Daryl Rawidjan schiet RIA W. IJzendijke mag de nacompetitie in speelt zich veilig met gelijkspel Periodetitel Terneuzen 32 Maandag 27 april 2009 pzc Z MIDDELBURG - Dankzij een gelijk spel tegen Zeelandia Middelburg (1-1) stelde Goes het kampioen schap in de derde klasse van het zondagvoetbal veilig. Zeelandia Middelburg móet volgende week winnen van MOC'17 om kans te houden op handhaving. Aardenburg kwam tegen Halste ren niet verder dan 3-3 en speelde zich definitief veilig. Dosko-Zierik- zee eindigde in 0-1. Aardenburg-Halsteren 3-3: De thuisploeg had nog één punt no dig om helemaal zeker te zijn van lijfsbehoud en dit gegeven leek de spelers nerveus te maken. Toch werd het na de snelle 0-1 van Rem- co van Haaren binnen een half uur 2-1 door twee treffers van Niek van Sprundel. Op slag van rust tekende ook Remco van Haaren zijn tweede treffer aan: 2-2. Tien minuten voor tijd bracht Matty de Ridder de bezoekers op voorsprong (2-3), maar in blessure tijd stelde Robbie van de Wijnckel het gewenste punt veilig voor Aar denburg: 3-3. Zeelandia Middelburg-Goes 1-1. Freerk Koelma 1-0 (strafschop)Jordy den Toonder 1-1 (strafschop). Dosko-Zierikzee 0-1. Elmar Verhage 0-1. DORDRECHT - Ondanks een dikke nederlaag konden de spelers van Terneuzen een glimlach gistermid dag niet onderdrukken. De zon dag-tweedeklasser verloor met 5-0 van Dubbeldam, maar legde deson danks wel beslag op de derde-pe- riodetitel en is nu verzekerd van een plek in de nacompétitie. Het duel in Dordrecht begon drie kwartier later, omdat de aangestel de scheidsrechter door een opera tie niet beschikbaar bleek te zijn. Arbiter Haverkamp uit Alblasser- dam, die zaterdag al SSV'65-Oran- je Wit had gefloten, werd als ver vanger gestrikt. Terneuzen, waarbij trainer Ardian Lekaj afwezig was, maakte na het eerste fluitsignaal het spel, maar zag de thuisploeg scoren. Terneu zen - spelend zonder de geschor sten Jonathan Constancia en Si- nan Coban en de geblesseerde Fa bian Wilson - beëindigde het duel met tien man. Roel Alberti raakte geblesseerd, toen Terneuzen al twee keer had gewisseld en de der de wissel zich weer had omge kleed. Ryan de Regt had geen zin om in te vallen en zocht vroegtij dig de kleedkamer op. Hij zal na dit seizoen vrijwel zeker vertrekken. Dwight van Hulle (Aar denburg) en Martijn Rijckaert (te rug naar IJzendijke) hebben hun vertrek wel al aangekondigd. Dubbetdam-Terneuzen 5-0 (2-0). 21. Charles de Vries 1-0, 40. Rob Kampers 2-0, 54. Rory Willemsteijn 3-0, 88. Den nis Ceschiere 4-0, 90+2. Patrick de Kie vit 5-0. Scheidsrechter: H. Haverkamp (Alblasserdam). Aantal toeschouwers: 250. Sluiskil en Corn Boys zijn kandidaten voor de derdeperiodetitel. door Peter Snelders terneuzen - IJzendijke neemt de periodetitel over van kampioen Koewacht en gaat samen met Hul- sterloo de nacompetitie in. Corn Boys en Sluiskil zijn de belangrijk ste kandidaten om de derdeperio detitel te veroveren. Beide teams kwamen gisteren ech ter niet verder dan een gelijkspel. Graauw-Corn Boys eindigde in 2-2 en dezelfde eindstand verscheen op het scorebord bij het duel tus sen Sluiskil en SDO'63. Graauw-Corn Boys 2-2 (0-1): Een terechte eindstand. Zes minuten voor de pauze nam Corn Boys de leiding via een strafschop van Ste ven de Meijer. De tweede helft was nog maar acht minuten oud toen Marcel Vael eveneens vanaf elf meter 1-1 liet noteren. Met een zeer fraaie kopbal bracht Karei Ste- ijaert de thuisploeg zelfs op voor sprong. Een kwartier voor tijd leg de Steven de Meijer de 2-2-eindcij- fers vast. Sluiskil-SDO'63 2-2 (2-1): SDO'63 groeit naar een steeds hoger ni veau. In dit duel was het nauwe lijks minder dan de thuisploeg. Het nam zelfs de leiding via Kei vin Bonne. Nog voor de pauze stond Sluiskil echter aan de positie ve kant van de score, door treffers van Richard de Vos en Jeffrey Wuijtack (strafschop). De thuis ploeg ging daarna wel op jacht naar de 3-1, maar SDO'63 was via uitvallen net zo gevaarlijk. Het kwam zelfs op gelijke hoogte door een doelpunt van Dominique de Koning: 2-2. Sluis-IJzendijke 0-2 (0-2): Het ver haal van de wedstrijd zat in de eer ste twaalf minuten. Toen gaf een te slap spelend Sluis twee doelpun ten weg. Adri van Hanegem profi teerde van onoplettendheid in de Sluis-verdediging en opende met een fraaie treffer te score. In de twaalfde minuut liet Arjan Quaak via een uitval 0-2 noteren. Daarna was er constante druk van Sluis. De kansen die het kreeg liet het echter onbenut. Via uitvallen was IJzendijke eveneens gevaarlijk. Philippine-Hulsterloo 1-3 (0-3): Hulsterloo maakte het verschil in de eerste helft. Toen was het heer en meester en liep uit naar 0-3 door doelpunten van Michiel de Burchgraeve, Alexander Praet en Jelle van Damme. De laatste scoor de uit een strafschop. Na rust bood Philippine meer tegenstand. Het scoorde in die periode ook te gen via Timo de Bock. Er waren ook enkele kansen op de aanslui- tignstreffer, maar Hulsterloo kreeg eveneens mogelijkheden om ver der uit te lopen. Schoondijke-Hoofdplaat 1-1 (0-0): Het eerste halfuur was voor Hoofdplaat Dat was meer in balbe zit en kreeg enkele kansen. Daarna was de thuisploeg wat gevaarlijker. Dat resulteerde in de tiende mi nuut van de tweede helft in een doelpunt van Anthony de Wever. Die liet kort daarna een prima kans op 2-0 liggen. Een aandringend Hoofdplaat kreeg in de 59e minuut een straf schop toegewezen. Die werd ge stopt door Schoondijke-doelman Sander den Hollander. Tien minu ten voor tijd kwam Hoofdplaat als nog langszij via Johanan van den Ameele. Vogelwaarde-Terhole 4-1 (1-1): In de eerste helft verdedigde Terhole zich kranig en nam zelfs de leiding door Jurgen Maerman. Nog voor de pauze bracht Rick Moens de thuisploeg langszij. In de tweede helft schroefde Vogelwaarde het tempo omhoog en was toen ster ker en gevaarlijker. Dat resulteerde in twee treffers van Sebastiaan Muller en één van Rudi de Waal. Terhole wacht na 25 duels nog al tijd op het eerste punt. De champagne vloeit rijkelijk na de kampioenswedstrijd tegen Clinge (2-0). RIA W. speelt volgend seizoen in de derde klasse, maar Daryl Rawidjan (ge heel links) is er dan niet bij. De spits die gisteren twee keer scoorde maakt de overstap naar Axel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36