Het Zwin breidt fors uit mÈÊÈÊm het milieu, bespaar kosten, 'Geen grotere schepen op Westerschelde' Oplaadpunten elektrische fiets in kaart 4.000,- voordeel Ford Mondeo 2.0 Flexifuel Feei the difference Wpzc Donderdag 23 april 2009 23 Dag voor starters op woonmarkt middelburg - Rabowoonshop, Woongoed Middelburg en M2Ma- kelaars houden morgen een star- tersdag voor mensen die van plan zijn voor het eerst een eigen wo ning te kopen of te huren. Er wordt informatie gegeven over financiering en aanbod van wonin gen. Belangstellenden zijn van 16.00 tot 22.00 uur welkom in de Rabowoonshop aan de Langeviele in Middelburg. Straf Middelburger niet verminderd den haag - Een Middelburger (37) die anderhalf jaar geleden bij de Middelburgse politierechter de boel op stelten zette tijdens zijn strafzaak, heeft gisteren in hoger beroep bakzeil gehaald bij het ge rechtshof in Den Haag. Advocaat S. Nijssen vroeg het gerechtshof twee weken geleden of er iets afkon van de 180 uur werkstraf die de politie rechter had opgelegd. Maar het hof liet het in hoger beroep zo. goes - Op de Westerschelde mo gen geen grotere schepen worden toegelaten, laat het Goese college van B en W binnenkort aan Rijks waterstaat weten. Volgens burgemeester Dick van der Zaag is het om veiligheidsrede nen niet verantwoord het toela tingsbeleid voor zeeschepen te ver ruimen. Rijkswaterstaat heeft hier over zelf een reactie gevraagd aan Zeeuwse gemeenten, ook aan Goes, dat niet eens aan de Wester schelde ligt. Van der Zaag: „Maar we zitten als Goes wel in de Veilig heidsregio Zeeland." Volgens de Goese burgemeester kan Nederland niet steeds blijven voldoen aan de Vlaamse wensen de vaargeul in de Westerschelde naar Antwerpen verder te verdie pen. „Vanzelf komt dan ook steeds weer de ontpolderingsdiscussie te rug." kloosterzande - De dorpsraad Kloosterzande maakt een inventa risatie van adressen van openbare gelegenheden waar mensen met een elektrische fiets de accu van hun rijwiel bij kunnen laden. Volgens voorzitter Robert Assel- man van de dorpsraad ontbreekt het tot op heden aan een Zeeuwse kaart met oplaadpunten om (bijna) lege accu's weer op te la den. „Bij het ene café mag het wel, bij het andere niet. Wij zoeken adressen waar mensen, uiteraard tegen vergoeding van de stroom- kosten, de accu van hun elektri sche fiets bij mogen laden." De dorpsraad wil de lijst met Zeeuw se oplaadpunten later dit jaar aan bieden aan de ANWB of de VW in Zeeland, met het verzoek de op laadpunten op fietskaarten in beeld te brengen. Wie wil meewer ken aan het initiatief kan zich mel den via reasselman@zeelandnet.nl. Sluftergebied op grens van Nederland en België wordt vergroot. door Frank van Cooten knokke - Natuurgebied het Zwin staat aan de vooravond van een grote verandering; een forse uit breiding en omvorming tot een ecotoeristisch centrum in 2012. Het Zwin is een typische slufter. Een onderbreking in de buitenste duinenrij, met een achterliggend schorrengebied waar zeewater via een geulenstelsel dagelijks kan bin nendringen. De totale oppervlakte bedraagt nu ruim honderdvijftig hectare. Compagnie 'Het Zoute' verkocht in 2006 twee delen van het Zwin- gebied aan de overheid. De Zwin vlakte met zeereepduinen (180 hectare) aan het Agentschap Na tuur en Bos, en het 'vogelpark', het huidige Provinciaal Natuur park Zwin (achttien hectare) aan de provincie West-Vlaanderen. Beide organisaties bouwen het Zwin uit tot een nieuw en eigen tijds toeristisch-educatief project. Blikvangers zijn een nieuw bezoe kerscentrum dat de huidige, verou derde gebouwen vervangt, en een kijkcentrum met een panoramisch zicht op de Zwinvlakté. De wer ken worden geraamd op ruim zes tien miljoen euro. 