PZC 'Geen school in elk dorp meer' Hulst is keurmerk ondernemen kwijt T IS WEU BOftEN Bil PlUS ZEEUWS-VLAANDEREN 17 13 14 en 15 'Leergeld' helpt kinderen Hulst Nostalgische koetsentocht rond Eede Dorpen houden rommelmarkt V Chelsea Drayer verkozen tot Zeeuws voorleeskampioen Scouts pionieren twee dagen in Braakmanbossen Maandag 27 april 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Sprekers lijnrecht tegenover elkaar op mini-symposium. door Harold de Puysseleijr IJZENDIJKE - De terugloop van het aantal kinderen maakt het onmo gelijk dat elk dorp in de toekomst zijn eigen school houdt. Laat staan dat daar scholen van verschillende identiteit (bijzonder - of openbaar onderwijs) kunnen blijven be staan. Tot die conclusie kwam het gezelschap van twintig deelne mers aan het mini-symposium over onderwijs in relatie tot het krimpscenario in onze regio. De bijeenkomst vond vrijdagavond plaats in Mauritshof in IJzendijke en was belegd door de PvdA-frac- tie in de gemeente Sluis. De standpunten van de twee inlei ders op het symposium stonden lijnrecht tegenover elkaar. Onder zoeker Dick van der Wouw van het Zeeuwse welzijnsinstituut Scoop hield een pleidooi om basis scholen te spreiden. „De aanwezig heid van een basisschool is name lijk helemaal niet noodzakelijk om een dorp aantrekkelijk te maken voor jonge gezinnen", aldus Van De terugloop van het aantal kin- deren maakt het noodzakelijk een nieuwe visie te ontwikkelen op het basisonderwijs in Zeeuws-Vlaanderen. der Wouw. „De mobiliteit van de mensen zorgt ervoor dat het ont breken van een school geen gemis hoeft te zijn." PvdA-er Jan Jonkman daarente gen, noemde onderwijs 'een van de dragers voor het behoud van kleine kernen'. Jonkman is directie lid van stichting voor openbaar on derwijs Open Basis, maar sprak op persoonlijke titel. Voor hem was het duidelijk dat één schoolbe stuur voor primair onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen de beste garan tie biedt om basisscholen overeind te houden. Zo'n groot bestuur heeft nog meer voordelen, betoog de Jonkman. „Ik denk dat zo'n gro ter verband het voor elkaar kan krijgen om net als in Hulst en in Terneuzen ook in West-Zeeuws- Vlaanderen een school voor spe ciaal onderwijs te realiseren. Voor de kinderen daar een groot goed, want dan hoeven ze niet meer naar Terneuzen of Hulst." hulst - De gemeente Hulst zoekt vanaf september dit jaar aanslui ting bij de stichting Leergeld in Terneuzen. Het doel daarvan is om te voorko men dat kinderen uit gezinnen met een laag inkomen buiten de boot vallen bij activiteiten die de school houdt en waar de ouderen aan mee moeten betalen. De medewerkers van de stichting Leergeld wijzen ouders de weg naar voorzieningen en bemidde len tussen ouders en hulpverlenen de instanties. Pas in laatste instan tie helpt Leergeld excursies, een schoolkamp of schoolreis en schoolmaterialen bekostigen door een renteloos voorschot of gift in natura te verstrekken. Hoeveel de aansluiting bij Leer geld de gemeente gaat kosten, is nog niet bekend. De gemeente heeft nog zo'n 24.000 euro be schikbaar voor onvoorziene uitga ven in het potje dat bestemd is voor de armoedebestrijding bij kin deren. Uit die pot bekostigt de ge meente ook zwemabonnementen, fietsen en deelname aan het Jeugd sportfonds. De informatie over samenwerking met de stichting Leergeld komt uit de nota 'Kinderen doen mee' van de gemeente Hulst. Die nota wordt woensdag 13 mei besproken door de adviescommissie samenle ving. EEDE - Onder auspiciën van de Zeeuws-Vlaamse menvereniging In de Triem'n trok gisteren een stoet van zo'n veertig koetsen door West- Zeeuws-Vlaanderen. Bedrijventerrein De Vlasch aard in Eede was het verzamelpunt voor de rit van ongeveer dertig kilometer in de regio, voor de derde keer uitgezet door Ben Lockefeer uit De Biezen, gehucht tussen Aardenburg en Eede. Aan de rondrit met recreatieve - en marathonkoetsen namen alles bij elkaar honderd mensen deel. On derweg trokken ze heel wat bekijks. foto Camile Schelstraete koewacht - Twee rommelmark ten, in Kuitaart en Koewacht, brachten zaterdag heel wat koop jesjagers op de been. In en rond oe fenlokaal de Roffel verkocht de harmonie Eendracht Maakt Macht uit Koewacht spulletjes om de clubkas te spekken. De harmonie telt bijna veertig muzikanten. Naast de verkoop was er een an tiekveiling. In Kuitaart stalden achttien deelne mers hun tweedehands spulletjes uit. De opbrengst was voor de deel nemers zelf. De stichting Rond de Kleine Vogel hield de rommel markt om wat leven in de brouwe rij te krijgen. Op de rommelmarkt werden ook wafels verkocht waar van de opbrengst ten goede komt aan de molen in Kuitaart. hulst - De winkeliers in de bin nenstad van Hulst zijn het Keur merk Veilig Ondernemen (KVO) kwijt. Het winkelgebied voldoet niet langer aan de eisen van het keurmerk. Dat zegt projectleider Veiligheid Hendrik-Jan Kaptein van het Hoofd Bedrijfsschap Detail handel, die het keurmerk uitgeeft. Het Hulster winkelgebied was ruim twee jaar geleden het eerste in Zeeland dat het keurmerk kreeg. Volgens Kaptein moeten de onder nemers in Hulst helemaal op nieuw beginnen, willen ze het keurmerk weer in de wacht sle pen. Volgens gemeentewoordvoer ster Micaëla van Bunder heeft het de afgelopen twee jaar geschort aan de uitvoering van de maatrege len om het winkelgebied veiliger te maken, door bezettingsproblemen binnen de besturen van MKB Hulst en de ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad. „Dat was het knelpunt, waardoor we nu geen ster meer hebben." Volgens Van Bunder ligt het initia tief om de draad weer op te pak ken bij de ondernemersorganisa ties. Voorzitter Theo Mattheeuws van ondernemersvereniging Hulst Vestingstad beweert op zijn beurt dat de gemeente wat steken heeft laten vallen en Hulst daardoor het keurmerk is verloren. Mattheeuws zegt dat de ondernemers de draad toch weer op willen pikken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29