Surrender is alternatief www.pzc.ni/uit voor carnaval Worden het bandjes of dj's tijdens Koninginnenach? selectie PZC Donderdag 23 april 2009 7 La Traviata Hoofdpersoon in Verdi's beken de opera La Traviata*is Violetta Valéry, een begeerde courtisane die een gepassioneerde verhou ding krijgt met de jonge dichter Alfredo. De rol van Violetta wordt vertolkt door sopraan Alyona Kistenyova. Maandag 27 april, Nieuwe Luxor, Rotterdam, 20.00 uur. Lionel Richie In het kader van zijn Europese tournee doet de bekende Ameri kaanse zanger Lionel Richie, die binnenkort zestig jaar wordt, ook Antwerpen aan. Onlangs verscheen zijn negende studioal bum: Just Go. Maandag zingt hij zowel nieuw werk als klassie kers uit zijn lange carrière. Maandag 2 7 april, Sportpaleis, Antwerpen, 20.30 uur. gen. Wondergem kan het succes van de avond niet echt verklaren. Hij ziet wel dat door de jaren heen veel bezoekers het festival aangrij pen als een vervanging van carna val. Dat er steeds meer mensen verkleed komen. En dat, zo stelt hij vast, de verkleedpartijen ook steeds gekker worden. Zelf vindt hij het vooral leuk dat het jaarlijks feestje in Grijpskerke zo groot geworden is. „We hebben op wel meer plekken in'Zeeland jaarlijks terugkerende optredens, maar deze is toch wel wat uit de hand gelopen. In positieve zin." Naast Surrender treden er ook tra ditiegetrouw een viertal bevriende bands op tijdens het festival. In de vijftien edities hebben er al heel wat op de bühne gestaan. Het zijn groepen die al eerder in het voor programma van de Zuid-Bevelan ders stonden of bands uit andere delen van het land waarmee een vriendschap is gesloten. Zoals dit jaar The Heinoos en Snormaal, een Normaal coverband uit Limburg. Het programma is vanwege het jubileum iets langer dan andere jaren en begint al 's middags. Zo kan iedereen zo lang mogelijk van het jubileum genie ten. Surrenderhrieps met J&J Company, Over The Edge, Snormaal, The Heinoos en Surrender. Zaterdag vanaf 16.00 uur op het voetbalveld in Grijpskerke. Ronald Goedemondt In zijn derde programma, Dedi cation getiteld, sleept cabaretier Ronald Goedemondt het pu bliek mee in zijn droogkomi sche wereld van schoonheid, pa ranoia en paniek. Het program ma is genomineerd voor de Poe- lifinario 2009. Woensdag 29 april, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. door Gijs Kamphuis Surrenderhrieps, voor de fans, door de fans. Staat groot te lezen op de web site van het festival. Het eerste staat als een paal boven water, het tweede is niet hele maal waar. De organisatie is niet alleen in han den van fans van de Zuid-Beve- landse naamgever. Dialect rock band Surrender is er zelf ook nauw bij betrokken. Dit jaar voor de vijftiende keer. Zaterdag op het voetbalveld in 'Hriepskerke', dat behalve dit jubileum ook het acht honderd jarig bestaan van het dorp viert. „We doen het samen met de stich ting Hrieps", legt Surrender-gita- rist Kees Wondergem uit. „Zij rege len de tent en het podium en alles wat daar bij komt kijken. Wij doen de programmering en zor gen voor geluid en licht." De gita rist vertelt dat het idee kwam van de toenmalige snackbarhouder van het dorp. Die wilde de dialect rockers graag eens in Grijpskerke zien optreden. En zo gezegd, zo ge daan. 'Surrender treedt op in Grijpskerke', stond er op de eerste poster. Een jaar later afgekort tot 'Surrender in Hrieps'. Hierna ver dween ook in uit de aankondiging. Het feest is een begrip op Walche ren en de organisatoren zien het bezoekersaantal nog ieder jaar stij Oialect rockband Surrender is de spil van Surrenderhrieps. door David Duijnmayer De Haagse traditie om voor afgaand aan Koninginne dag de Koninginnenach te vieren, is inmiddels tot ver buiten de hofstad gemeengoed. Den Haag viert dit jaar zijn twintigste 'Nach', maar ook in Zeeland is van alles te doen. De 's-Heerenhoekse Koninginne nacht lijkt nog het meest op het Haagse origineel. Gemiddeld trekt het festivalletje in 's-Heerenhoek rond de zeshonderd mensen. De nacht heeft sinds 2002 een goede reputatie opgebouwd en komt dus ook dit jaar met het beproefde re cept: vier bands, een grote feest tent op het Kerkplein en een tap- vergunning tot twee uur. Ook andere Zeeuwse dorpen heb ben hun eigen tradities opge bouwd. Op Schouwen zijn de Bru- se nacht van Oranje en de bandjes avond Local Garage in Renesse in middels vaste prik. Zeeuws-Vla mingen kunnen terecht in Hulst voor livemuziek op de Vismarkt en het Cornelis de Vosplein. Al leen Walcheren kent geen echte Koninginnenacht. Wel hebben veel discotheken en kroegen een speciaal koninginnenachtfeest op de agenda staan. Nieuw is dit jaar het grootschalige dancefeest Royal Republic in de Zeelandhallen in Goes, met onder ander Dl Erick E. De organisatie is in handen van You-Dance, dat eer der verantwoordelijk was voor het nieuwjaarsfeest Ballroom NYE en de Dance Parade in Middelburg. Dat wordt voor Bevelanders kie zen tussen dj's in de Zeelandhal len ofbandjes in 's-Heerenhoek. Voor concurrentie van Royal Repu blic is de organisatie van de 's-Hee renhoekse nacht echter niet bang. Mede-organisator Ron de long: „Het is een heel ander soort evene ment. Er zullen heus wel wat jon geren van het dorp naar de Zee landhallen gaan, maar we doen dit al acht jaar en kunnen altijd wel re kenen op vijfhonderd bezoekers." Toch heeft de organisatie dit jaar een stuntje uitgehaald om nog iets meer jongeren naar 'de nacht' te lokken. Alle bezoekers van de fina le van talentenjacht 2nd Influenz, waar vooral jongeren op afkomen, kregen namelijk een vrijkaartje. Optreden van Boaz Black Sr The Soul Patrol tijdens de 's-Heerenhoekse Koninginnenacht van 2008. foto Wim Umonard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91