laten sporen het zand Druppels Arrangement vi www.pzc.nS/uit achter in nieuwe exposities 12 Donderdag 23 april 2009 PZC door Ali Pankow igr y anaf de tafelpoot links voorin tot aan het ven- \J ster rechts achterin T loopt een dunne draad diagonaal door De Vleeshal in Middelburg. De Duitse kunste nares Katinka Bock(i976) ver kent daar de ruimte door op de ze wijze de componenten van de monumentale hal te meten. Onder de titel The Sound of Dis tance heeft zij hier haar eerste so lotentoonstelling in Nederland. Bpck richt zich op de dialoog tus sen landschap en herinnering, tus sen ruimten en sporen van de tijd. In combinatie met de expositie De einder. En dan de hoek om van de Zeeuwse kunstenaar Dave Meijer in de Kabinetten wordt het pu bliek geconfronteerd met een ande re manier van kijken naar land schap en horizon. Kenmerkend in het werk van Ka tinka Bock is de verbinding tussen binnen en buiten. Een treffend voorbeeld levert haar April Table. Het is een kleine vierkante houten tafel met daarop een berg zand. Ook rondom de tafelpoten ligt zand. Boven de installatie hangt een loden pijp waardoor, indien het buiten regent, druppels vallen om hun sporen achter te laten in het zand. Ook de zon heeft in vloed op de April Table. Een zacht violet schijnsel door.het glas-in -lood venster weerkaatst op de zandberg. Bock legt met een knip oog ook een binnen-buiten verbin ding met het open zetten van een deur in de zijmuur binnen een hpek van circa dertig graden. Zo ontstaat haar Aussicht in dem Hof, ofwel een uitkijkje op de cactus in de tuin. Spanning tussen materia len, in dit geval tussen hout en steen visualiseert zij op boeiende wijze met Stein unter der Tisch. Daarin wordt een groot brok ge steente als het ware gevangen ge houden onder een houten tafel, al lijkt de steen ook een van de tafel poten in bedwang te houden. In het kantoorgebouw van Zeeuwland in Zierikzee (Kerkhof 1exposeert fotograaf Ben Seelt vanaf morgen. De tentoonstel ling Waar ik woon omvat twintig foto's op groot formaat. Die geven een beeld van hoe mensen hun huis maken op diverse plaatsen op de wereld. De vernissage is morgen van 15.00 tot 18.00 uur. Oud-burgemeester Asselbergs van Schou- wfcii-Duiveland verricht om 15.30 uur de officiële opening. De expositie, die loopt tot en met 12 juni, is tijdens kantooruren vrij toegankelijk in de foyer van de wo ningcorporatie. Kees van de Wetering houdt morgen, za terdag en zondag open weekend in zijn atelier aan de Appelmeet 27 in Burgh- Haamstede. Onder de titel La Route du So- leil zijn pasteltekeningen en acrylschilde- riign te zien die de beeldend kunstenaar gemaakt heeft tijdens zijn jaarlijkse reizen naar het zuiden van Frankrijk. Zo tekende hij pastels in onder meer de Auvergne, de Dordogne, de Dröme, Charente Mariti me en de Provence. In de Ardèche en op het eiland lie de Ré ontstond een aantal acrylschilderijen geschilderd met penseel en paletmes. Zondag 26 april en zondag 31 mei is de galerie annex atelier tevens gastlocatie bij de kunst- en cultuurroute Rondje Kunst in Burgh-Haamstede. Ope ningstijden: 13.00 tot 17.00 uur. Werk van Tamara Dees is vanaf zondag te bekijken bij Dick de Bruijn Contempora ry Art in de Singelstraat in Middelburg. In de achterruimte blijft het werk van Jan van den Dobbelsteen te zien. De opening is zondag van 15.00 tot 17.00 uur. Daar na is de expositie te bezoeken, tot en met 30 mei, van donderdag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur. Zondag is het van 12.00 tot 17-.00 uur Rondje Kunst in Burgh-Haamstede. Deel nemers zijn: Elly Mes, Galerie Borsboom, atelier 'Oute Uus, atelier Onder den Den nen, galerie Het Oude Raadhuis, Rina van Dijk en Galerie ZeeUw Art. Gastlocatie is ditmaal het atelier van Kees van de Wete ring. door René Hoonhorst Het visserij museum in Bres- kens ziet de komende voorjaarsvakantie als de echte aftrap van het toeristensei zoen. Op dinsdag 28 april biedt het museum toeristen, recreanten én streekbewoners een arrange ment om (buitendijks) Breskens een beetje beter te leren kennen. De bezoekers worden 's morgens ontvangen in het museum boven de vismijn. Daar is de vaste collec tie met een maquette van de ha ven en de opgezette vogels van Tijs Verschoor. Verder zijn er mo dellen van de vloot van sleep- en bergingsbedrijf Multraship. Na het succes van vorig jaar blijft het visserijmuseum de vismijn- De oude mijnklok in Breskens klok gebruiken. Museumbezoekers mogen bieden op een aantal streekproducten - appelsap, babbe laars, jam en mosterd, 's Middags - na een lunch - verzorgt een gids een rondleiding over het haventer rein. Dan wordt de Harlingen 10 van Cor Fondse aangedaan. Hij rookt aan boord van zijn schip vis sen als paling, rode poon, makreel en sprot. Ook verkoopt hij - en kookt - garnaal en kreeft. Later in het seizoen kunnen bezoe kers paardenvissers, die met sleep netten in de branding op garnaal vissen, aan het werk zien op het Eerste Strange. Voor het arrangement van dinsdag 28 april kunnen bezoekers op de dag zelf bij het museum terecht. Tot zaterdag 25 april kan er worden gereserveerd (6,50 euro). Reserveren: visserijmuseum@hotmail.com. Prominent aanwezig is verder de keramische installatie The Ground of the Sea. Met een groot aantal te geltjes in wit keramiek met reliëf legde Bock een eilandachtige con structie met glooiende lijnen uit op de vloer. Het is voor haar een manier om te tonen hoe elemen ten van een ruimte door de tijd kunnen worden getekend. Van Dave Meijers schilderijen is bekend dat de horizon daarin een centrale plaats inneemt. Hij refe reert daarmee aan de Nederlandse traditie van landschapsschildering, waarin de horizon vaak werd ver laagd om zo de wolkenformaties, het licht en het vlakke land te ac centueren. Wie de presentatie in De Kabinetten van de Vleeshal be zoekt, doet er goed aan ook in Meijers werkboeken te bladeren. Snel gekrabbelde kanttekeningen als Ik wil alles. Ik zoek de beperking en Ik ben daar', ik ben hier lijken veelzeggend voor zijn zoektocht naar de ultieme lijn. Dat zoeken ac centueert Meijer ook met het pre senteren van zijn werk in uitgebrei de series. De expositie biedt, ver deeld in twee series - Ergens onder een dak onder de blauwe lucht en Hetzelfde nog een keer maar dan an ders - een veelheid aan kleine, ab stracte schilderijen van zijn hand. Expositie t/m 21 juni, De Vleeshal/ Kabinetten, Markt en De Zusterstraat, di. t/m zon.: 13-17 uur. Seriewerk van Dave Meijer in De Kabinetten. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96