Finish Giro brengt Undercoverkip Zeeuwse meisjes 'Maak van regionale tv PZC halen met alsnog - 0 - een vaccinatie CcUclIlliteiteïlZeilder Publiciteit en veel bezoekers De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Vrijdag 24 april 2009 PZC ÖNDINE VAN DER VLEUTEN Ik had er nog nooit van gehoord: kiploily's. Het leek me iets om kinderen te verleiden die categorisch weigeren iets anders dan snoep te eten. Ze zagen eruit als grote, gepa neerde lolly's, alleen zat er onder het laagje beschuitkruim dus een beetje vlees. Vermomd vlees, kip op een stokje. Ik was nog aan het nadenken over de kiplolly's, toen de deur bel ging. Daar stond onze koeienboer, met moeite een groot krat met bloederige zakjes erin torsend. Mijn zoon kwam nieuwsgierig aanhollen. „Dit zijn stukjes van deze koe", legde ik uit, en wees op de foto op de rekening. Hij bestudeerde de foto. Een zonovergoten natuurgebied, groen gras. Hoge, hoge bomen u;; tegen een wolkenloze hemel. En begeleidde zichzelf op\et gras> Pa> met ritmische klappen moe en een kalf, dat lodderig de lens in keek. „Zit die er ook in?", op een zak stoofvlees vroeg hij, en wees naar het kalf „Nee", suste ik, „dit zijn zoog koeien. Dat betekent dat het kalfje nog een hele tijd fijn bij zijn moeder mag blijven om te drinken." Ik legde snel de foto weg en zei opbeurend: „En nu gaan we de slagersjassen aan doen!" Het is maar net hoe je de dingen brengt. Even later stonden we als twee seriemoordenaars met bebloede handen en be smeurde schorten te graaien in de berg gehakt, biefstukken, rib-, sucade-, stoof- en baklappen, mergpijpen en schenkel, tar taar en worst. Terwijl ik verwoede pogingen deed een lever van zenen te ontdoen, zong mijn zoon een liedje. „Stoute koe, stoute koe!" Hij begeleidde zichzelf met ritmische klappen op een zak met stoofvlees. Ik stopte even en deed een stap terug om het tafereel van een afstandje te bekijken. Het zag er een beetje luguber uit, met al dat bloed, die stukken vlees en dat vrolijke gezang. Een kiplolly was er niks bij. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? De winnaar van de Giro d'ltalia 2008, de Spanjaard Alberto Contador, rijdt in de roze leiderstrui door de straten van Milaan. foto EPA COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254)00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Met een ultrakorte, maar slagvaardige lobby heeft Middelburg een etappe in de Ronde van Italië van volgend jaar binnengehaald. door Frits Bakker Het Giropeloton rijdt in 2010 eerst twee etappes in Amsterdam en omge ving en komt op maan dag ïo mei naar de Zeeuwse hoofd stad. Daar is de finish van de der de etappe na een rit die voor een deel door Zeeland zal gaan. De officiële presentatie van de Gi rostart in 2010 zou gisteren in het Olympisch stadion in Amsterdam zijn, maar werd een dag van tevo ren uitgesteld. De contracten moe ten op details nog worden bijge steld voordat ze worden getekend. Cees Priem, die namens Libéma onderhandelt met de Girobazen en de organistoren in Nederland, kon nog geen mededeling doen over de definitieve afhandeling. „Ik wil eerst alles rond hebben voordat ik ermee naar buiten treed", zei Priem, die niet op de presentatie in Middelburg was. Zo is ook nog niet bekend waar de Gi rokaravaan na Middelburg naartoe trekt. Priem: „Het zou zo best eens kunnen dat er nog een etappe komt." De Middelburgse organisa tie gaf gisteren wel al opening van zaken. „Voor ons zijn er geen twij fels mëer, wij hebben het contract wel getekend", verzekerde sport wethouder Albert de Vries. „Het moet al heel gek gaan wil het tus sen de Giro en Middelburg nog mislopen." De Ronde van Italië, één van de drie grote ronden in de ProTour, rijdt door Zeeland in het jaar dat de Tour de France er ook door heen trekt. „Daardoor kunnen we nog eens benadrukken dat Zee land een fietsprovincie is", maakte gedeputeerde Toine Poppelaars duidelijk. „Bovendien is het een mooie gelegenheid om samen op te trekken op het gebied van breed tesport en promotionele activitei ten." Waarom de Giro-organisatie Mid delburg wel en de twee andere kandidaten Terneuzen en Gent niet in het routeschema heeft op genomen, is nog niet duidelijk. Albert de Vries zegt dat hij er niet van op de hoogte is. „Ik ben er in januari bij geweest toen Girodirec teur Zomegnan in het Hilton ho tel in Amsterdam een