'Een nieuw bezoekerscentrum als een parel in het natuurcomplex Zwin, verbonden met een kralens noer van kijkplaatsen rond de Zwinvlakte', stellen de Vlaamse overheden enthousiast. Centrale toegangspoort is het nieu we bezoekerscentrum. De verkom merde en verouderde gebouwen worden gesloopt. Naast informatie en tentoonstellingen is het nieuwe bezoekerscentrum straks ook be doeld voor het houden van na tuur- en milieu-educatieve activi teiten en dagseminaries, gericht op natuurbeleving, natuurontwik keling en duurzaamheid. De vogels worden niet vergeten. Het Zwin fungeert immers als een Europese stapsteen in de vogel trek. Daarom wordt het Natuur- educatief Ecotoeristisch Zwinpro ject uitgedragen onder het motto 'Het Zwin als internationale lucht haven voor vogels'. Daarnaast blijft de kolonie vrije ooievaars door het aanleggen van een nieuwe waterpartij in stand. De vogels in de kooien worden be perkt tot een waardevolle selectie van typische zwinsoorten, op ver antwoorde wijze geherhuisvest. Het kijkcentrum in de dijk vormt de enige toegangspoort langs Vlaamse zijde tot de Zwinvlakte en is startpunt voor wandelingen in het natuurgebied. Rond het Zwin komen wandelpaden. Naast het bezoekerscentrum vin den de Vlaamse overheden infol ij Natuurgebied het Zwin staat aan de vooravond van een grote ver andering. Een forse uitbreiding en omvorming tot een ecotoeris tisch centrum in 2012. matiepunten in de omgeving van belang zoals het bezoekerscen trum in Cadzand. Voor dit cen trum gloort dus ook een nieuwe toekomst. De omvorming van het Zwin is ook ingegeven door de uitbreiding met 120 hectare van de Willem Le- opoldpolder. De Vlaamse regering besloot op 13 maart de internatio nale dijk landinwaarts te verplaat sen. De Vlaamse regering compen seert getroffen landbouwers. Om de natuurwaarden veilig te stellen, bestaat het idee de mon ding van het Zwin volledig af te dammen. Het gevreesde nadelig effect op de natuur vanwege het enkele weken ontbreken van het getij, blijkt mi nimaal. Over deze meest vergaan de beschermingsmaatregel wordt gedacht na de ramp met de Trico lor in 2003. De maatregelen om het Zwin te beschermen tegen olie worden be keken op haalbaarheid en effecten voor de natuur. lie prtjzen in euro's. Pn|ren »j 1 rijklaar maken en ver widenngsOlidrage. tenzij anders aangegeven Wijzigingen voorbeluxiden. Afgebeelde aulo kan afwijken van slandaardspecificaiies. Voordeel Business Pack geldt voor Mondeo op feil c Bio-ethanol én Energielabel B. De Ford Mondeo 2.0 liter Flexifuelmotor biedt u het beste van twee werelden. U kunt ermee op benzine rijden en op de alternatieve, duurzame brandstof bio-ethanol, die bij steeds meer tankstations in Nederland en de rest van Europa verkrijgbaar is. De krachtige 2.0 liter motor (107 kW/145 pk) is zo zuinig en duurzaam dat hij het Energielabel B heeft gekregen. U belast het milieu zo min mogelijk. Terwijl u toch beschikt over alle souplesse en kracht die u van Ford verwachten mag. Klaar voor de toekomst met de Mondeo Flexifuel. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uïtstoot: km/liter: 12,6; liter/100 km: 7,9; CO gr/km: 189. Lagere kosten. Met de Ford Mondeo 2.0 liter Flexifuel belast u niet alleen het milieu minder, ook aan de kostenkant kiest u meer dan verantwoord. Deze bijzonder goed uitgeruste auto kan tevens worden voorzien van het Business Pack bestaande uit een 7" navigatiesysteem met touchscreen, Bluetooth, Voice Control en parkeersensoren voor een meerprijs van slechts 850,-. Dat is een voordeel van 2.500,- Samen met het Flexifuelmotor Voordeel van 1.500,- is het totaalvoordeel 4.000,-. Dat betekent een aanzienlijk lagere 'bijtelling voor leaserijders. Mondeo 2.0 liter Flexifuel mét Business Pack v.a. 28.525,- De Flexifuelmotor is ook leverbaar op Ford S-MAX en Ford Galaxy. Ook tot 4.000 euro voordeel. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25