Als je regelmatig hardloopt, kun je de Train mee voor de PZC Familieloop! familieloop 2009 Weblog van zwemster Ingrid van Assche En meer over de Senior Games oj> www.pzc.nl/seniorgames 30 Donderdag 23 april 2009 PZC Johan Antheunisse geeft zaterdag eerste clinic hardlopen. door Koen de Vries MIDDELBURG - Johan Antheunisse is in maart zestig jaar geworden. In de Zeeuwse atletiekwereld geniet de Middelburgse atleet desondanks nog steeds aanzien. In zijn jonge ja ren liep hij tijden waaraan de hui dige Zeeuwse toppers niet kunnen tippen. Zaterdag geeft Antheunisse de eerste clinic uit een serie van drie, die toewerkt naar de Familie loop van 20 juni. johan Antheunisse was een bijzon dere hardloper. Hij was fanatiek, maar niet altijd. Soms stopte hij er een poosje mee omdat hij zich met andere dingen wilde bezighouden. En als hij dan weer begon met hardlopen, dan was hij ontzettend fanatiek en zette hij scherpe tijden neer: 14.30 op de 5 kilometer, 30.30 op de 10, 46 minuten op de 15 en 1.03 op de 20. En toch, vindt Antheunisse nu, echt fanatiek was hij in dat soort periodes ook niet. „Ik onthield des tijds de tijden die ik liep niet. Ik had altijd het gevoel dat het veel sneller kon. Pas als ik er echt voor zou gaan trainen, zou ik bijhouden wat ik gepresteerd had. Het is er nooit van gekomen. Mijn kreet van destijds 'ik kachel maar wat an', klopte wel." Waarom? Omdat de Middelburger veel meer interesses had dan alleen hardlopen. Als hij ging trainen, wil de hij altijd een andere route lo pen. Hij wilde onderweg nieuwe dingen zien, nieuwe ervaringen op doen. „Er klonk bij mij altijd een stemmetje 'het moet wel leuk blij ven'." Zijn passie lag bij de midden-af standen, op de weg, maar vooral op de baan. De marathon vond en vindt hij niet interessant. „Ik baal er nog steeds van dat Gerard Nij- boer zo goed ging presteren op de marathon. Hij heeft de baan- atletiek naar de knoppen gehol pen. Vroeger was een marathon loper een bijzonder mens. Je moest er een beetje gek voor we zen. Die tijden zijn voorbij. Tegen woordig loopt iedereen een mara thon." Op z'n 38e, toen hij voor de eerste keer vader werd, stopte Antheunis se met hardlopen. Hij vond dat hij het vaderschap en prestatief spor ten niet kon combineren. In het weekend twee keer per dag trainen en op doordeweekse dagen één keer waren vereisten waaraan hij niet meer kon en wilde voldoen. Daarna heeft hij zich nooit meer serieus als atleet gedragen. De vete- ranensport heeft hem nooit aange trokken. „Ik heb er niet de energie voor over om er weer helemaal in te duiken." De afgelopen winter was dat an ders. Toen hij zestig werd, sprak hij met zijn dochter Lisette af dat ze een 5 kilometer tegen elkaar zouden lopen. En wellicht wilde hij daarna aan de Senior Games meedoen. „Het ging lekker, het ging steeds beter. Maar tijdens een tempootje op het Jaagpad kraakte er iets in m'n knie. Ik loop nu bij een dokter in België. Er zijn mri-scans gemaakt. Ik moet nog steeds terug voor de uitslag, maar het hoeft niet meer zo nodig. Laat die Senior Games maar zitten. Ik Johan Antheunisse wil beginners enthousiast maken voor hardlopen. De volgende clinics staan op het programma: 25 april: Effectief hardlopen. Extra informatie over kleding en schoeisel 16 mei: Effectief hardlopen. Extra informatie over voeding 6 juni: Effectief hardlopen. Extra informatie over body check Alle clinics zijn van 10.00 tot 11.30 uur en vinden plaats op het pleintje bij Pannenkoekhuis Dishoek aan de Kaapduinseweg in Dishoek. Deelname aan de clinics is gratis. Op zaterdag 20 juni wordt voor de tweede keer de PZC Familieloop in Vlissingen gehouden. Iedere loper kan aan de Vlissingse Boulevard van start gaan, van jong tot oud. 0e volgende afstanden kunnen worden afgelegd: 3,10 of 21,1 kilometer. Dit jaar ook meedoen? Pak deze kans en train mee met de loopclinics die gegeven worden ter voorbereiding op de PZC Familieloop. De clinics staan onder leiding van professionele trainers en zijn bestemd voor de beginnende hardloper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32