Mopperaar komt tot rust Ultano H leert snel in dressuur Bondscoach Van Unen: Willeboordse 32 Donderdag 23 april 2009 pzc Zaamslag-Kloetinge op woensdag 29 april zaamslac - De halve finale van het districtsbekertoernooi tussen Zaamslag en Kloetinge wordt op woensdag 29 april gespeeld. Het duel tussen de twee zaterdag-eer steklassers begint om 19.00 uur. Zaamslag'speelt thuis. De andere halve eindstrijd gaat tus sen Waspik en LRC uit Leerdam. Die wedstrijd wordt pas op 9 mei afgewerkt. Baaijens-Van de Vrie voorin in Moorsele moorsele - Tessa Baaijens-Van de Vrie uit Goes kan op een uitste kend internationaal debuut bij de dressuur voor gehandicapte ruiters terugkijken. De amazone reed in het Belgische Moorsele de merrie Riana in de lan- denwedstrijd Grade 3 met een sco re van 67 procent naar de derde plaats. In de individuele test werd zij met 65,7 procent vijfde. Kerkhove naar derde ronde in Zuid-Frankrijk beaulieu sur mer - Tennisster Le sley Kerkhove is het ITF-jeugdtoer- nooi in Beaulieu sur Mer goed be gonnen. Nadat de achttienjarige Zierikzeese in de eerste ronde een bye had, versloeg ze gisteren in de tweede ronde de Fran^aise Manon Peral met 6-3 6-2. De Russin Poli- na Rodionova is haar volgende op- ponente. w ONKvoor First 31.7 in Wemeldinge wemeldinge - Op de Oosterschel- de Wemeldinge wordt op 19, 20 en 21 het open Nederlands kampioen schap First 31.7 gehouden. Er zullen dat weekeinde vooral Ne derlandse en Belgische zeilboten meedoen aan de titelstrijd in deze groeiende eenheidsklasse. Omdat alle vaartuigen gelijk zijn, is direct duidelijk welke equipe de wedstrij den wint. Spoormans pakt ook een titel in België arendonk - Biljarter Martin Spoor mans, in Nederland uitkomend voor Verbrugge Terminals uit Sluiskil, is ook in de Belgische com petitie kampioen geworden met zijn team Lugo Deurne. Op de laat ste speeldag won de Belg samen met zijn teamgenoten Frédéric Caudron, Eddy Leppens en Rai- mond Burgman met 6-2 van Mis ter too. Alper Ko<j gestopt bij Zeelandia Middelburg middelburg - Alper Ko£ is per di rect met gestopt met voetballen bij Zeelandia Middelburg. De aanvoer der (24) heeft zijn conclusies ge trokken na onenigheid met enkele spelers. „Het is beter voor de ploeg dat ik vertrek", gaf hij gisteren aan. Koq heeft besloten ook komend seizoen niet meer te spelen voor de zondag-derdeklasser. vrouwenpolder - Met de dres- suurwedstrijd van de ruiterclub Se-Ros werd in manege de Een dracht in Vrouwenpolder het in- doorseizoen van de kring Midden Zeeland afgesloten. Miranda Weijermans was met Ul tano H de beste van een goed pres terende klasse Z2. In de klasse Zt was Marielle Nieuwenhuis overtui gend de sterkste. Voor Ultano H, de zelf gefokte ruin van Weijermans, was het pas de tweede wedstrijd op dit niveau. De Krack C-zoon gaf er blijk van de oefeningen goed aan te kunnen en scoorde 213 punten. Dat waren er drie meer dan Sandra van der Hoofd met de merrie Pretty Wo man. In de klasse Zi bleek dat er voor een groot aantal combinaties nog veel werk aan de winkel is. Marielle Nieuwenhuis reed de mer rie TDN's Valencia naar een totaal van 205 punten. De combinatie uit Serooskerke was daarmee de enige die een voldoende voor een winst punt scoorde. In de klasse M2 stuurde Roos Mes Wynona naar een overtuigende overwinning. De amazone uit Grijpskerke bleef Vincent Bol met Urban een straatlengte (veertien punten) voor. Martin de Kroo kan na een lange afwezigheid op een uitstekende rentree terugzien. