Gemeente Goes wint Landsbanki-rechtszaak Nachtsuper opent in Middelburg Spaar het milieu, bespaar kosten. Oplaadpunten Beeld van De fiets in kaart Rijke is hersteld 4.000,- voordeel Ford Mondeo 2.0 Flexifuel Feel the difference sPZC Donderdag 23 april 2009 23 Gemeenten overwegen claim in te dienen bij minister van Financiën. door Harmen van der Werf GOES - In de strijd om zoveel mo gelijk geld terug te krijgen van de omgevallen IJslandse bank Lands- banki, heeft de gemeente Goes met andere lagere overheden giste ren bij de Raad van State een over winning behaald. De Raad van State heeft het be sluit vernietigd waarbij minister Bos van Financiën eind 2008 be slagleggingen van lagere overhe den op Landsbanki-bezittingen onmogelijk maakte. Bos wilde naar eigen zeggen met de maatre gel belangen van particuliere spaarders beschermen en voorko men dat de verhouding met IJs land ernstig verstoord zou raken. Bos had dit besluit niet mogen ne men, aldus de Raad van State. Hij heeft met de maatregel 'afbreuk ge daan aan de rechtszekerheid van andere bestuursorganen', stelt het Haagse rechtscollege. De belangen van privé-spaarders die geld had den weggezet bij Landsbanki, wer den door de actie van lagere over heden ook niet geschaad, geeft de Raad van State aan, want zij kon den al een beroep doen op de ga rantieregeling van de Nederlandse rijksoverheid. De Goese burgemeester Dick van der Zaag liet gisteren in een reac tie weten 'niet ontevreden' te zijn over de uitspraak van de Raad van State. Hij sluit niet uit dat de gedu peerde lagere overheden een claim indienen bij het ministerie van Financiën. Vrijdag is daar een bespreking over. Lagere overhe den hebben samen een vordering van 145 miljoen euro op Lands banki uitstaan, waarvan twaalf miljoen euro van Goes en drie mil joen van de gemeente Veere. De Veerse wethouder Wim van Tatenhove (CDA, financiën) gaat er overigens vanuit dat zo goed als zeker 80 procent van het in IJs land uitgezette bedrag terugkomt. Hij baseert dit op verklaringen van grote accountantskantoren. Van Tatenhove: „Depositohou ders - en dat zijn wij - hebben vol gens het IJslandse recht een be voorrechte positie in dit soort si tuaties." Hij verwacht binnen 'nu en vijfjaar' 2,4 miljoen euro terug te krijgen. Veere heeft dan 'slechts' een verlies van zes ton in geboekt. Goes-heeft de volledige twaalf miljoen euro afgeboekt. „Wij hebben niet hetzelfde in zicht als. Veere", aldus Van der Zaag. „Wellicht heeft Veere een an dere accountant. Wij gaan voorlo pig uit van het ergste, dan kan het altijd meevallen." door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De dorpsraad Kloosterzande maakt een inventa risatie van adressen van openbare gelegenheden waar mensen met een elektrische fiets de accu van hun rijwiel bij kunnen laden. Volgens voorzitter Robert Assel- man van de dorpsraad neemt het gebruik van de elektrische fiets een hoge vlucht, maar ontbreekt het tot op heden aan een Zeeuwse kaart met oplaadpunten om (bijna) lege accu's weer op te la den. „Bij het ene café mag het wel, bij het andere niet. Wij zoeken adressen waar mensen, uiteraard tegen vergoeding van de stroom- kosten, de accu van hun elektri sche fiets bij mogen laden", aldus Asselman. De dorpsraad wil de lijst met Zeeuwse oplaadpunten la ter dit jaar aanbieden aan de ANWB of de VW in Zeeland, met het verzoek de oplaadpunten op fietskaarten in beeld te breng en. Wie wil meewerken aan het initiatief kan zich melden via reasselman@zeelandnet.nl. door Raymond de Frel COLijNSPLAAT - Het beschadigde standbeeld van Johannis de Rijke uit de haven van Colijnsplaat wordt een dezer weken overge bracht naar verzorgingscentrum Cleijenborch. Het beeld van de Colijnsplaatse wateringenieur werd in februari uit de haven verwijderd vanwege de dijkverzwaringswerkzaamhe den. Dat ging niet zonder slag of stoot; het beeld brak bij de onder benen af. De afgesproken tijdelijke