PZC Actieplan tegen eikenprocessierups Hulst loopt uit voor soulzanger Alain Clark Oplaadpunten fiets in kaart ZEEUWS-VLAANDEREN 17 34 Volkssterrenwacht helpt met verplaatsing van telescoop Donderdag 23 april 2009 Centrumpartij ging kapot aan opgelegd isolement Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gemeenten, waterschap en Staatsbosheer alert op schadelijke larf. door Wout Bareman zelzate - Oost-Vlaanderen zet alle zeilen bij om de overlast van de ei kenprocessierups dit jaar tot een minimum te beperken. Hoewel het aantal nesten vorig jaar met bijna 300 'nog maar' een kwart van het aantal van 2007 was. laat de grensprovincie niets aan het toeval over. Er is een uitgebreid pakket maatregelen samengesteld. In de Zeeuws-Vlaamse grensstreek was de afgelopen jaren slechts inci denteel sprake van overlast, die zich voornamelijk concentreerde in de bossen van de waterwinge bieden (Clinge, Sint-Jansteen). Desondanks zijn ook Staatsbosbe heer, waterschap Zeeuws-Vlaande- ren en de drie gemeenten alert. Boswachter Alex Wieland van Staatsbosbeheer: „Als we zo'n nest aantreffen in de buurt van bijvoor beeld een wandelpad, gaan we over tot bestrijding. Maar is het midden in het bos, dan laten we het ongemoeid. We bekijken de si tuatie van jaar tot jaar; er ligt niet echt een actieplan klaar. En verder houden we alles goed in het oog en gaan we ook direct op meldin gen af, die bijvoorbeeld via de ge meente bij ons binnenkomen." Van een heuse plaag, zoals in de Brabantse en Limburgse grens streek, is in Zeeuws-Vlaanderen geen sprake, verzekert Wieland. „Dat heeft vooral te maken met het feit dat wij hier in de streek geen grote lappen, aaneengesloten bos hebben." In Oost-Vlaanderen steekt de ei kenprocessierups sinds 1990 weer veelvuldig de kop op, vaker in woongebieden, dan in de bossen. Bij de bestrijding speelt de provin cie ook dit jaar een coördinerende rol. Die coördinatie is in handen van het Provinciaal Centrum voor Milieuonderzoek, dat gemeenten en andere instanties binnenkort gaat voorlichten over de meest ade quate voorzorgsmaatregelen en be- Grensprovincie Oost-Vlaanderen trekt ten strijde tegen de eiken processierups, die jaarlijks voor overlast zorgt. Ook instanties in Zeeuws-Vlaanderen zijn alert. strijdingsmethoden. Daarnaast worden de gemeenten op gezette tijden geïnformeerd over de ont wikkelingsfase van de rupsen. Ook het Vlaams Agentschap Zorg en Gezondheid houdt een oogje in het zeil. Binnenkort start een voor lichtingscampagne met affiches en brochures en op verzoek draven provinciale deskundigen op bij in formatieavonden. De overlast wordt vooral veroor zaakt door de haartjes van de rups. Die kunnen jeuk, huiduit slag en irritatie aan ogen en lucht wegen veroorzaken. Enkele honderden fans bij gratis concert in de binnenstad van Hulst. door Harold de Puysseleijr HULST - Luid gejoel klinkt op als de zanger Alain Clark zich richting in gang van de Free Record Shop in Hulst beweegt om zijn fans te trac- teren op een gratis optreden. Het miniconcert dat hij woensdag middag in Hulst geeft, bestaat uit het nummer 'Baby, baby, this ain't gonna work' en zijn nieuwste sin gle 'Hold On'. Voor de jonge fans op de eerste rijen is het een intiem huiskamerconcertje, wie wat ver der in de Gentsestraat staat, krijgt er weinig van mee. Clark staat niet op een podium, zingt zonder mi crofoon en wordt begeleid door twee achtergrondzangeressen en een akoestisch gitarist. Het gros van het publiek is van middelbare schoolleeftijd of jon ger, maar Clark heeft ook oudere fans, zoals Monique Verstiggel uit Hulst. „Ik kom hier toevallig langs en wist niet dat hij hier op kwam treden. Ik vind hem echt super- goed." Voor de soulzanger is het zijn eer ste bezoek aan Zeeuws-Vlaande ren. „Leuk om ook eens een keer in een deel van Nederland te ko men waar ik nooit eerder ben ge weest", zegt hij, voordat hij begint aan de klus om een paar honderd handtekeningen te zetten in boek-. jes en op cd-hoesjes. Daarna stapt hij met zijn bandleden weer in de grijze Range Rover waarmee hij een uur eerder in Hulst is gearri veerd. Op naar het volgende optre den in het kader van zijn promo- tietoer. /1oT^"D17"IZ"IZ"C"D V Markt51 I Middelburg U.C 1 Jv lx lx r.Jv 1 T0118886886 m vanavond vanaf 17.30 uur vanavond, 19.00 uür Brasseriemenu Prof. dr. Barbara Oomen Italiaanse tomatensoep, gestoofd over'Mensenrechten en culturele kalfsvlees of frittata en chocolade-ijs diversiteit 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De dorpsraad Kloosterzande maakt een inventa risatie van adressen van openbare gelegenheden waar mensen met een elektrische fiets de accu van hun rijwiel bij kunnen laden. Volgens voorzitter Robert Assel- man van de dorpsraad neemt het gebruik van de elektrische fiets een hoge vlucht, maar ontbreekt het tot op heden aan een Zeeuwse kaart met oplaadpunten om (bijna) lege accu's weer op te la den. „Bij het ene café mag het wel, bij het andere niet. Wij zoeken adressen waar mensen, uiteraard tegen vergoeding van de stroom- kosten, de accu van hun elektri sche fiets bij mogen laden", aldus Asselman. De dorpsraad wil de lijst met Zeeuwse oplaadpunten la ter dit jaar aanbieden aan de ANWB of de VW in Zeeland, met het verzoek de oplaadpunten op fietskaarten in beeld te breng en. Wie wil meewerken aan het initia tief kan zich melden via reassel- man@zee!andnet.nl. Alain Clark begroet zijn fans tijdens het gratis mini-concert dat hij gistermiddag gaf in het filiaal van de Free Record Shop in Hulst. Het overwegend jonge publiek greep direct naar het mobieltje om een foto van hem te maken. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55