p Eén broodkruimel is voor mij al funest Minder regels voor visserij Van Keulen ontslaat tien chauffeurs 'Kosten drukken staat bovenaan' H0EDERDA60UTLET.NL je moeder blij!!! Politie Zeeland wil af van last wachtgeld voormalige korpschef Handje helpen 'Ontpolderen: Brussel is aan zet' Lees het Haagse weblog De Zeeuwse Zetel op www.pzc.nl/blogs 26 I Donderdag 23 april 2009 PZC Ziekenhuis zou pillen met gluten aan patiënt met allergie geven. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hij voelt zich ge schoffeerd. Wel vier of vijf keer heeft hij gevraagd of de medicij nen die hij voorgeschreven kreeg gluten bevatten, uit voorzorg: om dat hij daar extreem allergisch voor is. „De arts reageerde erg geïr riteerd." En hij zelf trouwens ook; wat de sfeer er niet beter op maak te. Senna Hiddink was op Goede Vrijdag in het ziekenhuis in Vlis- singen omdat hij last had van zijn buik. Zijn bezoekje had heel wat voeten in de aarde: Hiddink ver blijft in de penitentiaire inrichting Torentijd, en het was na vijven, de tijd dat de celdeuren op slot gaan. De huisarts had hem eerder op de dag onderzocht, die stuurde hem naar het ziekenhuis om een echo te laten maken. Hij wilde zeker we ten dat Hiddink geen blindedarm ontsteking had. Dat bleek niet het geval. Hij had een ontsteking aan zijn dunne darm en dat is niet zo gek, want Hiddink heeft coeliakie, een extreme allergie voor gluten die beschadigingen aan de dunne darm tot gevolg heeft. „Voor mij is één broodkruimel al funest", vertelt hij in de bezoekers ruimte van Torentijd. Als hij toch gluten eet, krijgt hij diarree, geeft hij over en heeft hij koorts. „Glu ten zijn accuzuur voor mijn dar- 'lk zit in detentie: dat wil nog niet zeggen dat ik achterlijk ben' men. Het tast mijn darmwand aan." Het ziekenhuis houdt vol dat de arts Hiddink geen medicijnen heeft gegeven die gluten bevatten. Zelf zegt hij van wel. flet is een feit dat hij een paar uur later terug was in het ziekenhuis omdat zijn situatie verslechterde. De apo theek waarschuwde dat de pillen die waren voorgeschreven door het ziekenhuis wel degelijk gluten bevatten. „De arts vond het nodig om me medicijnen te geven, en ik kreeg ook een recept mee. Ik heb een paar keer gevraagd of er geen gluten inzaten. In het ziekenhuis vonden ze dat ik te bijdehand was. Ik voelde me niet serieus geno men, ik zit in detentie: dat wil nog niet zeggen dat ik achterlijk ben." Terug op zijn cel werd Hiddink zie ker en zieker. Hij wilde aanvanke lijk niet terug naar het ziekenhuis, maar hij ging toch, op aandringen van de ingeschakelde huisarts. Hij heeft in het ziekenhuis wel gewei gerd om zich nog te laten behande len door de arts die nog steeds dienst had. Dat hij tot zaterdag opgenomen is geweest, wijt hij aan de medicij nen die hij heeft gehad. Hiddink voelt zich niet serieus genomen. „Hier in Torentijd kan het alle maal wel, ze nemen hier geen en kel risico. Ik bak zelfs mijn eigen brood met een broodbakmachine op mijn cel. Dan kom je in een zie kenhuis waar je in goede handen hoort te zijn en dan word je bin nen anderhalf uur vergiftigd." Europese Commissie geeft aanzet tot radicale hervorming in 2013. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Gerda Ver burg (CDA, Visserij) wil af van het woud aan regels voor vissers. Meer transparantie van wet- en regelge ving is noodzakelijk. Ook moeten vissers zelf meer verantwoordelijk heid gaan dragen voor de visstand in hun gebied. De minister schetst desgevraagd de richting van een nieuw visserij beleid. Zij doet dat in reactie op het Euro pese groenboek voor visserij dat gisteren door de Europese Com missie is aangenomen. Daarin staat wat er mis is met het huidige beleid. Het is de aanzet tot een ra dicale hervorming, ervan in 2013. Verburg: „Alle problemen zijn er in benoemd." De minister neemt de analyses mee in een eigen toekomstplan voor de visserij. Dat moet in sep tember klaar zijn. „Vissers ervaren de regels als knellend. Ik wil dat ze straks zelf meer verantwoordelijk heid gaan dragen. Dat kan door het opstellen van regionale beheer- plannen en regionale adviescom missies." door Theo Giele MIDDELBURG - Het Middelburgse transportbedrijf Van Keulen ont slaat tien van de vijftig chauffeurs. Door de economische crisis heeft het bedrijf te maken met een flin ke terugval in orders. Van Keulen is op veel terreinen ac tief Van uitzonderlijk vervoer tot bietentransport. Dat