Rebellin trapt door de pijn heen 27 Heerenveen is de baas in Volendam 30 en 31 De oude Davide Rebellin sprint de jonge Andy Schleck er nog uit op de Muur van Hoei. foto Nicolas Bouvy/EPA Italiaan troeft jonge Schleck af op slotklim in Waalse Pijl. door Edward Swier hoei - Het is als met vlees, hoe ouder hoe taaier. Dat Davide Re bellin, toch al weer wat maandjes 37, de Waalse Pijl gistermiddag met een explosief spurtje bergop won, verraste Karsten Kroon niets. „Ie trapt als dikke dertiger net even wat makkelijker door de pijn heen, je hebt meer meegemaakt", weet Kroon, zelf 33. „Maar", beseft de Saxo-renner, „het duurt niet lang meer voor de jongere genera tie het overneemt. Andy Schleck was er hier op de Muur van Hoei al dichtbij." Kroon weet het zeker. „We gaan nog heel veel zien van Andy. Deze zomer al? Eerst zondag in Luik hè." Kroon geniet van de ontwik keling van zijn jonge, 23 lentes tel lende ploegmaat, die tegelijk aan ging met Rebellin, maar moest bui gen voor diens spurtkwaliteiten. Kroon: „Andy heeft nu al zo'n gro te motor, kan anderen én zichzelf vreselijk pijn doen. Hij heeft veel weg van Robert Gesink. Let op mijn woorden: die twee gaan el kaar in de toekomst nog vaak te genkomen." Maar eerst is er dus nog even Re bellin. Schleck: „Die is me iedere keer als ik hem tref in zulke wed strijden toch net te snel af, ik zal aan mijn explosiviteit moeten wer ken." Rebellin doet dat 's winters in het krachthonk. „Ze zeggen weliswaar dat oudere renners minder snel worden, maar ik kan de achteruit gang nog tegengaan. Ik werk er hard voor, heb er nog altijd lol in." In de Amstel Gold Race kwam dat er, door griep en bronchitis in de aanloop naar die klassieker, nog niet uit. „Maar de Amstel was een mooie training", lacht Rebellin, die ook in 2004 en 2007 al won op de Muur van Hoei. Zondag wil hij zich in Luik-Bastenaken-Luik an dermaal tonen. „Zestig kilometer meer, dat is op mijn leeftijd niet het probleem." Kroons Saxo-ploeg heeft van La Karsten Kroon voorspelt Andy Schleck een grote toekomst, al moet de Luxemburger de over winning in de Waalse Pijl nog wel aan Davide Rebellin laten. Doyenne (De Nestor) hét speer punt van deze week gemaakt. Na de tweede plaats van Kroon in Val kenburg en de tweede plaats van Schleck in Hoei zet Kroon in op de winst. „Voor mezelf, of voor ie mand van de ploeg. We waren zo wel hier als in Amstel het sterkste blok, dat gaat zich een keer uitbeta len." Voor de Rabobank-ploeg was de dag zeer teleurstellend. Juan Ma nuel Garate was de eerste Rabo, 57e. Vacansoleil deed het daarbij vergeleken stukken beter. Liefst vijf coureurs - Clement Lhotellerie (ue), Matteo Carrara (26e), Ger- ben Löwik (36e) Sergei Lagoetin (42e) en Marco Marcato (53e) - ein digden voor de 'beste' Rabo. Löwik was overigens ook de beste Nederlander. Vos komt weer als eerste boven in Hoei hoei - De Muur van Hoei kent geen geheimen voor Marianne Vos. De Brabantse won gisteren voor de derde keer op rij de Waal se Pijl. Waar andere rensters gruwen van de slotklim, komt Vos er tot bloei. „Zenuwen ken ik hier niet, ik ken deze Muur als geen ander", aldus de pas 21-jarige Vos. Ze is de eerste renster die de we reldbekerwedstrijd drie keer op rij won. Fabiana Luperini (1998, 2001 en 2002) en Nicole Cooke (2003, 2005, 2006) zegevierden ook drie maal, maar niet aaneengesloten. Robben weer enkele weken aan de kant madrid - Arjen Robben is twee tot drie weken uitgeschakeld. Dat maakte zijn dub Real Madrid giste ren bekend. De Nederlandse inter national liep dinsdag in het compe titieduel tegen Getafe (3-2) een kuitblessure op. Robben mist daar door in ieder