alleen punten Prestigeduel tussen HW'24 en Steen eindigt met acht goals en rode kaart Door kopbal Dominicus balanceert Terneuzense Boys nu op het randje pzc Maandag 27 april 2009 j 3 1 Pinas en Van Belzen raken geblesseerd, Koné krijgt een rode kaart. door Barry van der Hooft terneuzen - Hoek ging zaterdag op bezoek bij SDC Putten onder uit (4-2), maar verloor niet alleen drie punten in de strijd om de tweede plaats. Regilio Pinas viel al na twee minuten uit met een scheur in de hamstring, Joan van Belzen haakte na 45 minuten af met een pijnlijke pols, Stijn Ma- hieu wacht na zijn vierde gele kaart een schorsing en Michael Koné hoeft dit seizoen ook niet meer te voetballen. De linksback kreeg kort na de vier de Puttense treffer een rode kaart wegens natrappen en maakte zijn ploeg daarmee eigenlijk kansloos. Hoek was met tien man niet meer in staat om aan te zetten voor een slotoffensief. „Dit was van onze kant geen goede wedstrijd", beken de trainer Gaby Demanet. „Te veel spelers haalden niet hun niveau. Putten streed echt om in de hoofd klasse te blijven, terwijl een aantal jongens bij ons er te licht over dacht." Dat was teleurstellend voor Demanet, omdat hij vóór het duel nog het gevoel had dat zijn se lectie er vol voor wilde gaan. De Bélg koos mede daarom ook voor het hetzelfde basisteam als een week eerder tegen Volendam (4-0), maar moest al snel wisselen. Regilio Pinas raakte bij zijn eerste sprintduel geblesseerd aan de ham string. Tien minuten later kwam Hoek op achterstand, door een vrije trap van Marchel Kamphuis (1-0). SDC Putten verdubbelde die Karakteristiek voorsprong na rust via Albert van Nijhuis. Hij passeerde Robbie de Moor, die in het veld was geko men voor Joan van Belzen. De doelman bleef met een pijnlijke pols in de kleedkamer achter. Na die 2-0 dacht de thuisploeg de buit binnen te hebben. Maar Hoek toonde veerkracht, bracht via Björn Langeveld snel de 2-1 op het scorebord. De middenvelder schoot van ruim twintig meter via de binnenkant van de paal raak. Arnold Nguekam zorgde even la ter voor de gelijkmaker. Demanet: „In die fase hadden we de wed strijd in handen. We hadden via Ferry Alfons„ook op 2-3 kunnen komen, maar hij twijfelde te lang." Dat deed Van Nijhuis even later niet. Hij zette SDC Putten met twee goals op een 4-2-voorsprong en besliste het duel. Dat Van Nij huis zaterdag drie keer scoorde te- 'Een aantal jongens bij ons dacht er te licht over' gen Hoek, was niet eens zo opmer kelijk. Hij deed het al eerder, zoals in het seizoen 2000/2001. In het shirt van Sparta Nijkerk, dat hij na de zomer opnieuw draagt, scoorde hij respectievelijk drie en vier keer tegen Hoek. Ondanks de nederlaag staat de Zeeuws-Vlaamse ploeg nog steeds tweede in de hoofdklasse A. „We hebben nog twee duels om die plek vast te houden", zei Dema net. „Alleen moeten we dat wel met een gehavende ploeg voor el kaar gaan krijgen." SDC Putten-Hoek 4-2 (1-0). 13. Marchel Kamphuis 1-0, 57. Albert van Nijhuis 2-0, 58. Björn Langeveld 2-1, 67. Arnold Nguekam 2-2, 72. Albert van Nijhuis 3-2, 74. Albert van Nijhuis 4-2. Scheidsrechter: L. Looije ('s-Gravenzande). Rode kaart: 76. Michael Koné (Hoek). Gele kaart: Iwan Bos (SDC Putten), Jeroen van de Broeke en Stijn Mahieu (Hoek). Aantal toeschouwers: 800. Hoek: Joan van Belzen (46. Robbie de Moor); Jeroen van de Broeke, Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Thomas Ragut (55. Josimar Pattinama), Björn Langeveld, Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Regilio Pinas (3. Ferry Alfons) en