achter de piano staat er goed voor Wim Hendriks Trofee is weer populair als vrije wedstrijd Fortis komt weer bij Debbaut uit Wanjiru mikt op wereldrecord in marathon Londen rSehults Schilders 5PZC Donderdag 23 april 2009 33 foto Rob Kamminga weer met stappen vooruit. Ze nam een half jaar voor de Spelen les in Rotterdam, oefende gretig en vond - naast salsalessen - nóg een ma nier om de zinnen te verzetten. Nu neemt ze de muziekboeken soms zelfs mee naar judotoer nooien. Haar huidige pianolerares vindt dat Willeboordse muzikaal is. „Maar ze heeft ook al mijn beper kingen gezien", vertelt de judoka. „Toen ik voor het eerst bij haar kwam en zij mijn handen zag, vroeg ze: wat doe jij voor sport? Ze kende me niet, maar zag wel dat ik geen pianohanden heb. Dat is ook zo: ik heb artrose-vingers, ze zijn helemaal verkrampt. Dat komt alle maal door het judoën." Desondanks haalde Willeboordse wel weer zo'n niveau, dat ze eigen lijk niet meer op de oude piano uit de voeten kon. „Ik wilde een nieu we." Die is er sinds anderhalve week, eerste ronde uitgeschakeld. In 2007 zat ze vol twijfels, in 2008 was ze te zelfverzekerd en dacht ze te gemakkelijk over de eerste wedstrijd. Van Unen: „Ik denk niet dat haar dit jaar hetzelfde zal gebeuren. Ze weet dat ze nu elke partij scherp moet zijn." Eén van de judoka's op wie Elisa beth Willeboordse zaterdag voor- Organisatie gaat verder op ingeslagen weg. door Wim de Vos KOEWACHT - Sinds de organisato ren van de Wim Hendriks Trofee een andere weg zijn ingeslagen, is de aantrekkelijkheid van deze lood zware klassieker verder toegeno men. Jaren achtereen telde de wed strijd mee voor de clubcompetitie, maar vorig jaar werd gekozen voor een vrije wedstrijd om op die ma nier ook buitenlandse ploegen aan het vertrek te krijgen. De wed strijd kreeg in de jeugdige en zeer talentrijke Robin Chaigneau een winnaar van allure. Vandaar dat voor een vervolg is gekozen. Zon dag is er weer een groot en vooral sterk deelnemersveld. „We hebben vorig jaar een gok ge nomen en dat werd een groot suc ces", vertelt organisator Ludwig Kouwijzer aan de vooravond van de 27e editie van deze wedstrijd die genoemd is naar de eerste Zeeuwse wielerspeaker Wim Hen driks. „Het was een aantrekkelijke koers met een fraaie winnaar. Dat was meer dan waar we op hadden gerekend. Vandaar dat de beslis sing snel genomen was om op de zelfde voet verder te gaan." Dat houdt in dat de ouverture op nieuw wordt gevormd door een klassieker voor nieuwelingen, die zaterdag voor de derde maal wordt gehouden. Vorig jaar won de Brit Daniel Maclay, die later wereld kampioen op de baan zou wor den. Dit jaar is er weer sprake van internationale deelname. De Zeeuwse club Theo Middelkamp komt met negen renners aan het vertrek. Dante de Ruysscher uit Oostburg heeft een plaatsje als gastrenner gevonden in het team De Wim Hendriks Trofee staat komend weekeinde op het pro gramma. Zaterdag is de wed strijd voor nieuwelingen, op zon dag rijden de elite en beloften. van de Gentse Velosport. De wed strijd voor de nieuwelingen gaat -zaterdag om 13.00 uur van start in het Belgische Sint Gilles-Waas. De finishlijn ligt 70 kilometer verder op in Koewacht. In de zondagse wedstrijd voor de elite en beloften wordt uitgekeken naar de prestatie van de Zeeuwse belofte Nick Nieuwdorp. De cou reur uit Yerseke behaalde in 2009 al enkele fraaie resultaten. Zo won hij in zijn debuutjaar de Altena Biesboschronde van Werkendam en eindigde hij als zesde in de Om loop van de Glazen Stad. Verdere Zeeuwse deelname is er ui teraard van Theo Middelkamp. Die ploeg brengt Ferdinand Boog aard, Wilco jonker, Niek Rent meester, Alex Gresnigt, Johnny van der Klooster, Ramon Vleugel, Bart Maas en Raoul Poortvliet aan het vertrek. Zondag liggen er 165 kilometer te wachten op de elite- en belofteren ners. De start is om 13.00 uur in Koewacht. mede dankzij Sportschool Geel hoed. De in Oost-Souburg gevestig de club hield een inzamelingsactie voor Willeboordse, nadat zij in Pe king brons had gepakt. „Toen we een paar weken geleden een reü nie hadden, werd ik compleet ver rast. Ik werd daar gehuldigd en kreeg