naar de titel Degradatie voor Biervliet Koewacht viert na 33 seizoenen weer eens een kampioenschap z PZC Maandag 27 april 2009 j 33 Club promoveert naar derde klasse na 2-0-zege in duel met Clinge. door Jurgen Naeye WESTDORPE - Trainer Piet de Vries had het vorige week al voorspeld: „In de wedstrijd tegen Clinge wordt de titelstrijd beslist." Het bleek geen grootspraak van de coach uit Axel. Zijn ploeg won gis termiddag op eigen veld met 2-0 door twee goals van Daryl Rawid- jan en speelt komend seizoen in de derde klasse. Voor De Vries was het z'n tweede kampioensfeest op rij. Vorig jaar pakte hij met Hoek 2 de titel in de reserve hoofdklasse. Nu dus met RIA W. Op de vraag welke van de twee de mooiste is, hoefde hij niet lang na te denken: „De laatste is al tijd de mooiste." Tussen de champagne en felicita ties door keek hij alvast vooruit naar het volgend seizoen. De Vries beseft dat hem een zware opgave wacht. „De doelstelling is handha ving, dat mag duidelijk zijn. We proberen het vertrek van diverse vaste waarden op te vangen met nieuwe spelers, maar dat zal de no dige tijd vergen", aldus De Vries. Inmiddels is de komst van Sander de Haas (Hoek 2), Jeffrey Wuytack (Sluiskil) en-Jeffrey Buize (Terneu- zen) zeker. De komst van de* Bel gische spits Salim Hamidi hangt sa men met wat Thomas David doet. De middenvelder wil graag blijven bij RIA W, maar heeft enkele maanden geleden al zijn woord ge geven aan SKL Doorslaar. „Het wordt een moeilijke keuze. Te meer omdat- ik het hier goed naar m'n zin heb. Eén van de twee zal ik moeten teleurstellen", aldus David. Wie zeker weggaat, is goaltjesdief Daryl Rawidjan. De spits van RIA W., inmiddels goed voor negen tien treffers, bevestigde nogmaals dat hij naar Axel gaat. „Ik heb mijn RIA W. heeft het kampioenschap in de derde klasse binnen. Daryl Rawidjan maakt tegen Clinge (2-0) beide doelpunten, maar ver trekt straks naar Axel. keuze gemaakt", aldus de 23-jarige aanvaller, die gisteren ontsnapte aan een vroege rode kaart na een wraakactie tegen Peter Drumont. Rawidjan werkte zijn tegenstan der met zijn borstkas tegen de grond, nadat hij van achteren was getackeld. Scheidsrechter Lam- bregts (67 jaar) ontging het voor val, waardoor Rawidjan en RIA W. goed wegkwamen. „Had ik niet moeten doen. Het was een domme reactie", bekende Rawid jan na afloop. De aalvlugge spits liet in het ver volg van het duel zien, waarom RIA W. hem volgend seizoen zal missen. Na een individuele actie schoot hij de 1-0 binnen. Clinge, dat bij winst nog uitzicht had op de titel, trad aan zonder zes basisspelers. Het was niet bij machte om het de thuisploeg echt lastig te maken. Toch duurde het tot de 85e minuut voordat de mar ge werd verdubbeld. Rawidjan kop te een voorzet van David binnen, waarna het feest op sportpark In den Polder losbarstte. Voor verdediger Arjan de Meij kwam er een passend einde aan zijn carrière. De centrale verdedi ger, die zijn vierhonderdste wed strijd speelde, verloor aan het be gin van het seizoen zijn basis plaats. Een breuk met trainer De Vries dreigde, maar De Meij knok- te zich terug in de basis. Uiteinde lijk speelde hij achttien duels vrij wel onafgebroken in de hoofd macht. „Een afscheid met een ti tel. Het had slechter gekund. Het is geloof ik ook mijn eerste sei zoen zonder een schorsing. Tja, dan wordt het écht tijd om te stop pen", sprak hij met een knipoog. Karakteristiek RIA W-Clinge 2-0 (1-0). 45. Daryl Rawidjan 1-0. 