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland toonde zich met Ushi K met 199 punten de beste van de sterke kop groep in de klasse Mi. Marieke Willemstein eiste met Rising Sun met 189 punten de tweede stek op. Judoka Willeboordse kan emoties kwij't op nieuwe Yamaha. door Roeland van Vliet nieuwegein - Ze speelt het liefst Schubert Romantische stukken, waarin ze dagelijks een uurtje kan opgaan. „Als ik achter de piano zit en heel geconcentreerd oefen, ben ik niet in staat om aan andere din gen te denken. En dat is heel pret tig. De muziek ontroert, het maakt iets in me los. Ik heb een manier gevonden om mijn emoties kwijt te kunnen." Judoka Elisabeth Willeboordse, die zaterdag meedoet aan het EK in Tblisi, heeft het muziek maken no dig om goed te kunnen zijn in haar sport. „Mijn coach, Marjolein van Unen, noemt me regelmatig een mopperkont. Dat ben ik ook wel geworden", bekent de dertigja rige Middelburgse. „Ik voel steeds Judoka komt zaterdag in Tblisi in actie in klasse -63 kilo. nieuwegein - Hoewel Elisabeth Willeboordse in een post-olympi- sche dip zit, is ze één van de favo rieten voor de Europese titel in de klasse -63 kilo. Het kampioen- meer pijntjes in m'n vingers, m'n nek en m'n rug. Het is niet dat ik er niet door kan judoën, maar ple zierig is het allemaal niet. Als ik achter de piano zit, raak ik dat alle maal even kwijt. Dan denk ik ook niet aan de afspraken die ik nog moet maken, aan de dingen die ik nog moet regelen... dan telt alleen de muziek." De Walcherse heeft de piano vorig jaar herontdekt. Tussen haar zeven de en zestiende had ze al les en vanaf haar negende stond er een piano in huize Willeboordse. Van haar lerares kreeg ze te horen dat ze talent had en haar ouders wil den dat ze die gave - dat ze kon ju doën, was ook al duidelijk - even eens benutte. „Ik had er toen wel de pé in, dat ik elke dag een half uur moest oefenen. Maar hoe ouder ik werd, hoe meer ik dat ben gaan waarderen." Op haar zestiende moest ze uitein delijk de keuze maken: judo of mu- schap in de Georgische hoofdstad Tblisi begint vrijdag, de Middel burgse komt zaterdag in actie. Willeboordse deed in 2009 mee aan vier toernooien. Ze won veer tien partijen, verloor er vier en pakte drie medailles mee. Zelf is ze niet al te goed te spreken over haar aanloop naar het EK, maar volgens bondscoach Marjolein ziek. Dat ze voor de sport koos, is wel duidelijk geworden. Toch ver loor ze de piano nooit uit het oog. Het instrument verhuisde na haar overstap van Sportgeel Geelhoed naar Sportschool Jan de Rooy mee naar Goirle. En toen ze naar Rotter dam toog, werd die weer versleept. Op buitenlandse trips speelde ze 'Ik heb artrose-vingers, ze zijn helemaal verkrampt' wel eens wat op de piano in de ho tellobby, op verzoek van de bonds coach of andere judoka's. „Ze wil den altijd Für Elise horen. Of een stuk van Schubert, dat ik vroeger na de dood van mijn opa heb leren spelen. Zij vonden het mooi als ik dat deed, ik vond het eigenlijk niet zo goed klinken." Sinds vorig jaar gaat Willeboordse van Unen staat de Zeeuwse er goed voor. „Elisabeth klaagt wel eens, maar heeft een prima voor bereiding achter de rug. Ze moet nog altijd leren de positieve in plaats van de negatieve dingen uit haar trainingen en wedstrijden te halen." In 2007 én 2008 werd de Euro pees kampioenë van 2005 in de Koninginnedagtrekking 30 april Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111 - 415 063 Plus Scharendijke Dorpsstraat 15-17 4322 AC Scharendijke Tel. 0111 - 671 367 Primera Goes Kolveniershof 13-15 4461 DC Goes Tel. 0113 - 218 930 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A 4461 HW Goes Tel. 0113 - 214 607 Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 45 4331 LJ Middelburg Tel. 0118 - 6120258 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117 - 452 890 Tabak Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115 - 616 570 Elisabeth Willeboordse en haar nieuwe liefde: de Yamaha-piano.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34