een geldbedrag. Daarmee was ik een heel stuk op weg om een piano te kunnen kopen. Ik heb er nog wat sponsorgeld bijgelegd - want het is ook een investering in mijn sport - en nu staat-ie er: een tweedehands Yamaha, met een mooier, voller geluid dan die ande re." Ze kan nu nog mooier Verhalen vertellen'. „Dat is wat je eigenlijk doet, als je een stuk speelt. Je kunt wel de ene na de andere toets aan slaan, maar het gaat erom hoe je dat doet. Om het gevoel dat je erin legt. Ik vind het heerlijk om me daar een uur per dag in te verlie zen." al moet letten, is de Kroatische Marijana Mislcovic, die de World Cup van Wenen op haar naam schreef en in de finale te sterk was voor de Zeeuwse. Ook de Is raëlische Alice Schlesinger komt ze liefst niet snel tegen. Wille boordse: „Ik vind het heel moei lijk tegen haar een opening te vin den." Korfbaltrainer begint aan derde periode, nu samen met Robin Wisse. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - De zoektocht is ten einde, korfbalvereniging For tis heeft een nieuw trainersduo ge vonden. Leonard Debbaut en Ro bin Wisse volgen na de zomer Ad Vos en Aarnout Crucq op bij de Souburgse club. Die lieten in fe bruari weten na twee seizoenen te zullen stoppen. De reden daar voor is dat de spelersgroep geen klik met hen heeft. Debbaut (41) en Wisse (37) waren van begin af aan de favorieten van de selectie. Debbaut was al twee keer eerder hoofdtrainer bij de club, in de periodes 2001-2003 en 2005-2007. Voor Wisse is het zijn eerste aanstelling. Hij diende nog één seizoen onder Debbaut en LONDEN - Olympisch kampioen Sammy Wanjiru heeft zondag tij dens de marathon van Londen het wereldrecord in zijn gedachten. De 22-jarige Keniaan, die vorig jaar op de Spelen van Peking excelleerde, wil onder de huidige mondiale toptijd van Haile Gebrselassie (2.03.59) duiken. „Als het weer het toelaat en de tempomakers hun werk goed doen, ga ik voor het we reldrecord", zei de jonge loper gis teren. Wanjiru noteerde vorig jaar in zijn gouden olympische race over 42 ki lometer en 195 meter 2.06.32. En dat was onder moeilijke omstan digheden. Op 4 februari liep hij in Spanje als voorbereiding op Lon den een halve marathon, die hij won in 59 minuten en 26 secon den. Wanjiru krijgt in Londen sterke te genstand van onder anderen Mar tin Lel, zijn landgenoot. stopte in 2002. Daarna bleef hij ac tief voor Fortis, onder meer met sponsorwerving. De twee gaven in een eerste ge sprek met de technische com missie aan dat ze geen mogelijk heid zagen om in hun eentje trai ner te worden. „We hebben alle bei de tijd daar niet voor", lichtte Wisse gisteren toe. Maar toen bleek dat Fortis helemaal geen so listen kon vinden, kwam men toch weer uit bij de twee Soubur- Trainers korfbalvereniging Fortis 1998-2001 Feter Crucq 2001-2003 Leonard Debbaut 2003-2005 Ralph Gillissen 2005-2007 Leonard Debbaut 2007-2009 Ad Vos en Aarnoud Crucq 2009- Leonard Debdaut en Robin Wisse gers. Debbaut: „Het initiatief lag bij Robin. Hij kwam naar mij met de vraag of het niet samen kon den oplossen. Ik zag daar wel wat in. Ik had namelijk ook tegen de technische commissie gezegd: als jullie er niet met anderen uitko men, moeten jullie maar weer aan kloppen." Zowel Debbaut als Wisse wilde zijn verantwoording nemen. „We konden de ploeg niet laten zwem men", zei Debbaut. „Dat gevoel hadden meer mensen binnen For tis. Als wij het niet hadden ge daan, waren anderen wel in de bres gesprongen." Hoe de taakverdeling wordt tussen de twee is nog niet be kend. Gisteravond hadden ze het eerste gesprek daarover. Wisse: „Eén ding is al wel duidelijk: we werken op basis van gelijkheid. Geen van beiden wordt de hoofd trainer." Deltastraat 4 4301 RC Zierikzee Tel.: 0111 - 414065 www.schultsschilders.nl Schildersbedrijf Ad de Wit Burgemeester Boumanstraat 12 4306 CR Nieuwerkerk Tel. 0111-641555 wwww.addewit.nl wesdorp schilders-/afwerkingsbedrijf Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111-641551 www.wesdorp-schilders.nl Schildersbedrijf Franke v.o.f. Haven NZ 4 4318 AB Brouwershaven Tel. 06-22692715

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53