verhui zing naar de tuin van Cleijenborch ging daarom niet door. „Het beeld is inmiddels hersteld en zal bin nenkort alsnog naar het verzor gingscentrum worden gebracht", zegt Anneke McGovern van het projectbureau Zeeweringen. In november kan het standbeeld van Johannis de Rijke weer op zijn vertrouwde plaats in de jacht haven worden teruggezet. De dijk verzwaring verloopt volgens Mc Govern volgens schema en wordt op 31 oktober afgerond. College akkoord met eerste nachtwinkel in Zusterstraat. door Theo Giele MIDDELBURG - Middelburger Edward Dekker heeft het plan op gevat om in de Middelburgse Zus terstraat een 'nachtwinkel' te be ginnen. Het college van burge meester en wethouders wil hier aan medewerking verlenen door hem toe te staan van de gangbare openingstijden af te wijken. „Het wordt een mini-supermarkt van 135 vierkante meter", vertelt Dekker over de winkel die De Nachtmarkt gaat heten. Als de ver gunning en financiering rond zijn, wil hij de zaak zo snel mogelijk openen. Het is volgens Dekker hoog tijd dat Middelburg een nachtwinkel krijgt. De stad heeft zo'n zaak broodnodig, naar zijn idee. Toeristen, passanten, maar ook Middelburgers die 's avonds nog snel wat nodig hebben zijn de doelgroep. Zonder ontheffing mag een winke lier op werkdagen uiterlijk tot 22.00 uur klanten bedienen. In de lokale winkeltijdenverordening is opgenomen dat er in Middelburg maximaal drie nachtwinkels mo gen komen. Maar van deze moge lijkheid heeft tot nu toe niemand gebruik gemaakt. Volgens de aan vraag wil de nieuwe nachtwinkel op werkdagen van 14.00 tot 02.00 uur geopend zijn. Op zaterdag van 14.00 tot 00.00 uur en op zondag van 16.00 tot 00.00 uur. Die tijden vallen ruim binnen de grenzen die de gemeentelijke verordening stelt aan nachtwinkels. Volgens die be paling moet een nachtwinkel uiter lijk om 06.00 uur de deuren slui- Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. ten. Een winkel mag op werkda gen om acht uur 's ochtends weer Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. openen. Voor zover bekend bij Middelburg is het de eerste nacht- Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. winkel op Walcheren en zelfs de 6503 eerste in Midden-Zeeland. He prfjien in eu'o's. Prijzen /i.u inci BTW/8PM, excl kosien itjklaar maken en verwilderiflgsDiplraflB 'e"a| anders aangegeven Wijzigingen voorbehouden AlgehetUe auto kan aiwiken van slandaardspecilnaiies Voordeel 8us» «s Pat« gMdt voor Mcndeo oo voorraad et relatie in aprt ?009 '^êêêbsbëil Bio-ethanol én Energielabel B. De Ford Mondeo 2.0 liter Flexifuelmotor biedt u het beste van twee werelden. U kunt ermee op benzine rijden en op de alternatieve, duurzame brandstof bio-ethanol, die bij steeds meer tankstations in Nederland en de rest van Europa verkrijgbaar is. De krachtige 2.0 liter motor (107 kW/145 pk) is zo zuinig en duurzaam dat hij het Energielabel B heeft gekregen. U belast het milieu zo min mogelijk. Terwijl u toch beschikt over alle souplesse en kracht die u van Ford verwachten mag. Klaar voor de toekomst met de Mondeo Flexifuel. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 12,6; liter/100 km: 7,9; C02 gr/km: 189 Lagere kosten. Met de Ford Mondeo 2.0 liter Flexifuel belast u niet alleen het milieu minder, ook aan de kostenkant kiest u meer dan verantwoord. Deze bijzonder goed uitgeruste auto kan tevens worden voorzien van het Business Pack bestaande uit een 7" navigatiesysteem met touchscreen, Bluetooth, Voice Control en parkeersensoren voor een meerprijs van slechts 850,-. Dat is een voordeel van 2.500,-. Samen met het Flexifuelmotor Voordeel van 1.500,- is het totaalvoordeel 4.000,-. Dat betekent een aanzienlijk lagere bijtelling voor leaserijders. Mondeo 2.0 liter Flexifuel mét Business Pack v.a. 28.525, De Flexifuelmotor is ook leverbaar op Ford S-MAX en Ford Galaxy. Ook tot 4.000 euro voordeel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47