Kamer: mkb vlotter aan geld helpen Verbod toplening soepeler Toets bij fusie ziekenhuizen is volgens Raad van State overbodig Nederlander vindt kinderen te brutaal Beter voor het milieu, het beste voor uw beurs. Koks plukken de eerste vruchten 4 Donderdag 23 april 2009 PZC Garantieregeling voor kredieten moet soepeler worden toegepast. den haag - Ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf moeten meer gebruik kunnen maken van de garantieregeling van het kabi net voor het verkrijgen van kredie ten. Administratieve rompslomp staat dat in de weg. De Kamer wil dat de regeling snel wordt versim peld. Dat wordt vandaag geëist in een debat met minister Maria van der Hoeven (Economische Zaken). Voor de garantieregeling maakte het kabinet 745 miljoen euro vrij. Momenteel is daar nog maar 13 procent van gebruikt. „Veel te wei nig. Er moeten broodnodig meer kredieten komen voor kleine on dernemers", zegt Kamerlid Pauli ne Smeets (PvdA). Haar zorgen worden gedeeld door de fracties van CDA, Christenunie, WD, GroenLinks en SP. Grosso modo krabbelde de krediet verstrekking aan bedrijven in het eerste kwartaal van dit jaar een beetje op, maar de fracties worden nog steeds overspoeld met een 'e-mailregen aan klachten' van vooral kleine ondernemers over af wijzingen van kredietaanvragen. Volgens bankiers van ABN Amro, ING en Rabobank wijzen zij tegen woordig niet meer aanvragen af dan anders. Bij ABN Amro ligt het percentage op 20, bij ING op 12. In tijden van hoogcunjunctuur no teerden die banken nagenoeg de zelfde percentages, zeggen ze. pagina 26: kosten drukken staat bovenaan den haag - Een afzonderlijke fusie- toets voor de zorg is onnodig. Gro tere ziekenhuizen hoeven niet per se ten koste te gaan van de kwali teit van de zorg. Dit staat in een ad vies van de Raad van State aan mi nister Klink (Volksgezondheid). Klink vroeg om het advies omdat de Tweede Kamer zich bezorgd toonde. Concentratie betekent dat er voor de klant minder te kiezen valt Bovendien komen die grote instellingen verder van de patiënt af te liggen. De Raad van State stelt ook dat de Nederlandse Zorg autoriteit al de bevoegdheid heeft om te voorkomen dat een zorgin stelling een te groot deel van de markt beheerst. De Nederlandse Mededingingsautoriteit keurde on langs de fusie van ziekenhuizen in Vlissingen en Goes goed omdat het overeind houden van de zorg daarmee gediend zou zijn. PETER ~PAAföMB-T -ZA~T-I& Elf2- NOG Toezichthouder AFM zal eerst overleggen met belanghebbenden. den haag - Tophypotheken zullen niet ineens verboden worden, zo als de Autoriteit Financiële Mark ten (AFM) eerder deze week aan kondigde. Door de storm van kri tiek worden aangescherpte regels hoogstwaarschijnlijk geleidelijk in gevoerd in plaats van in één keer. AFM zal overleggen met de sector en het ministerie van Financiën over zijn voorstel hypotheken nog maar maximaal 100 procent van de marktwaarde van de woning te laten zijn. Vandaag praat de Twee de Kamer over het plan. Pas in mei zal de financiële waak hond dan met de definitieve regels komen voor hypotheken. Dinsdag meldde AFM nog deze maand te willen starten met het verscherpt toezicht op de hypotheekmarkt. Directeur Hans Hoogervorst is ech ter bereid dit geleidelijk in te voe ren. Dat kan betekenen dat de maximale financiering pas over enige tijd ingaat als de woning markt wat aantrekt. Ook is het mo gelijk dat de 100 procentsregeling gefaseerd ingevoerd wordt. Daar mee hoopt de AFM partijen tege moet te komen. Die menen dat het voorstel van AFM de nekslag is voor de woningmarkt. Een maximale financiering van 100 procent betekent volgens hen dat vooral starters geen toegang meer hebben tot de woningmarkt omdat zij overdrachtsbelasting, no taris- en taxatiekosten (zo'n 10 pro cent van de koopsom) uit eigen zak moeten betalen. De AFM zal strenger toezien op de hoogte van de verstrekte hypo theek. In meer dan 20 procent van de gevallen is het krediet hoger dan de gedragscode die banken zichzelf hebben opgelegd. Bij over treding kan de toezichthouder een hypotheekverstrekker een openba re waarschuwing geven. Daarnaast mag de AFM boetes opleggen. hoofddorp - Kinderen zijn te bru taal en respectloos. Ze moeten nor men en waarden als eerlijkheid en beleefdheid worden bijgebracht. Dat vindt een meerderheid van de Nederlanders. Ook maken zij zich zorgen over scholing, seksuele mo raal en het consumeer- en drinkge drag van jongeren. Dat staat in de nieuwe Libelle. Het vrouwenweekblad dat 75 jaar be staat liet onderzoeken wat Neder landers vinden van thema's als op voeding, gezondheidszorg, veilig heid en verkeer. T\vee derde is be zorgd over de manier waarop kin deren worden grootgebracht. Bijna de helft vindt dat ouders die hun kinderen slecht opvoeden, hier voor moeten worden gestraft. Uit het onderzoek blijkt ook dat slechts 14 procent van de onder vraagden trots is op ons land. Het kabinet-Balkenende brengt het er eveneens niet heel positief vanaf Pripen zijn In euro's en excl. BTW/BPM en excl kosten njkOaimaken. Wijzigingen vooibehouilen Algoboolde modellen kunnen afwijken van slandaard specificaties Ford Business Partner loasQprljzon gebaseerd op 20.000 km/48 mnd en op lull operational lease, excl BTW, brandstol en vervangend vervoer Gratis navigatiesysteem, gratis Bluetooth gratis af-fabriek roetfilter. Voor de slimme ondernemers. De onvolprezen Ford Transit. De absolute top onder de bedrijfsauto's Door en door betrouwbaar. Nu met gratis kleuren- navigatiesysteem, gratis Bluetooth" en gratis af-fabriek roetfilter. De Ford Transit is leverbaar vanaf 16.950,-. Lease vanaf 399,- p.mnd. met FordBusinessPartner. Ga nu naar de Ford dealer of kijk op www.ford.nl voor deze superdeal' I Feel the difference TERNEUZEN - Het Voorlichtings- en menwerkingsverband van gemeen- Opleidings Centrum Glastuinbouw ten en instellingen. De eerste kistjes in de Kanaalzone plukte gisteren let- tomaten van Zeeuws-Vlaamse bo- terlijk en figuurlijk de eerste vruch- dem werden geoogst door topkoks ten van dit grensoverschrijdende sa- Sergio Herman en Edwin Vink, wet-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4