Snel lichte trein Kanaalzone Driewegen heeft zijn speeltuin terug Kinderen kijken uit naar baan voor later Bezwaren wozoco verworpen Oranje/ Label dagen* Be I astingdienst Z PZC Donderdag 23 april 2009 21 BRUIDEGOM IN ZEELAND vanwesten.com Mededeling van Belastingdienst regio Zuidwest kantoren Terneuzen, Goes. Roosendaal en Breda. Aankondiging: vanaf heden kunt u de aankondigingen voor executoriale verko pingen van onze regio vinden op www.veilingdeurwaarder.nl Provincie ziet geen probleeem in locatie Spuikompark Philippine door Eugène Verstraeten Philippine - De bouw van een woonzorgcomplex in het Spuikom park in Philippine is planologisch aanvaardbaar. Noch de cultuur historie, noch de waterhuishou ding, noch ander naar voren ge brachte bezwaren staan* de bouw van het wozoco op voorhand in de weg. Die conclusie trekken Ge deputeerde Staten. GS verklaren de bezwaren van de Vereniging Bewonersbelangen Spuikompark- tegen het bestem mingsplan Philippine ongegrond. In dat bestemmingsplan is het wo zoco nog niet ingetekend, maar is wel een wijzigingsbevoegheid voor B en W opgenomen om de bouw mogelijk te maken. Het realiseren van een woonzorg centrum op die locatie past vol gens GS in het provinciale woning bouwbeleid. Ómdat het slechts gaat om een gedeelte van het park en er in het Spuikompark al ge woond wordt, is er volgens de pro vincie geen sprake van ee_n ingrij pende verandering. De cultuurhis torische waterstaatkundige waarde van de Spuikom is volgens GS al verloren gegaan bij de demping van de voormalige haven in 1952. Het Spuikompark ligt buiten de oude vesting en er is een 'zeer la ge' trefkans op archeologische waarden. Voor de waterhuishou ding geldt dat er afdoende maatre gelen te nemen zijn voor een aan vaardbaar waterbeheer. Mogelijke geuroverlast van mpsselrestaurants voor de wozoco-bewoners is geen planologisch argument. De Vereniging Bewonersbelangen heeft nog een lijvige aanvullende pleitnotitie gestuurd, maar dat heeft niet veel geholpen. GS con cluderen dat er in de pleitnotitie geen nieuwe gezichtspunten naar voren worden gebracht. TERNEUZEN - Ondanks de economi sche crisis staan bedrijven in de rij om zich te presenteren aan de jeugd. In totaal deden 65 bedrijven mee aan de roefeldag, gisteren in Terneuzen. „Bedrijven zien het helemaal zit ten met de jeugd. Jongeren heb ben de toekomst", aldus Leon Schaut, voorzitter van Stichting Roefelcomité Terneuzen. Zo'n 320 kinderen gingen op bezoek bij de verschillende deelnemende bedrij ven, waar ze zich konden oriënte ren op een leuke baan voor de toe komst en een kijkje konden ne men in de wereld van de werken de mens. Zo konden kinderen aan boord van een binnenvaartschip, een trouwerij bijwonen en aan de slag in een chocolaterie. De Jantje Beton Roefeldag werd voor de vijf tiende keer georganiseerd door Stichting Roefelcomité Terneuzen. Kom nu kijken en passen voor je trouwpak bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeland: Van Westen Mannenmode in Zaamslag VERDIEN JE TROUWPAK TERUG! Maak jóuw gast ónze klant en verdien je trouwpak terug! Kijk snel op www.vanwesten.com/trouwpak en profiteer! VAN WESTEN n westen mannenmode zaamslag j 0115-436100 De Lijn en Belgische Spoorwegen zetten nieuw netwerk op. