Zeeland PZCI Aanvoer zand N57 gaat deels over water Pure hardrock op Surrenderhrieps WALCHEREN 17 13 14 en 15 Coniferenbrand Mooi Chelsea Drayer verkozen tot Zeeuws voorleeskampioen Iedereen heeft het recht zijn eigen religie te beleven Maandag 27 april 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Vanaf deze week rijden vrachtwagens speciale route door Middelburg. door Theo Ciele middelburg - Om zandtransport voor de N57 over de weg zoveel mogelijk te beperken, legt Rijkswa terstaat een tijdelijke loswal aan bij het Kanaal door Walcheren, De loswal komt ten noorden van de bouwput voor het aquaduct en voorkomt het aantal zandritten over de wegen ten noorden van het kanaal aanzienlijk. Die loswal komt te laat om 90.000 kubieke meter zand uit de zuidelij ke bouwput van het aquaduct per schip over te kunnen zetten. Om al dat zand naar de overkant te brengen, rijden de komende drie weken tien vrachtwagens af en aan over een 7,5 tot 10 kilometer lange route door de stad. De kaaienroute wordt gemeden. Het transport is deze week van maan dag tot en met woensdag tussen 6.00 en 22.00 uur. De eerste twee weken van mei rijden vrachtwa gens alle werkdagen tussen 6.00 en 18.00 uur. De route vanaf de Kleverskerkse- weg: Nieuwlandseweg - Torenweg - Schroeweg (of tussen 9 en 15 uur Kanaalweg) - Groene Woud - Looiers- en Walensingel - Seissin- gel - Sandberglaan - Pres. Roose- veltlaan - Gen. H. Smithlaan - Churchilllaan - Sportlaan - Nassau- laan - Veerseweg - Nederstraat - Havendijk - Oostperkweg - Rams- WJ Drie weken lang rijden zand- auto's door Middelburg ten be hoeve van de aanleg van de N57. Een tijdelijke loswal maakt later transport via het water mogelijk. burgerweg - Oude Veerseweg. Voor de aanleg van de noordelijke N57 tussen het kanaal en Gapinge is in totaal 300.000 kubieke meter zand nodig. Bijna een derde van het zand komt dus uit de bouw put aan de zijde van Arnestein. Uit de noordelijke bouwput bij Rams- burg komt 50.000 kuub. Van de resterende 160.000 kubieke meter zand wordt tenminste 70.000 kuub via de tijdelijke loswal aange voerd. De overige 90.000 kuub komt van Neeltje )ans. Rijkswater staat bekijkt of ook dit zand via het kanaal kan worden aange voerd. Volgens het oorspronkelijke plan gaat dat via de Van't Hofweg, ten oosten van Sint Laurens. Aanvoer per schip beperkt de over last aanzienlijk. Elke zandauto kan ongeveer 20 kuub meenemen. Als 160.000 kuub zand via het water komt, scheelt dan twee keer 8000 ritten (een keer vol, een keer leeg) over de weg. Vanaf de losplaats wordt het zand over het tracé van de N57 'ingereden'. Route zandtransport door Carla van de Merbel grijpskerke - Veel bier, veel friet, maar vooral ook: veel pure hard rock. Ruim achthonderd Grijpsker- kenaren, andere Walchenaren en Surrenderfans vermaakten zich za terdagavond op het jaarlijkse festi val Surrenderhrieps in Grijpskerke. Het festival werd voor de vijftien de keer gehouden. Er waren optre dens van 18c.] Company, Over the Edge, Snormaal, The Heinoos en natuurlijk Surrender. „Ja, pure hardrock, daar gaat het middelburg - Voor de derde ach tereenvolgende avond is de brand weer zaterdag uitgerukt voor een coniferenbrand in Middelburg. De ze keer was op twee plaatsen brand gesticht: rond half tien in de Willem Arondeusstraat en een uur later in de Laan der Comman do's. Beide straten liggen in de wijk Klarenbeek. om"zegt Hugo Kramer van de or ganisatie. „Niet te veel flauwekul eromheen." Kramer was er ook bij toen zestien jaar geleden het idee voor Surrenderhrieps ontstond. „We waren toen met een groepje uit Grijpskerke bij een optreden van Surrender in Baarland. Dat wilden wij ook in ons dorp. Behal ve de jaarlijkse rommelmarkt ge beurt er hier nooit iets." Inmiddels is het festival uitge groeid tot iets groots in het kleine Grijpskerke. Kramer: „We hebben als voordeel dat Grijpskerke cen traal ligt op Walcheren. Alles ligt op fietsafstand. En er komen na tuurlijk altijd veel Surrenderfans, die komen ook van verder. Dit is al tijd hét Surrenderoptreden van het jaar." De Zeeuwse dialectrock band verkocht zaterdag voor het eerst zijn nieuwe cd 'Zeeuws miss je'. Volgens Kramer is Surrenderh rieps ook dit jaar weer 'zeer ge slaagd'. „'t Was weer een tornado. Het gaat er altijd wild aan toe op Grijpskerke." ZEEUWSE HSHSE& Drie weken geleden is die grijzende man uit Nieuw- en Sint joosland gestopt met roken. Volgens hemzelf ziet hij er al stukken jonger uit. On langs moest hij voor zijn werk naar een school in Goes. Dus pakte hij de trein. Daar aangekomen Tip? redactie@pzcnl stapte hij op drie tienermeiden af om de weg te vragen. Ze legden hem haarfijn uit waar hij moest zijn. Toen hij daarna wegliep werd hij nageroepen door een van de meiden: „Dag, lekker ding!". Bijna huppelend vervolgde hij zijn weg. PLUS PLUS Grote Hollandse bloemkool Per stuk Fans van metalband Over the Edge. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15