piano omt tot rust achter haar "Een BMW behoudt zijn waarde." Hendriks Trofee weer vrije koers staat er goed voor B PZC Donderdag 23 april 2009 33 Of een stuk van Schubert, dat ik vroeger na de dood van mijn opa heb leren spelen. Zij vonden het mooi als ik dat deed, ik vond het eigenlijk niet zo goed klinken." Sinds vorig jaar gaat Willeboordse weer met stappen vooruit. Ze nam een half jaar voor de Spelen les in Rotterdam, oefende gretig en vond - naast salsalessen - nóg een manier om de zinnen te ver zetten. Nu neemt ze de muziek boeken soms zelfs mee naar judo toernooien. Haar huidige pianolerares vindt dat Willeboordse muzikaal is. „Maar ze heeft ook al mijn beper kingen gezien", vertelt de judoka. „Toen ik voor het eerst bij haar kwam en zij mijn handen zag, vroeg ze: wat doe jij voor sport? Ze kende me niet, maar zag wel 'Ik heb artrose-vingers, ze zijn helemaal verkrampt' dat ik geen pianohanden heb. Dat is ook zo: ik heb artrose-vingers, ze zijn helemaal verkrampt. Dat komt allemaal door het judoën." Desondanks haalde Willeboordse wel weer zon niveau, dat ze eigen lijk niet meer op de oude piano uit de voeten kon. „Ik wilde een nieuwe." Die is er sinds anderhalve week, mede dankzij Sportschool Geel hoed. De in Oost-Souburg geves tigde club hield een inzamelings actie voor Wiljeboordse, nadat zij in Peking brons had gepakt. „Toen we een paar weken geleden een reünie hadden, werd ik com pleet verrast. Ik werd daar gehul digd en kreeg een geldbedrag. Daarmee was ik een heel stuk op weg om een piano te kunnen ko pen. Ik heb er nog wat sponsor geld bijgelegd - want het is ook een investering in mijn sport - en nu staat-ie er: een tweedehands Yamaha, met een mooier, voller geluid dan die andere." De pianiste Willeboordse kan nu nog mooier 'verhalen vertellen'. „Dat is wat je eigenlijk doet, als je een stuk speelt. Je kunt wel de ene na de andere toets aanslaan, maar het gaat erom hoe je dat doet. Om het gevoel dat je erin legt. Ik vind het heerlijk om me daar een uur per dag in te verlie zen." Organisatie gaat verder op ingeslagen weg. KOEWACHT - Sinds de organisato ren van de Wim Hendriks Trofee een andere weg zijn ingeslagen, is de aantrekkelijkheid van deze lood zware klassieker verder toegeno men. Jaren achtereen telde de wed strijd mee voor de clubcompetitie, maar vorig jaar werd gekozen voor een vrije wedstrijd om op die ma nier ook buitenlandse ploegen aan het vertrek te krijgen. De wedstrijd kreeg in de jeugdige en zeer talen trijke Robin Chaigneau een win naar van allure. Vandaar dat voor een vervolg is gekozen. Zondag is er weer een groot en vooral sterk deelnemersveld. „We hebben vorig jaar een gok ge nomen en dat werd een groot suc ces", vertelt organisator Ludwig Kouwijzer aan de vooravond van de 27e editie van deze wedstrijd die genoemd is naar de eerste Zeeuwse wielerspeaker Wim Hendriks. „Vandaar dat de beslissing snel ge nomen was om op dezelfde voet verder te gaan." Dat houdt in dat de ouverture op nieuw wordt gevormd door een klassieker voor nieuwelingen, die zaterdag voor de derde maal wordt gehouden. Dit jaar is er weer spra ke van internationale deelname. De Zeeuwse club Theo Middel kamp komt met negen renners aan het vertrek. De wedstrijd voor de nieuwelingen gaat zaterdag om 13.00 uur van start in het Belgische Sint Gil les-Waas. De finishlijn ligt 70 kilo meter verderop in Koewacht. In de zondagse wedstrijd voor de elite en beloften wordt uitgekeken naar de prestatie van de Zeeuwse belofte Nick Nieuwdorp. De cou reur uit Yerseke behaalde in 2009 al enkele fraaie resultaten. Verdere Zeeuwse deelname is er ui teraard van Middelkamp. De ploeg brengt Ferdinand Boogaard, Wilco Jonker, Niek Rentmeester, Alex Gre- snigt, Johnny van der Klooster, Ra mon Vleugel, Bart Maas en Raoul Poortvliet aan het vertrek. Er liggen 165 kilometers te wachten op de elite- en belofterenners. De start is om 13.00 uur in Koewacht. foto Rob Kamminga In 2007 én 2008 werd de Europees kampioene van 2005 in de eerste