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Vlaamse vervoers maatschappij De Lijn heeft plan nen klaar voor een verfijnd spoor wegnetwerk voor lichte treinen light trainsrond Gent. Ook rond Antwerpen, Leuven en Brussel worden zulke netwerken aange legd. In totaal-gaat het om 810 kilo meter. Eén van de nieuwe verbin dingen wordt die tussen Gent en Zelzate. De lichte trein (een kruising tus sen een passagierstrein en een tram) is een langgekoesterde wens van grensgemeente Zelzate. De trein kan een belangrijke rol ver vullen bij de afwikkeling van het woon-werkverkeer in de Vlaamse Kanaalzone; de wegen zitten er da gelijks verstopt. De Belgische Spoorwegen (NMBS) staat positief tegenover de plannen. De lichte treinen worden ingezet op bestaan de railverbindingen. Een passagierstrein in de Kanaalzo ne vormt onderdeel van één van de speerpunten van het project Grenzeloze Kanaalzone: drastische verbetering van de infrastructuur. Burgemeester Ian Lonink van Ter neuzen vindt dat Terneuzen bin nen dat project nu snel moet laten weten fervent voorstander te zijn van doortrekking van het spoor van Zelzate richting Axelse Vlakte en uiteindelijk tot in Terneuzen. „Het openbaar vervoer in de regio is nog steeds niet optimaal. Vooral de aansluitingen zijn zwak. Dat kan uiterst nadelige gevolgen heb ben voor bijvoorbeeld het vervoer van mensen naar de kassen en an dere locaties. En als het om jonge ren gaat, moeten we niet alleen kij ken naar goede verbindingen met Vlaamse vervoersmaatschappijen hebben vergevorderde plannen voor 810 kilometer nieuwe tram- en spoorverbindingen, ook tus sen Gent en Zelzate Goes en Breda, maar ook met Gent." Lonink vindt dat Terneu zen snel een visie op de spoorver binding moet produceren. Riek Hendriks-Tak uit Axel, sinds decennia voorvechtster van een passagierstrein tussen Terneuzen en Gent reageert enthousiast op de plannen van De Lijn en de NMBS. „Ik was lang een roepende in de woestijn, maar nu wil einde lijk iedereen zo'n spoor. Het kan Terneuzen een enorme toeris tische impuls geven. De huidige busverbinding is bar slecht. Aan weerszijden van de grens is er be hoefte aan verbetering. Laat Ter neuzen nu snel in actie komen en op de Vlaamse plannen inspelen." Aan vandalen ten prooi gevallen speeltoestel vervangen. door Paul Begijn TERNEUZEN - Wijkwethouder Frank van Hulle en de sponsors Hans Schot (Ovet) en Mathé Koch (Koch Adviesgroep) werden giste ren letterlijk 'gestrikt' voor de offi ciële opening van de nieuwe speel tuin in de Terneuzense wijk Drie wegen. Daarna was het aan de kinderen om de heren te ontdoen van het lint. Met die handeling werden de speeltoestellen officieel in gebruik genomen. De speeltuin, die inmid dels anderhalve maand gereed is, heeft in totaal 11.000 euro gekost. Een bedrag dat dankzij financiële bijdragen van diverse sponsors en de gemeente Terneuzen bij elkaar werd geraapt. Joke Naughon, voorzitter van de wijkraad Driewegen, overhandig de de sponsors en wethouder Van Hulle een speciaal door de kinde ren samengesteld boekje met teke ningen als aandenken aan de nieu we speeltuin. In totaal komen er vier nieuwe speeltoestellen, waarvan er inmid dels drie zijn geplaatst. Ook staan 'Wij hopen dat vandalen onze speeltuin voortaan met rust laten' er twee voetbalgoals met netten op het trapveldje. Volgens Naughon was het oude speeltoestel nodig toe aan vervan ging. „Door vandalisme was het Mathé Koch (Koch Adviesgroep), Joke Naughon (voorzitter wijkraad Driewegen), Hans Schot (Ovet) en wijkwet houder Frank van Hulle (vlnr) bij de officiële opening van de nieuwe speeltuin in Driewegen. foto Wim Kooyman speeltoestel onbruikbaar en niet meer veilig voor de kinderen. Wij hopen dat vandalen onze speel tuin nu met rust laten." Harold de Maat, secretaris van de wijkraad, rekent erop dat de socia le controle in de wijk daaraan kan bijdragen. „Tijdens de jaarwisseling hebben jongeren nog een prullenbak opge blazen met vuurwerk. Tegen dat geweld is ook geen speeltoestel op gewassen. Wellicht dat meer toe zicht vanuit de wijk erger kan voorkomen." KORTINGEN OP TOPMERKEN MET EEN ORANJE LABEL! ZONDAG KOOPZONDAG in vlissingen GIMBRÈRE MODE middelburg BOBBE MODE vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59