zorgde tot voor kort voor stabiliteit. Vermin dering van de vraag in de ene sec tor werd goedgemaakt door meer opdrachten in een andere. Dat is nu anders, zegt directeur Wim van Keulen. „Alles is minder ge worden, het ferry-transport naar Engeland, het vervoer van zeecon tainers, chemische producten, au to-onderdelen. Bijna in alle secto ren is de vraag onderuitgegaan." Van Keulen heeft het de eerste maanden van dit jaar nog aange zien, maar in maart werd besloten om ontslagvergunning aan te vra gen om de periode tot na de va kantie te kunnen overbruggen. De bedrijfsleiding verwacht dat de vraag na de zomervakantie zal aan trekken, al is het alleen maar om dat in september het bietenver- voer begint. Directeur Van Keulen hoopt de nu ontslagen werkne mers dan weer werk te kunnen bieden, want met de chauffeurs die nu ontslagen zijn is volgens hem 'niets mis. De ontslagen zijn bepaald volgens een afspiegeling van de leeftijdscategorieën en het principe iast-in-first-out. door Marcel Modde MIDDELBURG - Het wachtgeld van voormalig korpschef Fup Gouds waard drukt zwaar op de begro ting van de Politie Zeeland. Korpsbeheerder Koos Schouwe- naar heeft het ministerie van Bin nenlandse Zaken gevraagd de last over te nemen, zodra hier een nieuwe hoofdcommissaris wordt aangesteld. Interim-korpschef Hans Vissers keert per 1 mei terug naar Rotterdam-Rijnmond. Zijn opvolger is nog niet bekend, aldus Schouwenaar. Maar voorlopig draait de Zeeuwse politie wel op voor twee topsalarissen. De vorig jaar weggestuurde Goudswaard heeft nog altijd geen andere baan gevonden en blijft daarmee recht houden op wachtgeld. Hij zit in de op één na hoogste (17) schaal bij de politie, goed voor 5411 tot 7506 euro per maand. MIDDELBURG - Tjerk Westerterp van volkssterrenwacht Philippus Lansber gen steekt een handje toe wanneer het Middelburgse bedrijf Melis de grote telescoop optakelt. De telescoop heeft een half jaar op het Abdijplein ge staan vanwege de viering van het feit dat vier eeuwen geleden de tele scoop werd uitgevonden. Waar de telescoop definitief komt te staan is nog niet bekend. Daarover is de sterrenwacht nog in gesprek met de gemeente Middelburg. foto Theo Giele MKB Zeeland vindt niet dat ondernemers vergrijzing vergeten. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Mensen ontslaan om kosten te drukken staat nu voor be drijven en overheden voorop. Zij hebben tijdens de economische cri sis geen oog meer voor. de gevol gen van de vergrijzing. Dat blijkt uit de vergrijzingsmoni tor, een jaarlijks onderzoek van KPMG, Randstad en Kluwer. In Zeeland slaat de vergrijzing extra hard toe. Vorig jaar was de aandacht nog ge richt op het hebben en houden van voldoende personeel en het borgen van kennis. Maar door de crisis is dat voorbij. „Dat is zeker erg", reageert Robin van Barne- veld van Randstad. „Je moet we ten welk personeelsbestand je over pakweg drie jaar nodig hebt. Wie alleen in kosten snijdt, gooit ken nis en ervaring overboord en ver liest op langere termijn de strijd." In deze tijd is het credo: meer doen met minder mensen, vertelt Henk Berg van KPMG. „Hoe be grijpelijk ook, het is kortetermijn- denken. Ouderen worden nu het eerst ontslagen. Die doen minder en kosten veel meer dan hun jon ge collega's, is de gedachte. Maar het is ook vernietiging van kennis en ervaring. Die gaan overheden en bedrijven straks missen. Ze ne men onvoldoende maatregelen om te zorgen dat kennis en erva ring behouden blijft." Toch ervaren werkgevers de ver grijzing in tijden van financiële cri sis als een probleem, blijkt uit het onderzoek. MKB Zeeland herkent zich niet in het beeld dat de onderzoekers schetsen. Louise Beduwé: „Bedrij ven moeten nu zien te overleven. Maar om te zeggen dat ze de ver grijzing vergeten, vind ik een zwart-witconclusie. Er is juist aan dacht voor het borgen van kennis. Ie kunt hooguit zeggen dat er nog meer aandacht voor moet zijn. Ze ker bij de kleine bedrijven is.het geen automatisme dat oudere werknemers worden ontslagen. Zou je dat doen, dan ligt al snel je bedrijf op zijn gat. Werkgevers be seffen zich heel goed dat ze verder moeten. Ze proberen wel kennis vast te houden, juist met het oog op de toekomst." DE MAKKELIJKSTE MOEDERDAGSHOP ONLINE 20-delige Manicureset voor meer cadeau's: www.moederdagoutlet.nl - morgen in huis* - gratis ingepakt in cadeauverpakking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64