PZC Goes wint Landsbanki-rechtszaak deDRVKKERY BEVELANDEN-THOLE 17 34 Eerste eeuwen herleven in EHewoutsdijk Scootmobielster (84) gewond bij ongeval Bidden Volkssterrenwacht helpt met verplaatsing van telescoop Donderdag 23 april 2009 Centrumpartij ging kapot aan opgelegd isolement Tip? bevelandend>pzc.nl/tholen@pzc.nl Gemeenten overwegen claim in te dienen bij minister van Financiën. door Harmen van der Werf GOES - In de strijd om zo veel mo gelijk geld terug te krijgen van de omgevallen IJslandse bank Lands- banki, heeft, de gemeente Goes met andere lagere overheden giste ren bij de Raad van State een over winning behaald. De Raad van State heeft het be sluit vernietigd waarbij minister Bos van Financiën eind 2008 be slagleggingen van lagere overhe den op Landsbanki-bezittingen on mogelijk maakte. Bos wilde naar eigen zeggen met de maatregel be langen van particuliere spaarders beschermen en voorkomen dat de verhouding met IJsland ernstig ver stoord zou raken. Bos had dit besluit niet mogen ne men, aldus de Raad van State. Hij heeft met de maatregel 'afbreuk ge daan aan de rechtszekerheid van andere bestuursorganen', „stelt het Haagse rechtscollege. De belangen van privé-spaarders die geld had den weggezet bij Landsbanki, wer den door de actie van lagere over heden ook niet geschaad, geeft de Raad van State aan, want zij kon den al een beroep doen op de ga rantieregeling van de Nederlandse rijksoverheid. De Goese burgemeester Dick van der Zaag liet gisteren in een reactie weten 'niet ontevreden' te zijn over de uitspraak van de Raad van Raad van State geeft gemeenten gelijk in zaak tegen minister van Financiën over Landsbanki. Veere rekent erop het geid grotendeels terug te krijgen, Goes nog niet. State. Hij sluit niet uit dat de gedu peerde lagere overheden een claim indienen bij het ministerie van Fi nanciën. Vrijdag is daar een bespre king over. Lagere overheden heb ben samen een vordering van 145 miljoen euro op Landsbanki uit staan, waarvan twaalf miljoen eu ro van Goes en drie miljoen van de gemeente Veere. De Veerse wethouder Wim van Ta- tenhove (CDA, financiën) gaat er overigens vanuit dat zo goed als ze ker 80 procent van het in IJsland uitgezette bedrag terugkomt. Hij baseert dit op verklaringen van grote accountantskantoren. Van Ta- tenhove: „Depositohouders - en dat zijn wij - hebben volgens het IJslandse recht een bevoorrechte positie in dit soort situaties." Hij verwacht binnen 'nu en vijf jaar' 2,4 miljoen euro terug te krijgen. Veere heeft 'slechts' een verlies van zes ton ingeboekt. Goes heeft de volledige twaalf miljoen euro af geboekt. „Wij hebben niet hetzelf de inzicht als Veere", aldus Van der Zaag. „Wellicht heeft Veere een andere accountant. Wij gaan voorlopig uit van het ergste, dan kan het altijd meevallen." EHEWOUTSDIJK - Met een korte eenakter is gisteren een informatiebord bij de Inlaag 2005 in EHewoutsdijk onthuld. Bij de uitvoe ring van de natuurcompensatie in de inlaag zijn archeologische vondsten gedaan, die vlak bij de weg aan de voet van de zeedijk zijn ge reconstrueerd. Acteurs maakten als boeren uit de Romeinse tijd duidelijk hoe de archeolo gische vondsten werden gebruikt: een huis, een veekraal en een 'spieker' (een primitieve graansilo). Op het bord dat gedeputeerde Har ry van Waveren onthulde, geeft beheerder Na tuurmonumenten uitleg over de constructie en het gebruik van de gebouwen, die kleine boeren in de eerste en tweede eeuw op het veen bouwden. foto Willem Mieras Markt 51 Middelburg T0118 886 886 GOES - Een 84-jarige berijdster van een scootmobiel uit Goes is gister middag gewond geraakt bij een on geval op de kruising Zonnebloem straat-Voorstad in Goes. Een auto mobilist (68) uit Goes botste tegen haar aan. Hij verklaarde tegen de politie dat hij de vrouw niet had gezien. Zij had een flinke hoofd wond en is in een ambulance over gebracht naar het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. ZEEUWSE De 10-jarige Amadé is van huis uit niet gewend voor het eten te bid den. Zijn ouders hebben hem bijge bracht dat er huishoudens zijn waar dat wél gebeurt. Toen hij on langs dan ook bij een vriendje bleef eten, was hij niet echt ver baasd over het bidritueel voor het eten. Toch zat het hem niet hele maal lekker. Maar bij het vriendje Tip? redactie@pzc.nl durfde hij er niet over te beginnen. Eenmaal thuis kwam het hoge woord er uit: „We moesten van avond bidden voor het eten." „Nou dat is toch niet zo gek", antwoord de zijn moeder, „Daar hebben we toch over verteld." „ja, ik snap wel dat die mensen bidden als ze gaan eten. Maar toch niet voor dat eten. Het kwam van de ajltaalchinees." vanavond vanaf 17.30 uur vanavond, 19.00 uur Brasseriemenu i Prof. dr. Barbara Oomen Italiaanse tomatensoep, gestoofd j over Mensenrechten en culturele kalfsvlees of frittata en chocolade-ijs j diversiteit 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69