Zeeland PZC Externe hulp bij overdracht Obase deDRVKKERY SCHOUWEN-DUtVELAND 26 17 34 Scootmobielster (84) gewond bij ongeval Bidden SHIBwi Beschadigde Viking Pride doet Bruinisse aan Volkssterrenwacht helpt met verplaatsing van telescoop Donderdag 23 april 2009 Centrumpartij ging kapot aan opgelegd isolement Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Markt 51 Middelburg T0118 886 886 GOES - Een 84-jarige berijdster van een scootmobiel uit Goes is gister middag behoorlijk gewond geraakt bij een ongeval op de kruising Zon nebloemstraat-Voorstad in Goes. Een automobilist (68) uit Goes botste tegen haar. Hij verklaarde te gen de politie dat hij de vrouw niet had gezien. Zij had een flinke hoofdwond en is in een ambulan ce overgebracht naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes. ZEEUWSE De io-jarige Amadé is van huis uit niet gewend voor het eten te bid den. Zijn ouders hebben hem bijge bracht dat er huishoudens zijn waar dat wél gebeurt. Toen hij on langs dan ook bij een vriendje bleef eten, was hij niet echt ver baasd over het bidri'tueel voor het eten. Toch zat het hem niet hele maal lekker. Maar bij her vriendje Tip? redactie@pzc.nl durfde hij er niet over te beginnen. Eenmaal thuis kwam het hoge woord er uit: „We moesten van avond bidden voor het eten." „Nou dat is toch niet zo gek", antwoord de zijn moeder, „Daar hebben we toch over verteld.„ja, ik snap wel dat die mensen bidden als ze gaan eten. Maar toch niet voor dat eten. Het kwam van de afhaalchinees." Kennis en capaciteit ontbreekt binnen het gemeentehuis. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente huurt een externe onder wijsspecialist in om de overdracht van het open baar onderwijs naar Obase af te ronden. Binnen het gemeentehuis ontbreekt hiervoor de kennis en capaciteit. Er moeten nog wat juri dische plooien worden gladgestre ken. „De overdracht ligt wat com plex", zegt wethouder Roel van der Wekken, „Er zitten niet zozeer veel haken en ogen aan de over dracht, maar er komen telkens nieuwe zaken naar boven die dan weer ter discussie staan. Alles moet nu maar eens heel goed uit gezocht worden." Volgens Van der Wekken gaat het dan om zaken die al eerder bespro ken zijn, maar weer opnieuw te berde worden gebracht. Hij denkt dat een externe deskundige daar gemakkelijker mee om kan gaan. „Een frisse blik kan helpen." Het bespoedigen van de over dracht is een uitdrukkelijke wens van de gemeenteraad. Het botert al enige tijd niet zo goed tussen de stichting en het gemeentebestuur. De communicatie verloopt stroef en gaat veelvuldig in de verwijten de sfeer. Daardoor dreigden beide partijen onlangs nog voor de rech ter te belanden. De overdracht van het openbaar onderwijs moet nu in juli van dit PW De gemeente huurt twee deskun- digen in om enkele dossiers op onderwijsgebied af te ronden. De kennis en capaciteit ont breekt hiervoor op de afdeling. jaar een feit zijn. Niet alleen voor Obase is een externe medewerker aangetrokken. Ook voor het schrij ven van het nieuwe huisvestings plan voor het onderwijs ontbreekt de capaciteit. Daarom is ook hier voor een externe deskundige aan getrokken. In het huisvestingsplan onderwijs voor de komende vier jaar komt te staan wat noodzakelijk is aan ver bouw of nieuwbouw. Dat gebeurt op basis van prognoses van leerlin genaantallen en de staat van on derhoud van de gebouwen. Hoewel de prognoses op de lange re termijn spreken van een dalend leerlingenaantal, is daar nu nog geen sprake van. „Maar die cijfers nemen we natuurlijk wel in ons achterhoofd mee." Eind van dit jaar moet het nieuwe huisvestings plan klaar zijn. Van der Wekken verwacht dat met de inhuur van twee tijdelijke medewerkers en het aantrekken van een nieuwe (vaste) onderwijs deskundige de problemen op de af deling voorlopig voorbij zijn. „Eventueel dat we nog intern wat taken verschuiven, maar dat wordt nog bekeken." BRUINISSE - Een half uurtje was hij gisteren te bewonderen aan de Loswal in Bruinisse: de Vi king Pride, het rivier-cruiseschip dat afgelo pen zondag op de Waal bij Nijmegen achter eenvolgens een duwstel en een binnenvaart- tanker ramde. Het 114 meter lange en 11,40 meter brede cruiseschip van rederij Viking Ri ver Cruises raakte bij de aanvaring wel bescha digd, maar kon door blijven varen. De averij aan beide zijden stond het geplande rondje Zeeland kennelijk ook niet in de weg. De Viking Pride liep gistermiddag wel enige SU! - vertraging op in het Schouwen-Duivelandse Mosseldorp. Een bus met opvarenden keerde te laat terug van een excursie. foto Dirk-Jan Cjeltema vanavond vanaf 17.30 uur j vanavond, 19.00 uur Brasseriemenu j Prof. dr. Barbara Oomen Italiaanse tomatensoep, gestoofd i over Mensenrechten en culturele kalfsvlees of frittata en chocolade-ijs j diversiteit 15,00 en 12,50 vegetarisch j Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: nmvv.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41