in stadswal' Wandelend genieten van rust Heel weinig animo voor strandopruimdag gaten horen Inbraken op drie plaatsen op Walcheren 1 8 Donderdag 23 april 2009 PZC z9n vee' variaties. Doordat het een dijkengebied is, kun je ook steeds ver kijken. Joke de Witte, vrijwilliger Stichting Landschapsbeheer Zeeland. vlissingen - Niet alle gaten in de stadswal van Vlissingen zijn be schadigingen. Sommige gaten ho ren daar te zitten en moeten er dus ook vooral in blijven. Dat heeft het projectbureau Zeewerin gen gehoord van de Stichting Stadsherstel. De Lokale Partij Vlissingen had het gemeentebestuur benaderd omdat door werk aan de zeewe ring zowel schade zou zijn ont staan aan de historische stadswal als aan de oprit naar de Boulevard Evertsen. Schade aan de weg, het fietspad en het trottoir aan het be gin van de boulevard is inderdaad het gevolg van dat werk, beaamt het projectbureau. Daar is name lijk een opslagterreintje aangelegd en vrachtwagens moesten daar ma terialen lossen, zoals breuksteen. Die schade wordt gerepareerd op kosten van het projectbureau. Schade aan de historische stadswal is maar voor een klein deel te wij ten aan het kustwerk. Er is één steen losgeraakt door het storten van breuksteen, meldt woordvoer ster Anneke McGovern. „Maar dat is woensdagmiddag pas ontdekt, dus dat kan niet zijn waar de LPV vragen over heeft gesteld." De schade die de LPV heeft ge zien, kan wel het gevolg zijn van onderhoudswerk dat vorig jaar is uitgevoerd. Bij dat werk zijn kleine stukjes van stenen afgesprongen, maar in overleg met de monumen tencommissie is besloten dat zo te laten, aldus woordvoerster Sandra Minneboo. Waterschap en monu mentencommissie kwamen tot de slotsom dat het nog slechter zou zijn voor het karakter van de stads muur om de stenen eruit te halen en te vervangen. 20% bijtelling BMW 116i en 118i www.zwartepoorte.nl middelburg - Bij inbraken, de afge lopen dagen, op drie plaatsen in Middelburg en Vlissingen, zijn di verse goederen en geld gestolen. In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in een woning aan de Wijenburg in Vlissingen. Uit het huis werd beeldapparatuur gestolen, uit de schuur een fiets. Dinsdagochtend is ingebroken in een kantoor aan de Rotterdamse- kaai in Middelburg. Er werd een kassalade met enkele honderden euro's gestolen. Maandagavond zijn bij een inbraak in een bedrijfs- loods aan de Westerhavenweg in Vlissingen zo'n tien dozen met sloffen sigaretten en flessen alcoho lische drank meegenomen. door Carla van de Merbel DOMBURG - De organisatie liep rond met honderd lege vuilniszak ken en bovenaan de duinen stond een grote, lege container: alles was klaar voor de strandopruimdag die magazine en tv-zender National Geographic en milieuverenigingen woensdag op touw hadden gezet, onder meer in Domburg. Alleen: er was bijna niemand die de vuil niszakken wilde aannemen en op het Domburgse strand aan de slag wilde gaan. Er was wel een jong stel uit Eind hoven, dat zelfs speciaal voor de ac tie was gekomen. En er was een man uit België, die voor de strand opruimdag kwam. Maar verder was het stil. De teleurgestelde orga nisatie ging daarom maar mensen aanspreken en vragen of ze wilden meehelpen. Doel van de actie was om, tijdens de Dag van de Aarde, aandacht te vragen voor het vele plastic in zeeën en oceanen en op stranden. De actiedag werd ook gehouden op Terschelling en in Den Helder, Egmond aan Zee, Bloemendaal, Noordwijk en Scheveningen. Het landelijke startsein klonk in Noordwijk. Volgens Samira El Yan- douzi van National Geographic was het daar wel druk, maar dat kwam misschien vanwege de soapsterren die daar aanwezig wa ren. In Noordwijk en Bloemen daal werden ook tv-opnames ge maakt die gisteravond werden uit gezonden op National Geographic. zie ook de video op www.pzc.nl Twee vrijwilligers ruimen samen bij Domburg het strand op. foto Lex de Meester Arjan de Hulster en Joke de Witte op het onverharde wandelpad langs de Zuiddijk. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20