Zodat het hart op en neer beweegt Humor en nederhop in De Piek podium PZC Donderdag 23 april 2009 5 Django Reinhardt is een belangrijke inspiratiebron van La Manouche. pakkende muziek, ook al gooien we het afvlakkende sausje van een zomerhitgevoel er bijvoorbeeld heel bewust niet overheen. Juist die elementaire vertolking bena drukt de kracht die deze traditio nele muziek in zich herbergt." Na het vinden van een eigen stijl in het vertolken van de traditie dook La Manouche eind vorig jaar de studio in. Het resultaat, de cd Tzigane, staat centraal in hun thea- door Ali Pankow Met vier stand-up come dians onder de noemer Schateren in de Piek én met een optreden van de grondleg gers van de nederhop, de groep Os dorp Posse staat poppodium De i Piek in Vlissingen een gevarieerd weekend te wachten. Morgenavond is het de beurt aan de Camaretten publiekswinnaar Ted Griffioen. Volgens het juryrap port durft hij rust te nemen, be schikt hij over een natuurlijk ge voel voor timing en is hij muzikaal aangelegd. Christian Pielich brengt in zijn au tobiografische comedyshow veel oneliners, anekdotes, meeslepende gedichten en spitsvondige versjes. tertoer. „We geven tijdens de shows ook uitleg over de muziek en de tekst. Dat brengt mensen dieper in de muziek. De emotie is een belangrijk onderdeel van de muziek ook al zijn de teksten luch tig en geen diepgravende verhan delingen over het leven. Ze heb ben wel zeggingskracht zelfs als het niet meer is dan een ode aan de drank, de vrouw of het leven zelf. Het gaat vaak om een op- Frontman Def P. samen met zijn groep Osdorp Posse. Verder tekent Bas Birker voor 'hu morgrapjes voor te lachen' en pre senteert Marianne de Schipper uit Middelburg zich met opmerkelijke mimiek en clow'neske sulligheid. Brigitte Kaandorp geldt voor haar bouw, een melodie die soms ge woon mooi kan zijn en balanceert tussen triest en vrolijk. Je kunt je laten leiden door emotie en de mensen om je heen. Daarom is elk concert, ook al betreft het traditio nals, steeds weer anders. Een le vende traditie dus." La Manouche: zaterdag 25 april om 20.30 uur in het Vestzaktheater in Vlissingen (Kunstcentrum Willem III). daarbij als lichtend voorbeeld. Osdorp Posse met frontman Def P. doen zaterdag op hun af- scheidstournee Vlissingen aan. In maart trad de oudste hiphopgroep van Nederland in het Zierikzeese Brogum op. Daar getuigde de groep nog steeds over tomeloze energie te beschikken. De keus om er na twintig jaar mee te stoppen, is echter bewust gemaakt. „Optre den is topsport. Wij staan bekend om onze energieke optredens. Daar willen we niks op inleveren. Dus moeten we stoppen voordat de band als een stel oude zombies uit elkaar valt", aldus Def P. De Piek, Vlissingen, vrijdag 24 april, Stand-up comedians, 20 uur; zaterdag 25 april, Osdorp Posse, 21 uur. DONDERDAG 23 APRIL Anatevka Fiddler on the Roof met oa Henk Poort, Doris Baaten en Bea Meulman. Bergen op Zoom, theater De Maagd, 20.00 uur. Vervallen. De wetten van Kepler Middelburg, Stadsschouwburg, 20.15 uur. Theatergroep van de Roosevelt Aca demy Voorstelling 'It is so if you think it is'. Middelburg, De Spot, 20.30 uur. VRIJDAG 24 APRIL Treurspel Een groep jongeren onder leiding van eindexamenkandidaat van het Goese Ly ceum Richard van den Berg brengt een moderne versie met muziek en dans van het treurspel Lucifer van Joost van den Vondel. Goes, De Mythe, 20.00 uur. Cox Habbema Benefietvoorstelling van de theatermono loog 'Nee heb je' naar het boek van Rena- te Rubenstein. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.00 uur. Anatevka Fiddler on the Roof met oa Henk Poort, Doris Baaten en Bea Meulman. Bergen op Zoom, theater De Maagd, 20.00 uur. Koormuziek Het interkerkelijk koor geeft een voor jaarsconcert. Haamstede, Hervormde kerk, 20.00 uur. Jörgen Raymann Cabaret 'Family Man'. