educatief natuurpark 299,- 'Waterdunen aanjager economie' mm 8* fiMi© hectare uit bij Cadzand en Retranchement WÊÈMmtémÊËi 'mm m Uw trap gestoffeerd voor zpzc Donderdag 23 april 2009 1 9 '.,vV m m v. met zicht op de Zwinvlakte en het doorlopend recreatief pad aan de dijkvoet binnendijks. en is startpunt voor wandelingen in het natuurgebied. Rond het Zwin komen wandelpaden. Naast het bezoekerscentrum vin den de Vlaamse overheden infor matiepunten in de omgeving van belang, zoals het bezoekerscen trum in Cadzand. Voor dit cen trum gloort dus ook een nieuwe toekomst. De omvorming van het Zwin is ook ingegeven door de uitbreiding met 120 hectare van de Willem Le- opoldpolder. De Vlaamse regering besloot op 13 maart de internatio nale dijk landinwaarts te verplaat sen. De Vlaamse regering compen seert getroffen landbouwers. Om de natuurwaarden veilig te stellen, bestaat het idee de mon ding van het Zwin volledig af te dammen. Het gevreesde nadelig effect op de natuur vanwege het enkele weken ontbreken van het getij, blijkt mi nimaal. Over deze meest vergaan de beschermingsmaatregel wordt gedacht na de ramp met de Trico lor in 2003. De maatregelen om het Zwin te beschermen tegen olievervuiling worden bekeken op haalbaarheid en effecten voor de natuur. kleine variant van circa 17,6 hecta re, een van 20,8 hectare en een ge bied van circa 26,8 hectare. Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten deze week de kleine va riant aan te merken als voorkeurs alternatief De grotere varianten hebben in de ogen van GS een ge ringe meerwaarde voor de natuur. Tevens heeft de eigenaar van grond op de grotere locaties aange geven zijn bedrijf niet te willen verplaatsen. De gemeente Sluis en het water schap Zeeuws-Vlaandeten pleiten bij het voorkeursalternatief wel voor een goede landschappelijke inpassing van het natuurgebied en het benutten van de kansen voor recreatief medegebruik. Deze pun ten worden meegenomen in de ambtelijke voorbereiding. Het alter natief wordt verder uitgewerkt in een inrichtings- en een dijkverleg- gingsplan. Naar verwachting wor den deze plannen na de zomer in procedure gebracht. door Frank van Cooten middelburg - Gedeputeerde Sta ten van Zeeland geeft geen gehoor aan het verzoek van de Partij voor Zeeland en de Sluise raadsfracties CDA, Gemeentebelangen, Helder Zeeuws en Liberaal Sluis om een pas op de plaats te maken met re creatie- en natuurproject Waterdu nen bij Breskens. De Partij voor Zeeland wijst op een enquête in opdracht van land bouworganisatie ZLTO, waaruit zou blijken dat een groot deel van de inwoners tegen Waterdunen is. GS trekken een andere conclusie. „Uit deze uitkomsten valt af te lei den dat de meningen verdeeld zijn, maar niet dat er geen enkel draagvlak voor Waterdunen be staat. Meer dan de helft vindt dat moet worden doorgegaan of heeft daarover geen mening." GS blijven van mening dat Water dunen belangrijk is om de plaatse lijke economie op te krikken. Er is dus geen sprake van de belangen van slechts twee particuliere par tijen, zoals de vier Sluise raadsfrac ties beweren. „Ook andere bedrij- Prijs inclusief Bonaparte Motion tapijt bij een gesloten trap van 13 treden, zonder bocht en exclusief zijkanten. De voordelen van ons Bonaparte tapijt op uw trap: geluidsarm, veilig, vuilverbergend, vakkundig gelegd. www.tmcwoonwinkels.nl CDA Sluis wil verlaging van parkeertarieven sluis - De CDA-fractie in de ge meenteraad van Sluis wil dat de parkeertarieven op de slagboom terreinen in Sluis per direct wor den verlaagd naar twee euro. Een ticket kost momenteel op de par kings Mariahavenpolder en achter de VW 3,50 euro en bij Toversluis drie euro. Volgens het CDA is het aantal auto's op deze parkings flink verminderd. De fractie dient vanavond in de raad een motie in. Vrouwen praten over Zeeuws-Vlaanderen terneuzen - De Christenunie houdt vandaag van 9.45 tot 11.45 uur een vrouwenochtend in soos La Redoute in de Madame Curie straat 42 in Terneuzen (tegenover winkelcentrum Serlippens). The ma is 'onze regio in 2015'. Alle vrouwen uit Zeeuws-Vlaanderen, leden en niet-leden zijn welkom. Jeugd maakt kennis met de saxonett zaamslag - De jeugd van Zaam- slag kan vanavond om 19.00 uur in basisschool de Torenberg kennis maken met een nieuw muziekin strument, de saxonett. Lessen met dit instrument, dat een opstapje is om later klarinet of saxofoon te le ren, zijn georganiseerd door Toon beeld en harmonie de Volharding en beginnen eind deze maand. Tentoonstelling over 'de straat' in Terneuzen terneuzen - Ter afsluiting van het Cultuur Project Onderbouw (CPO) houden leerlingen uit klas een en twee van De Rede in Ter neuzen een tentoonstelling in de Kunstuitleen. Gedurende twee da gen zijn de leerlingen aan de slag gegaan met het thema 'de straat'. De tentoonstelling aan de Bel- lamystraat in Terneuzen is te be zoeken tijdens de reguliere ope ningstijden en loopt tot 6 mei. mm*;?- 20% bijtelling BMW 116i en 118i www.zwartepoorte.nl Taxatiedag Aardenburg is op vrijdag 24 april aardenburg - De taxatiedag in het Gemeentelijk Archeologisch Museum in Aardenburg is morgen tussen 10.00 en 16.00 uur en niet zaterdag, zoals de gemeente Sluis eerder meldde. Drie taxateurs van het Zeeuwse Veilinghuis in Middel burg taxeren kunst en antiek. Gro te objecten kunnen aan de hand van foto's worden getaxeerd. ven en werknemers in de regio, als mede de gemeentefinanciën van Sluis hebben baat bij realisering van Waterdunen." GS hebben nog steeds het volste vertrouwen dat de goede samen werking tussen Sluis en de provin cie zal leiden tot een adequaat in passingsplan, waarbij vrijwillige grondverwerving nog steeds het uitgangspunt is. GS vinden het overigens belangrijk de regie over het project te voeren, omdat de provincie de meeste financiële risi co's loopt. Borek: duurzaam tuinmeubilair met een unieke uormgeuing. Kom kijken bij dé nieuwe Borek-dealer in uw regio. 1 r Zonne>' g E www.interieur-paauwe.nl 01^40 z° Zonnemaire ligt ulakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57