Arnold Nguekam. Thuisploeg maakt laat gelijk (4-4) en lijkt niet klaar voor nacompetitie. door Jack Begijn hulst - Een echte derby was het nooit. Daarvoor kwam het treffen tussen HW'24 en Steen een week te laat. Steen was vorige week al ge degradeerd na een 2-2-gelijkspel te gen Roosendaal en HW'24 had na de nederlaag tegen Zierikzee (4-0) het laatste restje hoop op het kampioenschap om zeep gehol pen. Maar HW'24 tegen Steen blijft on geacht de stand op de ranglijst een prestigeduel. De spelers van Steen waren na afloop zwaar teleurge steld. „Maar dit gelijkspel voelt als een overwinning", zei Eddy van den Bosch, die bezig is aan zijn laatste seizoen in de hoofdmacht van Steen. Volgend jaar speelt hij in het derde. Van den Bosch Had zich vooral geërgerd aan het hautaine gedrag van sommige HW'24-spelers. „Sommige jonge gasten lopen rond met een air, maar hebben nog niets gepresteerd. Vooral daar om had ik graag willen winnen. Natuurlijk rekten we wat tijd, maar een kwartier blessuretijd vind ik zwaar overdreven." Ook doelman Jochem Goethals kon zijn teleurstelling niet verber gen. Bij het verlaten van het veld kreeg hij rood van scheidsrechter IJzerman. „Hij wenste me een on geneeslijke ziekte toe", zei IJzer man na afloop. In het veld was het aanvankelijk saaiheid troef, maar die werd door broken door een ongelooflijk par tijdig optreden van assistent- scheidsrechter William van Nis pen van HW'24. Alsof hij armen had als een hefboom met een te zwaar tegengewicht. Te pas en te onpas vlagde Van Nispen en op het moment dat hij de tweekleur naar boven moest steken deed hij dat niet. Steen kwam daardoor fortuinlijk op voorsprong. Bestuurslid techni sche zaken van Steen, Jo van Re- mortele, maakte zich boos aan de HVV'24-aanvaller Dennis Buijs (ex-Steen) probeert een tackle van Michel van den Bosch (nummer 12) te ontwijken. foto Camile Schelstraete kant en interim-trainer Peter van Dorsselaer (Honny Claessens was op vakantie) stak zijn middelvin ger op naar Van Nispen. De sup porters van HW'24 waren vol on begrip over het optreden van hun ploeg. 'Van een vierdeklasser ver lies je toch niet', 'Weer vier doel punten tegen' en 'Wat moeten wij in de nacompetitie zoeken' waren enkele opmerkingen die vanaf de tribune op trainer Eric Brems neer daalden. .rTerecht", merkte de oe- fenmeester van HW'24 droogjes op. „Er moet in de nacompetitie veel veranderen. In deze klasse is geen enkele ploeg rijp voor de tweede klasse." En de instelling moet anders, want de spelers van HW'24, die met rouwbanden speelden in ver band met het overlijden van de be geleider van het tweede, waren vooral in de eerste helft nauwelijks bij de les. Zo ging Dennis Buijs tij dens een blessurebehandeling voor een gesprekje met zijn ouders naar de zijlijn. „Op de trai ning schoppen ze elkaar nog net niet doormidden. In de wedstrijd zie ik daar nauwelijks iets van te rug", vond Brems. Ondertussen werd er druk gespe culeerd over wie de nieuwelingen zijn voor volgend jaar. De bestuurs leden en technische staf van HW'24 lieten het achterste van hun to.ng niet zien. „Maar om de vertrekkende spelers te vervangen moeten er vier tot zes spelers bij", gaf Brems toe. De komst van Mi- chal Nikolajzcyk (Terneuzen) is ze ker. Met Jari Vyaene (Vrasene) en Thomas Leegwater (Clinge) is de dub in gesprek. HW'24-Steen 4-4 (0-2). 