Sloelijn wordt fiets-voetpad Steun voor actie tegen 'racebaan' 'Tfe GOED BOfllEN Bij PlüS Buurdorpen hebben dubbel feest -ANDEN-THOLEN 14 en 15 Bluslui gezocht Mooi Franken Goes maakt opnieuw doorstart goes - De half april failliet ver klaarde machinefabriek Franken BV in Goes kan een doorstart ma ken dankzij twee nieuwe investeer ders. Franken maakte in 2002 ook al een doorstart na een faillisse ment. Het bedrijf dat is gespeciali seerd in machines voor de schaal- en schelpdiersector, zal de markt positie verbreden. De nieuwe in vesteerders willen zich ook richten op andere producten van roestvast staal (rvs) en later aluminium. Franken had zo'n dertig werkne mers. Over hun positie was giste ren verder nog niets bekend. Nieuwe boot voor reddingsbrigade kamperland - Op het Banjaard- strand bij Kamperland is zaterdag de nieuwe boot van de Domburg- se Reddingsbrigade officieel over gedragen. De boot kon worden aangeschaft dankzij een schenking aan de Reddingsbrigade Neder land. De nieuwe reddingsboot heet Ab Bas en is daarmee ver noemd naar de in 2007 overleden oud-voorzitter van Reddingsbriga de Nederland. De boot komt te lig gen bij het Banjaardstrand. De Domburgse brigade waakt ook hier voor de veiligheid. Provincie bereid in oud goederenspoor te investeren. door Harmen van der Werf heinkenszand - Voor wandelaars en fietsers komt er een nieuwe ver binding aan de rand van de Zak van Zuid-Beveland bij: de voorma lige Sloelijn. De provincie is bereid het oude goederenspoor over te ne men van spoorwegbeheerder Pro- Rail en op het tracé een fiets-voet- pad aan te leggen vanaf Eindewe- ge tot 's-Heerenhoek. Gedeputeerde Toine Poppelaars schiet met deze actie de gemeen ten Goes en Borsele te hulp. „Goes had geen interesse in overname van het deel van de lijn dat op haar grondgebied loopt. Borsele had dat wel. Dat maakte het lastig. Het is daarom handiger dat wij dit project op ons nemen als provin cie. Het tracé komt zo in één hand en dit past goed in ons beleid om fietsen en wandelen in Zeeland te stimuleren." De Borselse wethouder Marga Ver- mue is blij met de stap van de pro vincie. „Dat maakt het voor ieder een gemakkelijker." Met de aanleg van het fiets-voetpad is, schat Pop pelaars, anderhalf miljoen euro ge moeid. Hij ziet in de investering een belangrijke tegemoetkoming aan twaalf organisaties, waaronder de Fietsersbond en vier Borselse dorpsraden, die een extra fietsover- steek over de te verdubbelen Sloe- weg willen. 1*^ Gedeputeerde Toine Poppelaars wil op de oude Sloelijn een fiets- voetpad. Volgens hem is dit een goed alternatief voor een extra fietsoversteek in de Sloeweg. De organisaties vinden die noodza kelijk voor de veiligheid en als ver binding tussen Nieuwdorp/Wal- cheren en de Zak van Zuid-Beve land. De provincie onderzoekt het voorstel nog, maar vindt het tot nu toe een nutteloze investering. Bij 's-Heerenhoek komt al een via duct in de Sloeweg met vrijliggen- de fietspaden. Adri van Oosten, be stuurslid van de Fietsersbond op de Bevelanden, is blij met de nieu we bestemming van de Sloelijn. Maar de twaalf organisaties vin den dit geen alternatief voor de extra fietsoversteek. 's-heer abtskerke - Zo, dat pakken ze 's-Heer Abtskerke niet meer af: een Koninginnedagfeest met het mooiste weer van de wereld. Niet dat het vroege feest aan de hand van weersverwach tingen wordt gehouden. 's-Heer Abtskerke is maar klein en het haast even kleine Nisse ligt vlakbij. Als beide dorpen de data van hun Konin ginnedagfeest op elkaar afstemmen, kunnen ze bij elkaar op bezoek en heeft iedereen twee keer feest. Met als thema Het Wilde Westen waren er zaterdag kinderspelen zoals spijkerbroekhangen en natuurlijk het Oranjebal. foto Willem Mieras Maandag 27 april 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Traject oude Sloelijn hoofdspoor Vlissingen-Roosendaal - -. Lewedorp A58 Eindewege 1 N62 Nieuwdorp xioo* Heinkenszand 's-Heerenhoek 1 Westerscheldetunnel Chelsea Drayer verkozen tot Zeeuws voorleeskampioen Hans Dingemanse wint Maerlant Poëzie Prijs Geldig van maandag 27 april t/m zaterdag 2 mei 2009 kloetince - In hun strijd tegen een nieuwe doorgaande route tus sen de Manneeweg en Kattendijk- sedijk bij Kloetinge kunnen grond eigenaren Jander en Jaap van Dijk rekenen op steun van de Vereni ging Dorpsbelangen Kloetinge. De yerseke - Met een demonstratie op het Kerkplein op 30 april en een wervingsavond in de kazerne op 1 mei, wil de blusgroep Yerseke van de brandweer proberen meer vrijwilligers te werven. De demon stratie is in samenwerking met de EHBO en begint om 11.00 uur. De wervingsavond op 1 mei begint om 19.00 uur. broers verzetten zich tegen de nieuwe verbinding tussen Goes en Kattendijke, omdat zij vrezen dat de daarvoor te verbreden polder weg een racebaan wordt. Goes wil fiets- en autoverkeer scheiden met de nieuwe route. Dit kan volgens de broers beter door een fietspad te maken langs de Kattendijkse- dijk, waarop auto's dan kunnen blijven rijden. De dorpsvereniging Kloetinge die eerder vergeefs tegen het plan ageerde, ziet in de Van Dijkes belangrijke bondgenoten. ZEEUWSE Drie weken geleden is die grijzende man uit Nieuw- en Sint Joosland gestopt met roken. Volgens hemzelf ziet hij er al stukken jonger uit. On langs moest hij voor zijn werk naar een school in Goes. Dus pakte hij de trein. Daar aangekomen Tip? redactie@pzc.nl stapte hij op drie tienermeiden af om de weg te vragen. Ze legden hem haarfijn uit waar hij moest zijn. Toen hij daarna wegliep werd hij nageroepen door een van de meiden: „Dag, lekker ding!". Bijna huppelend vervolgde hij zijn weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39