onderhoud had met de organisatie van Am sterdam. Toen kreeg ik de indruk dat Terneuzen en Gent niet meer in beeld waren." „Wij zien het als een beloning voor de lobby", zei hij, pratend voor de hoofdstad. „Ik heb in Ve netië, tijdens de voorstelling van de Giro, door het water gelopen om een heel kort onderhoud te hebben. We hebben een prachtig boekje overhandigd, waarin onze burgemeester, die een huis in Ita lië heeft en Italiaans spreekt, een voorwoordje heeft geschreven. En waarin foto's stonden van de sprin- De finish van de derde etap pe van de 93e Ronde van Italië in 2010 zal in totaal 750.000 euro kosten. Een derde is voor de organisatie van de Giro, de rest is nodig'om de kosten van voorbereiding, tribunes, dranghek ken en overuren te betalen. De ge meente Middelburg is als eerste verantwoordelijk voor die kosten. Dagelijks provinciebestuurder Toi ne Poppelaars zei gisteren dat de provincie een steentje zal bijdra gen en De Vries hoopt dat ook an dere Zeeuwse gemeenten die door de Giro worden aangedaan finan cieel wat willen doen. ter Petacchi op de Stormvloedke ring en Paolo Bettini op de Middel burgse markt. Dat heeft kennelijk indruk gemaakt." De Zeeuwse or ganisatie denkt dat er over een week een definitief akkoord is met Amsterdam en dat de voorberei ding kunnen beginnen. De Vries: „Meer dan bij de Tour de France hebben we invloed op de route. Ik kan zo een paar prachtige locaties bedenken als" aankomst. Natuurlijk gaan we ervoor pleiten om zo veel mogelijk van Zeeland te laten zien. Dat is het voordeel van een finish boven een start. De beelden van de laatste uren worden over heel de wereld uitgezonden. En de fi nish zit altijd in de samenvatting." Owww.pzc.nl: weblog tourdezélan- de „We zullen onze portemonnee weer moeten trekken", zegt voor zitter Henk Boers van de Vereni ging Ondernemers Middelburg. „Maar het levert veel publiciteit en ongetwijfeld ook veel bezoekers op." Een andere manier om geld bin nen te halen is hospitality. Libéma, de organisatie van Cees Priem, deed hier in 2006 in Valkenburg goede ervaringen mee op. Het be drijfsleven kan voor fikse bedra gen plaatsen kopen op de tribune. Gekoppeld met een hapje en een drankje kunnen bedrijven zo hun relaties een leuke dag bezorgen. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) - Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 5405Ö, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 -013 99.10 PostcodeWoonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 0e PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie GOES - Bij de tweede vaccinatieron de tegen het virus dat baarmoeder halskanker kan veroorzaken, zijn in Zeeland niet meer meisjes ko men opdagen. Van alle meisjes die waren uitgenodigd, haalde 51 pro cent een prik. Dat is ongeveer net zoveel als bij de eerste ronde. De GGD Zeeland heeft op 15 mei in Goes en Terneuzen een inhaal- ronde ingelast, voor meisjes die tot nu toe maar één vaccinatie heb ben gehad. In totaal zijn drie prik ken nodig om te beschermen te gen het humaan papilloma virus (hpv). Vanaf dit jaar kan elk meis je de vaccinatie gratis krijgen. Dit voorjaar is een 'inhaalronde' voor alle meisjes tot en met zestien jaar. Kamer vindt dat publieke omroep vitale rol speelt bij rampen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Kamer wil dat re gionale televisiezenders formeel worden aangewezen als calamitei tenzenders. Een motie van CDA-Kamerlid Jan Schinkelshoek wordt ondersteund door PvdA, SP en Christenunie; een ruime Kamermeerderheid. Volgens de Tweede Kamer speelt de regionale publieke omroep een Vitale rol bij rampen en andere cri ses'. Terwijl regionale radio in die gevallen wel wordt gebruikt, is de functie van regionale tv nog steeds niet geregeld, stelt de Kamer vast. Een paar jaar geleden heeft een commissie onder voorzitterschap van het oud-Kamerlid Helmer Koetje (burgemeester van Twente- raad) een rapport van een reeks 'nuttige, praktische aanbevelingen' over grotere inschakeling van regio nale omroepen bij rampenbestrij ding uitgebracht. Het wordt vol gens de Kamer tijd die adviezen uit te voeren. Een calamiteitenzender kan bur gers bij calamiteiten informeren wat er aan de hand is en wat men sen het beste kunnen doen. Regu liere programma's worden onder broken voor extra nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2