ronde uitgeschakeld. In 2007 zat ze vol twijfels, in 2008 dacht ze te ge makkelijk over de eerste wedstrijd. Van Unen: „Ik denk niet dat haar dit jaar hetzelfde zal gebeuren. Ze weet dat ze nu elke partij scherp moet zijn." Eén van de judoka's op wie Wille boordse zaterdag vooral moet let ten, is de Kroatische Marijana Mis- kovic, die de World Cup van We nen op haar naam schreef Ook de Israëlische Alice Schlesinger komt ze liefst niet snel tegen. Wille boordse: „Ik vind het heel moeilijk tegen haar een opening te vinden." Judoka kan haar emoties kwijt op nieuwe Yamaha. door Roeland van Vliet NIEUWEGEIN - Ze speelt het liefst Schubert. Romantische stukken, waarin ze dagelijks een uurtje kan opgaan. „Als ik achter de piano zit en heel geconcentreerd oefen, ben ik niet in staat om aan andere dingen te denken. En dat is heel prettig. De muziek ontroert, het maakt iets in me los. Ik heb een manier gevonden om mijn emo ties kwijt te kunnen." Judoka Elisabeth Willeboordse, die zaterdag meedoet aan het EK in Tblisi, heeft het muziek maken nodig om goed te kunnen zijn in haar sport. „Mijn coach, Marjo lein van Unen, noemt me regel matig een mopperkont. Dat ben ik ook wel geworden", bekent de dertigjarige Middelburgse. „Ik voel steeds meer pijntjes in m'n vingers, m'n nek en m'n rug. Het is niet dat ik er niet door kan judo ën, maar plezierig is het allemaal niet. Als ik achter de piano zit, raak ik dat allemaal even kwijt. Dan denk ik ook niet aan de af spraken die ik nog moet maken, aan de dingen die ik nog moet re gelen... dan telt alleen de muziek." De Walcherse heeft de piano vo rig jaar herontdekt. Tussen haar zevende en zestiende had ze al les en vanaf haar negende stond er een piano in huize Willeboordse. Van haar lerares kreeg ze te horen dat ze talent had en haar ouders wilden dat ze die gave - dat ze kon judoën, was ook al duidelijk - eveneens benutte. „Ik had er toen wel de pé in, dat ik elke dag een half uur moest oefenen. Maar hoe ouder ik werd, hoe meer ik dat ben gaan waarderen." Op haar zestiende moest ze uitein delijk de keuze maken: judo of muziek. Dat ze voor de sport koos, is wel duidelijk geworden. Toch verloor ze de piano nooit uit het oog. Het instrument verhuis de na haar overstap van Sportgeel Geelhoed naar Sportschool lan de Rooy mee naar Goirle. En toen ze naar Rotterdam toog, werd die weer versleept. Op buitenlandse trips speelde ze wel eens wat op de piano in de hotellobby, op verzoek van de bondscoach of andere judoka's. „Ze wilden altijd Für Elise horen. Zwartepoorte Goes bv, Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 BMW116ien118dCL BMW318dCL I BMW520ien 520d CL lot 2.000,- lagere catalogusprijs 2500,- lagere catalogusprijs I 3.000,- lagere calaloguspnjs William Remeeus, Zwartepoorte Goes bv "We leven in een tijd die vragen oproept. Ook bij BMW klanten. Dat merken we dagelijks in onze showroom. Kwaliteit en design blijven belangrijk, maar kosten zijn vaker dan vroeger een punt van overweging. BMW speelt daarop in met de BMW 1, 3 en 5 Serie Corporate Lease modellen. Deze modellen hebben door een kleine modificatie in het motormanagement - waarvan u nauwelijks iets merkt - een catalogusprijs die aanzienlijk lager ligt, Daardoor gaan het leasetarief en de bijtelling flink omlaag. Dal scheelt maandelijks een aanzienlijk bedrag. Het is een voordeel zoals u dat van BMW mag verwachten: een voordeel dat z'n waarde houdt. Tijdens de hele looptijd van het leasecontract. Kom langs om de BMW Corporate Lease modellen in onze showroom te bekijken. U kunt ook even bellen voor een afspraak. Of kijk eerst op www.bmw.nl/zwartepoortegoes voor de 6 antwoorden van BMW op deze tijd." Lager leasetarief, minder bijtelling met Corporate Lease. Het voordeel vande BMW 1,3 en 5 Serie Corporate Lease modellen ziet u elke maand terug De catalogusprijs ligt tot 3.000,- lager. Dus een lager leasetarief en minder bijtelling. Voordeel zolang hel leasecontract duurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81