Eerste marathon enthousiast onthaald AZ verblijft zes dagen in Cadzand en traint in Sluis Wada waarschuwt handbal-, volleybal- en turnbond PZC Donderdag 23 april 2009 29 Enorme toeloop voor eerste Zeeuws-Vlaamse wedstrijd van 42,195 km. door René van Stee TERNEUZEN - Van een wild plan naar de complete uitwerking van een groots loopevenement. Dat is in een notendop het verhaal ach ter de eerste Logus-De Hoop Mara thon Zeeuws-Vlaanderen die op zaterdag 16 mei wordt gehouden. „Het idee ontstond bij wijze van spreken op de achterkant van een bierviltje. Ik verbaas me er nog da gelijks over hoe we alles binnen een jaar voor elkaar hebben gekre gen. Er staat nu een organisatie van 23 man die loopt als een geolie de machine. En we kunnen nog al tijd mensen gebruiken", zegt initia tiefnemer Marlon Roels uit Ter- neuzen. Qua deelnemersaantal is de mara thon Zeeuws-Vlaanderen van Hulst naar Terneuzen bij voorbaat een succes. De estafettemarathon (met teams van vier personen) is volgeboekt, terwijl bij de indivi duele lopers en loopsters het maxi mum van vierhonderd deelne mers bijna is bereikt. Met de acht ste marathon en de kwartmara thon en de kidsrun erbij maken naar schatting zevenhonderd atle ten en atletes hun opwachting. De ontwikkelingen rond alle festi viteiten raakten begin februari in een stroomversnelling. Achter de schermen was al bergen werk ver zet. Volop flyeren, persberichten en de lancering van een website wierpen hun vruchten af „Sinds dien is het niet meer rustig ge weest. Het leek vanaf die tijd wel alsof we de mensen van onze mis sie hadden overtuigd. Voordien waren we trouwens ook vrij zeker van onze zaak. Maar wat er nu al in het eerste jaar gebeurt, hadden we in onze stoutste dromen niet kunnen bedenken", vertelt Roels. Hoewel de organisatie op rolletjes loopt, was het niet altijd hosanna. Vooral het werven van vrijwilli gers, ruim tweehonderd in aantal voor taken zoals parkoersbeveili ging, opbouw- en afbreekwerk- zaamheden bij de start en de fi nish, bevoorrading en chauffeu ren, verliep aanvankelijk moei zaam. Zodra echter de overtuiging groeide dat de marathon een suc cesstory zou worden, dienden meer mensen zich aaji. Er waren ook meevallers. Roels: „Zoals spon soring. Niet dat het in vloek en een zucht was geregeld, maar het ging eigenlijk toch heel vlot. Dat is best opmerkelijk in een tijd dat be- Stichting Zeeuws elftal regelt duel met landskampioen. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Cadzand wordt ko mende zomer zes dagen lang de uitvalsbasis van AZ. De landskam pioen neemt van 14 tot en met 19 juli zijn intrek in hotel de Wielin gen te Cadzand en zal trainen op de velden van voetbalvereniging Sluis. AZ verblijft in Zeeland op uitnodi ging van de stichting Zeeuws elf tal. De stichting regelt alles rond het trainingskamp van de equipe van coach Louis van Gaal. Woens dag 15 juli speelt het Zeeuws elftal op sportpark de Veerse Poort te gen AZ (19.00 uur). Als afsluiting van het trainingskamp voetbalt AZ op zondag 19 juli in Brugge te drijven en overheden minder heb ben te besteden." De deelnemers starten aan de his torische Keldermanspoort in Hulst. De finish is op de tot mara thonplein omgetoverde Markt in Terneuzen. Er zit veel variatie in het parkoers, dat onder meer loopt via de Clingse en Steense bossen, de Fortenroute, het Axelse bos, het Eiland van Meijer bij Spui en de Scheldeboulevard in Terneu zen. Driekwart van de route is niet toegankelijk voor gemotoriseerd verkeer. Bovendien gaat veertien van de dik 42 kilometer over onverharde paden. „Het was eerst de bedoe ling om de route Terneu- zen-Hulst-Terneuzen uit te zetten. De animo voor de eerste editie van de Zeeuws-Vlaamse mara thon is buitengewoon groot. Het evenement zit bijna aan het maxi mumaantal deelnemers. Maar dat vonden we meteen al te saai. Vandaar dat we het over een andere boeg hebben gegooid en er straks onderweg heel veel valt te genieten van het moois dat Zeeuws-Vlaanderen te bieden heeft", zegt Roels, die het parkoers op de mountainbike en met be hulp van een gps-systeem in kaart heeft gebracht. Zelf meedoen zit er tot zijn grote spijt niet in. „Daar voor wordt het op dag zelf een te groot gekkenhuis." gen Club Brugge, de ploeg van trai ner Adrie Koster. De aanvang is 18.00 uur. De stichting Zeeuws elftal was al enige tijd in de slag met AZ. De nieuwe kampioen werd vooral de laatste dagen overstelpt met aan vragen. „De combinatie met een wedstrijd tegen Brugge sprak de mensen van AZ aan", zegt Piet Koster van de stichting Zeeuws elf tal. Gisteren was er een delegatie van AZ in Middelburg, Cadzand en Sluis. Na inspectie van de velden en de accommodatie werd het licht op groen gezet. „AZ komt met de volledige selectie naar Zee land", zegt Piet Koster. „We wil den met de stichting graag een top per naar Zeeland halen en zijn ver schrikkelijk trots dat dat nu is ge lukt. Het is bovendien weer een impuls voor het Zeeuws elftal." DÜSSELDORF - Het wereldantido- pingbureau Wada heeft vijf sport bonden gedreigd met maatregelen, omdat hun controlesysteem tegen dopegebruik nog steeds ontoerei kend is. Dat zei Wada-baas John Fahey gisteren in een interview in de Duitse krant Bild. „Het gaat om handbal, volleybal, turnen, worstelen en moderne vijf kamp", aldus Fahey. De bonden hadden tot eind 2008 de tijd om hun dopingcodes aan te passen aan de Wada-reglementen, maar hebben verzuimd dat te doen. De Wada heeft ze uitstel verleend tot de bijeenkomst op 8 en 9 mei in Montreal. Een uitsluiting op de Olympische Spelen dreigt. „Er zijn consequenties, maar daar zullen we het dan pas over hebben. Ik wil nu nog niet speculeren", zegt Fahey. De Australiër toonde zich teleurge steld over de houding van de we reldvoetbalbond Fifa, die spelers tijdens hun vakantie niet wil con troleren. „Het is een uitnodiging aan sporters om in hun vrije tijd wel doping in te nemen." Marlon Roels voor het logo van de Zeeuws-Vlaanderen-marathon. foto Peter Nicolai Een initiatief van Speel mee op www.lekkerpuzzelen.nl Puzzel ouderwets gezellig mee, van Sudoku tot Woordzoeker en maak kans op fantastische prijzen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31