Scouts pionieren twee Ouderenbond Zeeland telt 54 leden minder Van Vliet krijgt lintje Mooi Hengstdijk kleurt al oranje Zeldzame zeearend bij Zoutelande 1 4 Maandag 27 april 2009 PZC Z KBO dreigt doelstelling van 8ooo leden in 2012 niet te halen. KLOOSTERZANDE - De doelstelling van de Katholieke Bond van Oude ren (KBO) in Zeeland om in enke le jaren te groeien tot een vereni ging met achtduizend leden, staat onder druk. Dat blijkt uit het jaarverslag over 2008 van de afdeling. De KBO no teerde in dat jaar 535 opzeggingen (460 in 2007), terwijl er slechts 481 nieuwe leden werden begroet. Sinds twee jaar houdt een aparte werkgroep binnen de KBO zich be zig met ledenwerving en het op richten van nieuwe afdelingen. Maar ondanks hun inspanningen, lukt het niet om het ledental te la ten stijgen, constateert bestuurslid Piet Boonman in het jaarverslag. De terugloop van 54 leden brengt een van de doelstellingen in het meerjaren beleidsplan van de Zeeuwse KBO in gevaar. De bond heeft nu nog 6912 leden, maar dat zouden er in 2012 acht duizend moeten zijn. Ook de ge wenste verjonging van het leden bestand verloopt moeizaam. De groep van leden die 75 jaar en ouder zijn neemt weliswaar iets af ten gunste van de groep tot 75 jaar. De gemiddelde leeftijd is echter toch nog altijd 73,25 jaar. Slechts twintig procent van de leden is tus sen de 50 en 65 jaar oud. Bijna drieduizend leden van de KBO Zeeland wonen in de gemeente Hulst. De Katholieke Bond van Ouderen houdt morgen de algemene voor jaarsvergadering. Die vindt plaats' vanaf 10 uur in zaal Van Leuven in Kloosterzande. ZAAMSLAG - Dominee Frans van Vliet is gistermiddag koninklijk on derscheiden. Hij kreeg het lintje opgespeld door burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Dat gebeur de na afloop van de afscheids- dienst die voor Van Vliet werd ge- Loodzware lieren gestolen in Sluiskil SLÜISKIL - Twee loodzware koppel lieren zijn tussen vorige week woensdagavond en afgelopen vrij dagavond gestolen vanaf een boot die in het kanaal van Gent naar Te- reneuzen nabij Sluiskil lag. De lie ren wegen ruim zevenhonderd ki lo per stuk. Ook is een polyester boot van het merk Janeau van het dek van dat schip weggenomen. Tip? redactie@pzc.nl Drie weken geleden is die grijzende man uit Nieuw- en Sint Joosland gestopt met roken. De zakken drop zijn niet aan te slepen, maar voor de rest voelt hij zich kiplekker. En volgens hemzelf ziet hij er al stuk ken jonger uit en worden de kraaienpootjes rond zijn ogen min der zichtbaar. Onlangs moest hij voor zijn werk naar een school in Goes. Dus pakte hij de trein. Daar aangekomen stapte hij op drie tienermeiden af om de weg te vragen. Ze legden hem haarfijn uit waar hij moest zijn. Toen hij zich daarna omdraai de en wegliep werd hij nageroepen door een van de meiden: „Dag, lek ker ding!". Bijna huppelend ver volgde hij zijn weg. „De grootste ramp die je hier kunt hebben, is brand, je hebt er geen benul van hoe snel het flink fout kan gaan." jens Risseeuw houden in de protestantse kerk in Zaamslag. Van Vliet (67) kreeg de onderschei ding voor zijn bijzondere inzet op het terrein van het kerkelijk werk en van de bibliotheek. Zo was hij bijna dertig jaar voorzitter van de stichting Christelijke Openbare Bi bliotheek in Axel. Na zijn afstuderen als predikant werd hij aanvankelijk benoemd in Kamperland. Daarna werd Van Vliet beroepen in Zaamslag, waar hij sinds 2006 predikant van de Protestantse Kerk Nederland was. De dominee was verder bijna twin tig jaar ouderling van de Hervorm de Gemeente in Axel. Ook legde hij ziekenhuisbezoeken af en gaf leiding aan de catechese voor jon geren. Als leidinggevende zette hij zich daarnaast in voor een eenwor ding van de Hervormde Gemeen te en de Gereformeerde Kerk in zijn oude standplaats Kamperland. Ook in Zaamslag was hij als lei dinggevende betrokken in het Sa men op Weg-proces van de ker ken aldaar. Mae mem piwzeti, (we mem ivteugd www.lekkerpuzzelen.nl fi HENGSTDIJK - Hengstdijk kleurde zaterdag al oranje. Op het school- en dorpsfeest in koninginnedagsfeer vierden ruim 50 kinderen vervroegd het verjaarsdagsfeest van de koningin. Jong en oud kwam aan haar trekken. De jeugd maakte eerst een rondgang met versierde fietsen. Op de speelplaats van basisschool St. Jozef was het gezellig druk. foto Camile Schelstraete ZOUTELANDE - In een weiland bij Zoutelande is afgelopen weekein de een zeer zeldzame stellers zeea rend neergestreken. Het gaat hoogstwaarschijnlijk om de roofvo gel die onlangs is ontsnapt uit een dierentuin bij Gent. Stellers zeea renden zijn één van de grootste zeearenden en komen voor in Oost-Azië. Vogelaar Guido David- se uit Middelburg heeft de impo sante zwartwitte vogel met gele snavel vrijdag voor het eerst ge zien bij Breskens. „We zagen hem rond één uur. Hij is toen de Wes- terschelde overgevlogen." Stellers zeearenden eten voornamelijk zalm. Het is dan ook de vraag of het dier bij Zoutelande blijft leven. Dominee Van Vliet is blij met zijn onderscheiding. foto Peter Nicolai Scouts van de Lodewijkgroep uit Sas van Gent bouwen hun keuken op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30