geval de wedstrijd te gen Sevilla zondag en de kraker te gen koploper FC Barcelona in het weekeinde daarop. De vleugelspeler kwam tegen Ge tafe pas in de tweede helft het veld in, maar moest zich na acht tien minuten weer laten vervan gen. FC Zwolle wil Everse terug als trainer zwolle - FC Zwolle wil Jan Everse terug als trainer. Het interim-be stuur van de eerstedivisieclub heeft een gesprek gehad met de Rotterdammer, die in maart op non-actief werd gesteld. Everse spande na zijn ontslag een arbitragezaak aan tegen de club. Zwolle kreeg vorige week te horen dat het arbeidscontract met Everse per 1 mei mag worden beëindigd, mits de club de trainer een vergoe ding van 250.000 euro betaalt. Zwolle heeft tot 30 april om ge hoor te geven aan de uitspraak, maar kiest nu voor toenadering. Hardloper Antheunisse kan de hele wereld aan Tip? sport@pzc.nl Friese club voor derde keer in finale van KNVB-beker. volendam - Het zal stil zijn in Hee renveen op zondag 17 mei. De Frie zen gaan die dag massaal naar Rot terdam. En wie niet gaat, zal thuis voor de buis zitten kijken naar de KNVB-bekerfinale. Heerenveen plaatste zich gistera vond voor de eindstrijd door in Vo lendam te winnen (0-2) in een ver makelijke halve finale. De subtop per toonde aan van een hoger ni veau te zijn dan de degradatiekandi daat en wist de vroege voorsprong (doelpunt Viktor Elm) redelijk een voudig vast te houden. In de slotfa se bezegelde aanvoerder Danijel Pranjic de overwinning met een fraai schot van twintig meter. Tussen de twee treffers door con troleerde Heerenveen grotendeels de wedstrijd. Slechts enkele keren had de ploeg van trainer Trond Sol lied het echt benauwd. Alle keren was Volendam-aanvaller Domini que van Dijk erbij betrokken. Zo'n zeventienduizend Heeren- veen-fans van Heerenveen zullen 17 mei hun club steunen in de be kerfinale. Het is, na 1993 en 1997, de derde keer dat Heerenveen in de eindstrijd staat. Beide voorgaan de keren werd verloren en mede daarom zal reikhalzend worden uit gekeken naar de komende finale, waarin Twente de tegenstander is. In Italië haalde Lazio Roma ten koste van Juventus de finale. De tweede wedstrijd eindigde gisteren in 2-1, net als het eerste duel. De an dere finalist is nog niet bekend. In België schakelde Racing Genk Lier- se SK uit: 4-1, na een 2-2-gelijkspel in de heenwedstrijd. Op 24 mei is KV Mechelen de opponent in de eindstrijd. In Duitsland was Wer- der Bremen net iets beter dan HSV, dat getraind wordt door Mar tin Jol. Werder won na strafschop pen en gaat nu naar de finale. Twee weken uitstel voor Fortuna Sittard zeist - Fortuna Sittard is tevreden over het oordeel van de beroeps commissie van de KNVB. Die hield de zaak van Fortuna gistera vond voor twee weken aan. De Limburgse club krijgt veertien da gen de tijd krijgt om het reddings plan verder te onderbouwen. Volgens jurist Paul Rousseau, die het woord voerde in Zeist, was de commissie te spreken over de plan nen van het bestuur. „De voorzit ter noemde het een realistische vi sie die goed was onderbouwd. Het is aan ons om het over twee we ken waar te maken." GérechtsDeunvcofdersKantoof Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 20 april 2009 blijkt, dat t.v.v. Helene Combee, wonende te Middelburg in kort geding is gedagvaard EVERARDUS GER- ARDUS AGNES LEERAERT zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 23 juli 2009 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan E.G.A. Leeraert een afschrift kan krijgen ten kantore van Moeliker Platteeuw Advocaten, gevestigd te Middelburg aan de Hoogstraat 16, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29