De bouw van het Eras- muspark - met vier flats - is nog niet aanbesteed. Dat zal na de zo mer gebeuren, waarna in septem ber de bouwopdracht kan worden verstrekt. Directeur Ruud de Baar van Marsaki, projectontwikkelaar voor zes Zeeuwse woningcorpora ties, verwacht dat er onder aanne mers veel belangstelling is voor dit toch flinke bouwplan. Op de plek van de laagbouw ko men de eerste twee nieuwe flats van het Erasmuspark. Vervolgens wordt er nog één naast de Eras musflat gezet waarna die wordt ge sloopt. De totale bouwtijd is 3,5 tot vier jaar. Bewoners hebben nu een woonoppervlakte van 65 vier kante meter, dat wordt 75 tot 110 vierkante meter. Twee derde van de nieuwbouw komt in de sociale verhuur, de rest is verkoop of duur dere huur. heinkenszand - Hard wegrijden voor de politie heeft een 26-jarige inwoner van Heinkenszand niet kunnen helpen. Eerst veroorzaak te hij zaterdagochtend bijna een aanrijding met de politieauto om na een duivelsritje toch te moeten blazen. Meer dan drie keer teveel drank, bleek de score, en daarvoor werd zijn rijbewijs ingevorderd. THOLEN - De stad Tholen kan worden uitgeroepen tot winnaar van de Natte Kernen Slag 2009. Een Thools team van basisischoolleerlingen behaalde za terdag in zwembad De Spetter in Tholen van bijna dertig teams de meeste punten. Van de vier teams uit het voortgezet inderwijs, was het Thoolse team ook het beste. De Natte Kernen Slag is een intiatief van de Thoolse jongerenraad, dat door jeugd- en jongerenwerk van de gemeente is overge nomen. Met het evenement opent traditiegetrouw het openluchtzwembad. Deze keer wat eerder vanwege de meivakantie. foto Willem Mieras Een van de deelnemers, Cees Noordhoek, draagt zijn gedicht Kussengevecht voor. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41