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Renze Ferwerda Troubadour Hulst, Den Dullaert, 20.15 uur. Tom Mank en Sera Jane Smolen Geïmproviseerde folk, pop, jazz en blues op cello en gitaar. Nieuw- en Sint Joosland, Theater De Weg wijzer, 20.30 uur. Adrie Oosterling Lentevoorstelling. Groede, Huistheater De Twee Duiven, 20.30 uur. Theatergroep van de Roosevelt Aca demy Voorstelling 'It is so if you think it is'. Middelburg, De Spot, 20.30 uur. Rock Optreden Surrender support act Side walk stone. Bruinisse, Sporthal De Vanger, 20.30 uur. Hardcorenight Optredens van Enemy Ground, My City Burning, en Kudra Mata. Middelburg, Bar American, 21.30 uur. Seiphian Thornus Symphonische metal en heavy metal. Terneuzen, de Pit, 22.00 uur; Eenakterfestival Middelburg, Spiegeltheater, 20.00 tot 23.00 uur. ZATERDAG 25 APRIL Eenakterfestival Middelburg, Spiegeltheater, 14.00 tot 17.30 uur en van 20.00 tot 23.30 uur. Surrenderhrieps festival 2009 Optreden van o.a. coverband J&J Compa ny, The Heinoos en Surrender. Grijpskerke, tent Speelweide, 16.30 uur. Hakim Met La Troupe Djiguiya Minime uit Burki na Faso. In het kader van Goes Afrikajaar. Goes, Theater De Mythe, 19.00 uur. Koor A58 Olv dirigent Rob van der Meule met bege leiding van pianist Christian Blaha met een repertoire van van ballade tot rock. Heinkenszand, De Stenge, 20.00 uur. Jörgen Raymann Cabaret 'Family Man'. Uitverkocht. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Aantekeningen van een zoogdier Bewerking in muziek en beeld van Erik Sa- tie's Le fils des Etoiles. Veere, Grote kerk, 20.00 uur. Eva de Roovere en Band Vlaamse zangeres met 'Het Gevolg'. Krabbendijke, De Meiboom, 20.00 uur. Jeugdorkest IJgenweis en Brassband Ex celsior Theaterconcert. Oostburg, Ledeltheater, 20.00 uur. Danza Cuba Dansvoorstelling 'Fuerza y Compas'. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. La Manouche Muziekvoorstelling 'Tzigane!'. Traditione le zigeunerzang met vingervlugge gitaar partijen. Vlissingen, Vestzaktheater (kunstcentrum Willem3), 20.30 uur. Kleine Teun Polderdrama van Alex van Warmerdam. Middelburg, Minitheater, 20.30 uur. Knight of the Progs Symfonische rock uit de jaren '70 en '80. Vlissingen, Arsenaaltheater, 21.00 uur. Osdorp Posse Concert in het kader van de afscheids- toernee van Osdorp Posse. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Comedy Explosion Met Adam Fields, Jeroen Pater en Patrick Meyer. Terneuzen, de Pit, "121.00 uur. Stuurbaard Bakkebaard Nederlandse band die allerlei stijlen com bineert tot een muzikaal ritje in de acht baan. In het voorprogramma surf, punk en rock van de band Dish. Zierikzee, poppodium Brogum, 21.30 uur. ZONDAG 26 APRIL Kleine Teun Polderdrama van Alex van Warmerdam. Middelburg, Minitheater, 14.30 uur. Musical Kruistocht in spijkerbroek. Bergen op Zoom, De Maagd, 14.30 uur. Eenakterfestival Middelburg, Spiegeltheater, van 14.30 tot 17.30 uur. Dialectmiddag Met optredens van onder anderen zanger/gitarist Jay Minor, Adrie Huissoon en De Mannenbroeders. Ellewoutsdijk, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur. Brazilian Affair Concert met Portugese en Braziliaanse muziek. Goes, Theater De Mythe, 15.00 uur. Grandpa Nick Sessieband Een sessie met een greep uit de toppers van de popmuziek. Middelburg, 't Schuttershof, 17.00 uur. Benefietavond Benefiet 'Because i am a girl' van Plan Ne derland. Met onder andere Danny Vera, Soulism, Bluem en dj Vindictiv. Middelburg, De Spot, 20.00 uur. DINSDAG 28 APRIL De Grote Liefde Toneel met Kitty Courbois, Derek de Lint en Renée Soutendijk. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Soulism Optreden van de soulband. Brouwershaven, Café 't Opstapje, 21.00 uur. WOENSDAG 29 APRIL Ronald Goedemondt Cabaretvoorstelling 'Dedication'. Middelburg, Stadsschouwburg, 20 uur. meer agenda op www.pzc.nl/uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89