35. Sigi Leest 0-1, 40. Dave de Waal 0-2, 50. Eddy van den Bosch 0-3 (strafschop), 61. Gertjan van den Dries 1-3, 64. Chris- toph Praet 2-3 (strafschop), 90. Sander van Remortele 2-4 (strafschop), 90+10. Michal Szczawinski 3-4, 90+15. Chris- toph Praet 4-4. Scheidsrechter: A. IJzer man (Meteren). Rode kaart: Jochem Goethals (Steen). Gele kaart: Bart Rijckaert, Robin MacTaggart (beiden HW'24), Jochem Goethals, Jo van Re mortele, Danny van Daalen, Sigi Leest en Sander va'n Remortele (allen Steen). Aantal toeschouwers: 500. Abubakar Kourouman gaat neer tussen drie verdedigers van Achilles Veen, maar Terneuzense Boys krijgt geen strafschop. foto Camile Schelstraete Zeeuws-Vlamingen in slotfase onderuit tegen Achilles Veen: o-i. door René van Stee terneuzen - Terneuzense Boys wacht een spannend competitie- slot. Na de t-o-thuisnederlaag za terdag in het matige kelderduel met Achilles Veen moet de ploeg van trainer Leendert Geelhoed zo goed als zeker Kloetinge verslaan om rechtstreekse degradatie naar de tweede klasse van het zaterdag voetbal te voorkomen. De oefenmeester vond dat zijn ploeg onrecht was aangedaan, om dat spits Abubakar Kourouman volgens hem een kwartier voor tijd een strafschop had moeten krijgen toen hij in het strafschop gebied van Achilles Veen tussen drie tegenstanders ten val kwam. Scheidsrechter Pijpers liet echter doorspelen. Aangezien de thuis ploeg nauwelijks protesteerde, waaide een mogelijke storm snel over. „Als je die penalty benut, moet je nog maar zien of Achilles Veen terugkomt", somberde een teleurgestelde Geelhoed, die zich ook realistisch toonde. „Deze wed strijd past goed in het beeld van het seizoen. Ook vandaag gaven we weinig weg, maar we creëer den dit keer nauwelijks mogelijk heden. En als je al moeilijk tot sco ren komt, maak je het jezelf na tuurlijk zeer lastig." Aanvoerder Kees Duitemeijer baal de er van dat zijn ploeg na een pri ma reeks van acht punten uit vier duels er voor de derde keer op rij niet in slaagde een degradatiecon current te verslaan. „En ik geloof dat we voor de vijfde keer dit sei zoen in de slotfase een goal om de oren krijgen. Dat heeft al dure pun ten gekost", aldus Duitemeijer, die ten volle be.seft dat het tegen Kloe tinge moét gebeuren. „Een schrale troost is dat we het deels nog in ei gen hand hebben." Vooral voor rust viel er weinig te genieten. 1\vee schoten op doel van Ramazan Kesikbas waren de enige wapenfeiten van de thuis ploeg. Beide teams waren aanval lend onmachtig. Terneuzense Boys speelde te vaak en te snel de lange bal. Bovendien was de aan sluiting vanaf het middenveld on voldoende, waardoor de verdedi ging van Achilles Veen tegen de geïsoleerd staande Boys-aanvallers eenvoudig overeind bleef Na tien minuten in de tweede helft had middenvelder Randy van Overmeeren geluk dat een ver keerd geraakte bal, na een doelpo ging van Erwin Verbruggen van Achilles Veen, precies in de han den van zijn eigen doelman Mar- tijn Ellenbroek belandde. Terneu zense Boys stelde er kansjes tegen over van onder anderen Evert-Jan van Opdorp en Kees Duitemeijer. Een kwartier voor tijd kroop Achil les Veen meer uit zijn schulp. Die tactiek leverde in de 87e mi nuut de winnende treffer op. Inval ler Tijl Tournois leed onnodig bal verlies, waarna de eveneens inge vallen Niels Dominicus (ex-Hoek) Terneuzense Boys met een fraaie kopbal nog dieper in de zorgen drukte. Terneuzense Boys-Achilles Veen 0-1 (0-0). 87. Niels Dominicus 0-1. Scheids rechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Randy van Overmeeren (Terneuzense Boys), Henry Schouten, Frank van Ber gen en Ad van Ballegooyen (allen Achil les Veen). Aantal toeschouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35