Zeeland LEZERSEXTRA PZC Bertus Limonard vertelt nog een keer 3 dagen Best Western Slothotel Igesz West-Friese gastvrijheid in Schagen! BPZC Donderdag 2S april 2009 25 Voor algemene vragen over LezersExtra mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. zon hij zelf, maar hij bevolkte ze met echte figuren uit heden en ver leden, pakte naar hartelust decors uit zijn dorp en de rest van de Zak en reeg oude en nieuwe anekdotes aaneen tot spannende, droevige en opgewekte verhalen. In de bundel herleven tal van scè nes die uit het culturele leven van vandaag verdwenen zijn. Zoals de kindsheidsoptocht, die door de ogen .van de deelnemertjes een heel ander belang kreeg dan waar voor hij door de katholieke kerk bedoeld was. De kinderen wilden De bundel kan ook als gids worden gebruikt voor een fietstocht door de Zak het liefst kindje Jezus zijn. Als dat niet kon, geestelijke of zouaaf, maar vooral geen neger, want dan kreeg je alleen maar een 'zwart bakkes' en geen mooi kostuum. De dialectvereniging, die de eer biedwaardige leeftijd van 80 jaar heeft bereikt, viert dat zaterdag in De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek tijdens een literaire middag, die om 14.30 uur begipt. Vertellers en dichters treden op en de Borselse wethouder Marga Vermue, ook 's Heerenhoekse, ontvangt het eerste exemplaar. Bertus Limonard Vertelt kost 14,95 euro en is verkrijgbaar bij de Zeeuw se boekhandels. Tachtigjarige Zeeuwse dialectvereniging geeft verhalenbundel uit. door Mieke van der Jagt 's-heerenhoek - Weinig had het ge scheeld of Bertus Limonard had helemaal geen tweede loopbaan als verhalenverteller gehad. Als in de jaren tachtig het hervormde kerkje van 's Heerenhoek niet was verhuisd naar het Openluchtmu seum in Arnhem, als ze daar niet op het idee van een verhalendag waren gekomen en als ze vervol gens iemand anders dan Bertus Li monard hadden benaderd, waren de verhalen van de rasverteller mis schien nooit verder gekomen dan de familiekring. Gelukkig liep het zoals het liep. Nu geeft de jubile rende Zêêuwse Dialecten Verêni- gieng een verhalenbundel uit met negentien pareltjes van de hand van Bertus Limonard. Een post ume uitgave is het, want de vertel ler overleed in 2001 op 79-jarige leeftijd, nog geen twee weken na dat de soos Razzmatazz in Oost-Souburg aan zijn lippen had gehangen. Bertus Limonard Vertelt heet de bundel en de verhalen gaan niet al leen over jan en alleman, over de duvel en z'n ouwe moer, maar ook over de mooiste plekjes in Zak van Zuid-Beveland. De bundel kan daarom als gids worden gebruikt voor een fietsroute door de Zak. Bertus Limonard werd in 1922 in 's Heerenhoek geboren. Hij was de tweede zoon van de schoolmees ter. Zijn moeder was een telg uit een Zuid-Bevelands boerenge slacht. Van meester Limonard erf de hij de capaciteit om bezielend te vertellen en zijn gedachten op papier te zetten en van zijn moe der erfde Bertus Limonard de ver halen. Het 's Heerenhoekse dialect ging er met de paplepel in en het ging er, ondanks een onderduik in de oorlog en een lange loopbaan bij de reactor in het Noord-Hol landse Petten, nooit meer uit. Na zijn vervroegde pensioenering kwam Bertus Limonard, met zijn vrouw Kaat, als een haas terug. Pas toen het Openluchtmuseum voor een verhalendag op goed ge luk contact zocht, begon Bertus zich op de vertelkunst toe te leg gen. De plots van de verhalen ve- Meester Limonard begeleidt zijn leerlingen tijdens de Kindsheidsoptocht door 's Heerenhoek. De negers gaan juist de bocht om, achter de geestelijken. Neger was niet de meest begeerde rol. Dat was kindje Jezus. Arrangement West-Friese Gastvrijheid in Schagen: 2 overnachtingen in een comfortabele kamer 2 maal een uitgebreid ontbijtbuffet 2 maal een heerlijk 3-gangen diner een welkomstdrankje in onze gezellige hotelbar informatiepakket met fietsroutes en stadswandeling van Schagen Adviesprijs 119,- Lezersprijs 109,-4 prijs per persoon o.b.v. een tweepersoonskamer. Deze prijs is exclusief toeristenbelasting a 0,84 per persoon per nacht. Bovenstaand arrangement is geldig t/m 31 augustus 2009 op vrijdag en zaterdag en op basis van beschikbaarheid. Meer informatie en boeken Zie www.pzc.ni/webwinkel categorie reizen (hotelovernach tingen). U kunt rechtstreeks reserveren bij Best Western Hotels: via het gratis telefoonnummer 0800-02214 55 o.v.v. "Wegener Schagen Arrangement". Wij zijn bereikbaar van ma t/m vrij van 9.00 tot 18.30 uur en op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Of bel direct naar Best Western Slothotel Igesz: 0224-2148 24 Speciaal voor u heeft uw dagblad een arrangement samengesteld in samenwerking met Best Western Hotels. Beleef de prachtige polderlandschappen en ervaar de West-Friese gastvrijheid. Dit arrangement is een heerlijke mogelijkheid om er even tussen uit te gaan. En u komt vol ervaringen en natuurlijk ontspannen terug! Ontdek de West-Friese gastvrijheid Ontdek het mooie West Friesland tijdens het voorjaar met haar prachtige Noord-Hollandse polderlandschappen. Schagen is gelegen tussen Alkmaar en Den Helder. Vanuit Schagen kunt u leuke uitstapjes maken naar Alkmaar, Cal- lantsoog, Bergen en de karakteristieke dorpjes Kolhorn en Barsingerhorn. Strand, bos en duinen vindt u in de nabije omgeving met volop fiets- en wandelmogelijkheden. Best Western Slothotel Igesz is gelegen aan de sfeervolle markt van Schagen met vele cafés, terrassen, winkels en het overdekte winkelcentrum Makado. Combineer dus de schitterende omgeving met het gezellige (winkel)centrum van Schagen én het comfor tabele Best Western Slothotel Igesz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77