Veel kansen voor Thoolse binnenstad 'College minacht de burger' HOTEL 'We mogen van de gemeente een terras beginnen op de Markt' Feel the difference 4.000,- voordeel Ford Mondeo 2.0 Flexifuel B PZC Donderdag 23 april 2009 23 Ideeën voor boulevard, meer kleine winkels en betere bereikbaarheid. door Rob Paardekam THOLEN - Er valt veel meer uit de Thoolse binnenstad te halen. Dat vinden althans de bewoners en on dernemers in het gebied. Uit een enquête, die door de gemeente is gehouden, komen diverse wensen naar voren. Als zwakke punten worden onder meer de beperkte capaciteit van de Bergschediepsluis voor de plezier- vaart en de slechte bereikbaarheid van het centrum genoemd. Onder nemers geven daarnaast aan dat veel Tholenaren hun inkopen bui ten het stadje doen. Dat komt de middenstand niet ten goede. Maar er zijn ook sterke punten. Zo wordt het monumentale karakter van de binnenstad door veel on dernemers en bewoners als zeer waardevol ervaren en is ook de aanwezigheid van de jachthaven, vooral volgens ondernemers, een belangrijke pijler voor Tholen. Als het om wensen voor de toe komst gaat, geeft ruim 90 procent van de inwoners aan dat er meer kleine winkels in het centrum moeten komen. Ondernemers ha meren met name op het verbete ren van de relatie tussen de haven en de binnenstad. Zij zouden ver der heel graag zien dat er een fraaie flaneer- en wandelboulevard komt. Andere verbeterpunten, die door zowel bewoners als ondernemers worden aangedragen, zijn het ver beteren van de parkeermogelijkhe- den, het herstellen van de vesting wallen en het profileren van Tho len als kunststad. Dat laatste idee heeft de gemeente overigens al ge opperd in de recente kunstnota. In Tholen zitten op het moment al de nodige ateliers. Dat zouden er meer kunnen worden. Er zijn in totaal 157 enquêteformu lieren ingevuld. De gemeente gaat nu aan de slag met de uitkomsten. Ze werkt aan een masterplan voor heel Tholen-stad, waar het verbete ren van de binnenstad slechts on derdeel van uitmaakt. Zo staat ook de problematiek van de Tholense Boys en de scholen, die allemaal' ruimtegebrek hebben, hoog op de agenda. De resultaten van de enquête over de binnenstad worden maandag 11 mei uitgebreid gepresenteerd tij dens een informatie-avond in het gemeentehuis. In Sint-Maartensdijk verwezenlijken Marijn van Son en Kyra Bijlstra hun droom. Ze bouwen de voormalige bi bliotheek aan de Markt om tot een hotel met tien kamers, dat de uitno digende naam KOM! krijgt. In een tweewekelijkse rubriek volgt de PZC het wel en wee van Marijn, Kyra en hun kinderen Mauk en Kee. door Rob Paardekam Goed nieuws. Kyra en Ma rijn hebben van de ge meente toestemming geto gen om komende zomer een terras te beginnen op de gerenoveerde Markt. „Dat was een aangename verrassing", stelt Kyra, die er niet zeker van was dat er groen licht zou komen. „In dat geval hadden we ook een terras aan de achterzij de kunnen beginnen, maar de voorkant is veel leuker. We moe ten van de gemeente wel meubilair kiezen dat past bij de uitstraling van de Markt, maar daar komen we vast wel uit." De verbouwing van het hotel gaat ondertussen ge woon verder. De kamers moeten over een paar weken een heel eind klaar zijn. „Volgende week worden de gordijnen opgehangen", vertelt Kyra. „De bedden komen in de week van 11 mei." Ondertussen is er ook een datum geprikt voor de verhuizing. Op 15 mei verlaten Ma rijn, Kyra en de kinderen hun huur huis in Smerdiek om bij het hotel te wonen. „Het wordt tijd", vindt Kyra. „Met onze huidige woning is niets mis, maar ik verheug me er op om weer bij mijn eigen spullen te kunnen. Die staan nu in de op slag, inclusief mijn zomerkleren. Ik wilde pas een paar slippers aantrek ken, maar ja, die waren er niet." Toon van discussie over nieuwe windmolens op Tholen verhardt. door Rob Paardekam STAVENISSE - De toon van de dis cussie over het al dan niet bouwen van nieuwe windmolens op Tho len verhardt. Deze keer beschul digt Algemeen Belang Tholen (ABT) het college ervan de burgers te minachten. De door de Reformatorische Frac tie Tholen (RFT) aangezwengelde discussie over nieuwe windmolen parkjes bij Stavenisse en Sint-Maar tensdijk loopt al enkele maanden. Deze partij en ABT zijn fel gekant tegen de komst van nieuwe wind turbines. De RFT ontdekte dat in een oude nota over windenergie staat dat op Tholen voor maximaal 22,5 megawatt aan windenergie op gewekt zou worden. Dat is nu al het geval, dus nieuwe molens zijn volgens de partij onnodig. Het col lege waarschuwde dat het afblazen van plannen tot schadeclaims van de initiatiefnemers kan leiden. ABT is boos over dat laatste. Door de discussie in deze context te plaatsen, zou het college de bur gers, die voor een groot deel tegen nieuwe windmolens zijn, minach ten. Daarnaast vindt de partij dat B en W hun boekje 'heel ver' te buiten zijn gegaan door teveel ver gunningen voor windmolens af te geven. ABT heeft schriftelijke vra gen gesteld en eist opheldering. Het college wil nog niet reageren. BIJ NADER lE&ISHBHHi In het artikel over het onderzoek naar de behoefte aan jongerenra- den, in de PZC van gisteren, is ten onrechte vermeld dat Tholen geen jongerenraad heeft. De gemeente heeft juist een zeer actieve jonge renraad. Die houdt zaterdag weer de bekende Natte Kernenslag. Bio-ethanol én Energielabel B. De Ford Mondeo 2.0 liter Flexifuelmotor biedt u het beste van twee werelden. U kunt ermee op benzine rijden en op de alternatieve, duurzame brandstof bio-ethanol, die bij steeds meer tankstations in Nederland en de rest van Europa verkrijgbaar is. De krachtige 2.0 liter motor (107 kW/145 pk) is zo zuinig en duurzaam dat hij het Energielabel B heeft gekregen. U belast het milieu zo min mogelijk. Terwijl u toch beschikt over alle souplesse en kracht die u van Ford verwachten mag. Klaar voor de toekomst met de Mondeo Flexifuel. Gemiddeld brandstofverbruik en CO -uitstoot: km/liter: 12,6; liter/100 km:-7,9; CO gr/km: 189. Lagere kosten. Met de Ford Mondeo 2.0 liter Flexifuel belast u niet alleen het milieu minder, ook aan de kostenkant kiest u meer dan verantwoord. Deze bijzonder goed uitgeruste auto kan tevens worden voorzien van het Business Pack bestaande uit een 7" navigatiesysteem met touchscreen, Bluetooth, Voice Control en parkeersensoren voor een meerprijs van slechts 850,-. Dat is een voordeel van 2.500,-. Samen met het Flexifuelmotor Voordeel van 1.500,- is het totaalvoordeel 4.000,-. Dat betekent een aanzienlijk lagere bijtelling voor leaserijdèrs. Mondeo 2.0 liter Flexifuel mét Business Pack v.a. 28.525,- De Flexifuelmotor is ook leverbaar op Ford S-MAX en Ford Galaxy. Ook tot 4.000 euro voordeel. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16. j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75