85. Daryl Rawidjan 2-0. Scheidsrechter: H. Lambregts (Steenbergen). Aantal toeschouwers: 225. Bijzonderheid: Arjan de Meij speelde zijn vierhonderdste wedstrijd in het eerste elftal van RIA W. Spits Johnny Lensen (37) neemt afscheid met schitterend doelpunt. door Aector Dooms KOEWACHT - Ze moesten er in Koe wacht 33 jaar op wachten, maar gis teren viel er eindelijk weer eens een kampioenschap te vieren. Koe wacht veroverde voor eigen pu bliek de titel in de vijfde klasse. En Johnny Lensen zorgde voor een perfecte afsluiting van zijn voetbal loopbaan, bij de club waar hij twintig jaar geleden begon. Lensen mocht tien minuten voor tijd nog even invallen. De routi nier kapte zich vrij en schoot de bal van buiten het zestienmeterge bied schitterend in de bovenhoek: 5-1. De prachtige treffer van Len sen werd uitbundig gevierd temid den van zijn teamgenoten. Even la ter floot scheidsrechter Claeys voor het einde en barstte het kam pioensfeest los. Lensen, die vier maanden buiten spel stond, keek met veel plezier te rug op zijn moment. „Ik kan geen mooier afscheid wensen", glunder de de 37-jarige speler, die moet stoppen vanwege een hernia. Trainer Eric Rijckaert, die ook af scheid neemt met een titel, keek de feestvreugde even aan. „We zijn de terechte kampioen. De ploeg heeft een sterke eerste com petitiehelft gespeeld. Toen ervaren spelers als Danny Vlassenrood en Johnny Lensen door blessures weg vielen zaten we even in een dip. Maar de jonge spelers hebben het goed opgepakt. Ik verwacht niet veel verloop. In de toekomst kan deze groep uitgroeien tot een sta biele vierdeklasser." Rijckaert mengde zich vervolgens in het feestgedruis. Zijn opvolger Danny Vlassenrood hoopt de selec tie te behouden. „Tot nu toe heeft alleen Koen de Vlieger aangegeven naar België terug te keren. Ik vind dat we met de jeugd verder moe ten gaan. We hebben een goede lichting." Robin Mariman twijfelt nog of hij blijft. De 21-jarige aanvaller staat in de belangstelling van Steen en Knappe overwinning Hontenisse, Breskens moet nog aan de bak. MIDDELBURG - Eén wedstrijd voor het einde is het doek gevallen voor Biervliet. De ploeg degradeerde uit de vierde klasse van het zondag: voetbal, na het 2-2-gelijkspel tegen Oostburg. Hontenisse speelde zich wél in veiligheid, via een 4-3-zege bij Patrijzen. Het gevecht om de negende plaats tussen Breskens en Luctor'88 leverde geen winnaar op: 2-2. Oostburg-Biervliet 2-2: De bezoe kers moesten winnen om niet te degraderen, maar de meeste kan sen waren voor Oostburg. Davy Maes opende de score met een fraaie kopbal (1-0), maar nog voor rust maakte Ben Ongenae gelijk: 1-1. In de tweede helft kwam de thuisploeg opnieuw op voor sprong, ditmaal via Bas Casteleijn: 2-1. Een kwartier voor tijd kwam Biervliet echter weer langszij door Eric Dieleman. Uit een strafschop bepaalde hij de eindstand op 2-2. Patrijzen-Hontenisse 3-4: De bes te kansen waren vooral in de be ginfase voor de thuisploeg, maar in de 39e minuut bracht Jeroen Verschuren Hontenisse op voor sprong: 0-1. Ouassim Hamoudi maakte nog voor rust gelijk: 1-1. In de tweede helft helft leverde een actie van invaller Nick van Craenenbroeck eerst een straf schop op die door Edwin Capello werd benut (2-1), waarna hij zelf 3-1 aantekende. De bezoekers toon den veerkracht, kwamen op gelij ke hoogte door Pim van Jole en Jeroen van Goethem (3-3), waarna Jeroen Verschuren in blessuretijd ook nog voor 3-4 zorgde. Breskens-Luctor'88 2-2: Nadat Mi chel Meeusen de score had geo pend namens de thuisploeg, maak te Thijs van den Dries gelijk: 1-1. De bezoekers lieten daarna een pri ma mogelijkheid liggen om op voorsprong te komen: Brian de Waele stopte de inzet vanaf elf me ter van collega-doelman Ron Tem pelaars namens Luctor'88. Tien mi nuten voor tijd kwam deze voor sprong er toch via Ruud van Leeu wen (1-2), maar omdat Erik de Rechter in de negentigste minuut wél raakschoot vanaf de stip ein digde de wedstrijd in 2-2. Domburg-Axel 2-1: De toeschou wers moesten lang wachten op de openingstreffer, die er pas in de 65e minuut kwam via een af standsschot van Rick van den Driest: 1-0. Danny Aarnoudse maakte kort voor tijd gelijk (1-1), maar in de laatste minuut bezorg de Bob Maranus, al dan niet in bui tenspelpositie, zijn ploeg de zege: 2-1. In het tumult na deze treffer kreeg de grensrechter van Axel de rode kaart van arbiter Asselman. Zeeland Sport-Jong Ambon 2-3 (1-1). Samuel Sanderse 1-0, Martin Waisapy 1-1, Marienello Titaley 1-2, Samuel San derse 2-2, Marienello Titaley 2-3. Koewacht viert feest na het kampioenschap in de vijfde klasse. De gebles seerde Johnny Lensen gaat op de schouders. foto Camile Schelstraete Clinge. „Ik ben er nog niet uit. Ik speel nu vijf jaar in het eerste elf tal van Koewacht. Steen en Clinge zijn straks ook onze tegenstan ders." Mariman blonk uit met drie assists en een treffer. Dimitri en Dominique Verlinde gaven aan bij Koewacht te blijven. Dominique Verlinde: „Ik heb het hier prima naar mijn zin. Ik zou bijvoorbeeld naar Temeuzen kunnen gaan, maar ik zie op tegen die zondagen met verre uitreizen. In deze klasse zijn de tegenstanders lekker dicht bij. Bovendien kan ik door mijn baan niet altijd trainen." De 32-jarige aanvaller wordt ge koesterd door zijn teamgenoten, de begeleiding en supporters van Koewacht. Dominique Verlinde was niet alleen als doelpuntenma ker van grote waarde (hij scoorde tegen Groede zijn 27e doelpunt), maar oobals aangever. Zo was zijn Koewacht kan volgens trainer Eric Rijckaert uitgroeien tot een stabiele vierdeklasser. De selec tie van de kampioen lijkt groten deels intact te blijven. aandeel in de derde treffer (kopbal van Mariman) met een voorzet buitenkant schoen opmerkelijk. In de derde minuut kwam Koe wacht al op voorsprong door Bart van Remoortele, die werd wegge stuurd door Mariman. Rudi Govae- rt maakte er 2-0 van, na een prima actie van de snelle linkerspits. Na de 3-0-ruststand profiteerde Groe de van slordigheden bij Koewacht via Ilyas Yavuz, maar in de slotfase liep de kampioen uit naar een 5-1- zege. Verlinde maakte een from melgoal, Lensen bracht daarna het mooiste doelpunt van de wed strijd op zijn naam. In de kantine gingen de champagneflessen van hand tot hand. Om 18.00 uur was er een rondrit op een versierde boerenkar, waarna het feest in de kantine werd voortgezet. Koewacht-Groede 5-1 (3-0). 3. Bart van Remoortele 1-0, 28. Rudy Govaert 2-0, 32. Robin Mariman 3-0, 71. Ilyas Yavuz 3-1, 81. Dominique Verlinde 4-1, 90. Johnny Lensen 5-1. Scheidsrechter: F. Claeys (Westdorpe). Gele kaart: Dimi tri Verlinde (Koewacht) en Ilyas Yavuz (Groede). Aantal toeschouwers: 250. RCS komt vooral na rust tekort in Dongen DONGEN - RCS heeft aan het duel met Dongen één punt overgehou den (1-1). Zonder de steunpilaren Hoessein Bouzambou, Dennis de Nooijer (geblesseerd) en Gérard de Nooijer (geschorst) kwam de ploeg van trainer Romeo van Aer- de vooral de tweede helft tekort. Menno de Nooijer zette RCS in de eerste helft op 0-1. Dongen kwam na rust langszij: 1-1. Vlissingen promoveert naar de eerste klasse HAARSTEEG - Dankzij het tweede kampioenschap op rij is VC Vlis singen komend seizoen actief in de eerste klasse van het zondag voetbal. De ploeg van trainer Ruud Pennings stelde de titel vei lig dankzij een 2-0-overwinning op het veld van Haarsteeg. Davy van Geersdaele verzorgde de gehe le productie in de eerste twintig minuten. Voor Vlissingen is het de vierde promotie in vijfjaar. De Blauwe Tulp nipt langs Eetcafé The Chat OOSTBURG - In de eerste klasse van het Orevo-zaalvoetbal won De Blauwe Tulp nipt met 5-4 van The Chat. Het kampioenschap zal pas na de meivakantie worden beslist. Wanneer GAOS wint van La Porte Dor blijft het eerste in poule A. tSignex/De Sutter zal bij een ver schil van twee goals in het voor deel van GAOS dan opnieuw kam pioen worden. Belangrijke winst voor C-junioren Terneuzen TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen deden in de strijd te gen degradatie belangrijke zaken in de thuiswedstrijd tegen Baronie Cl. Op eigen veld werd de num mer negen van de ranglijst met 3-2 verslagen.'Voor de Zeeuws-Vlamin gen scoorden Richairo Henriquez, Jairus Jandroep en Hassan Basagnac. Terneuzen moet overi gens ook volgende week winnen om zeker te zijn van lijfsbehoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37