SieMatic 1 Alleen bij SieMatic: 15 jaar plezier van uw vakantie Zeeland neemt voortouw bij aanpak na terreurdaad CWf, Weót, ik puwzet het keót shbhhbp Chemische industrie, zoals Dow Terneuzen (foto), zou een doelwit kunnen zijn van terreur. luchtfoto Peter Nicolai Veiligheidsdiensten en politie stellen coördinatieplan vast. door Marcel Modde Vier aanslagen in korte tijd. Dit 'Madrid-scenario' staat centraal in het Coördinatie- plan Terrorisme Gevolgbestrijding (CTG), dat Johan Kasse van de po- gji litie Zeeland samen met andere Zeeuwse veiligheidsdiensten en ge meenten heeft opgesteld. Het plan dient als blauwdruk voor alle regio's. De dreiging van een terroristische aanslag in Nederland is onverminderd 'substantieel', ver klaart Kasse de onderliggende noodzaak van het coördinatieplan. „We zitten nog steeds met troepen in Afghanistan en er lopen in Ne derland mensen rond die onze sa menleving vijandig gezind zijn." Dat het CTG door de Zeeuwse po litie is geschreven, zegt niets over een specifieke dreiging hier, bena drukt de Walcherse districtschef Een gekke gedachte is dat niet, want de vele dijken, chemische in dustrie, havens en een kerncentra le zouden Zeeland immers tot een potentieel doelwit kunnen maken. Kasse: „Het ministerie van Binnen landse Zaken heeft een aantal the ma's benoemd waarop we ons lan delijk moeten voorbereiden, zoals een grieppandemie, grootschalige uitval van computernetwerken én terrorisme. Daarbij gaat het vooral ook over samenwerking van ver schillende overheidsorganisaties. Tegelijkertijd is gezegd dat de re gio's dat zelf voor hun eigen ge bied moeten organiseren. Afge sproken is dat één of twee regio's die taak op zich zouden nemen voor de anderen en Zeeland heeft daarin het voortouw genomen." Het Coördinatieplan Terrorisme Gevolgbestrijding beschrijft de hulpverlening en het overheidsopt reden na een aanslag. Kasse: „Wie zit waar allemaal in, wie krijgt de leiding, hóe lopen de informatiestromen? Is dat dan zo bijzonder nodig? Ja! Wanneer je kijkt naar de terrorismebestrijding (de opsporing) en de crisisbeheer sing, dan zijn dat twee verschillen de werelden. De politie kent beide werelden en kan daarin bij uitstek de verbindende factor spelen. Op LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ontpolderen 3 Het besluit van het kabinet om een streep te zetten door de ont- poldering van de Hertogin Hedwi- gepolder in Zeeuws-Vlaanderen is goed nieuws voor de natuur, voor de burgers en de democratie. Het besluit is goed omdat 600 hectare estuariene natuur ruimschoots wordt gerealiseerd. Het is goed voor de burgers omdat blijkt dat actieve betrokkenheid bij maat schappelijke vraagstukken loont, zolang le duidelijk argumenteert, wilt volhouden en alternatieven weet te ontwikkelen. Bovendien is het besluit goed voor de democra tie. Niet de macht van ambtenaren of maatschappelijke organisaties www.lekkerpuzzelen.nl heeft de doorslag gegeven maar de stem van verantwoordelijke bur gers en hun volksvertegenwoordi gers. Het ontpolderdossier heeft bovendien nieuwe politieke ver houdingen in Zeeland ontwikkeld. Leden van alle politieke partijen hebben intensief samengewerkt in groot onderling vertrouwen. Die samenwerking betekent veel meer voor verantwoord en een breed ge dragen natuur en milieubeleid èn de toekomstige ontwikkeling van Zeeland, dan de starre positie die onder meer de Zeeuwse Milieu Fe deratie en het Zeeuws Landschap al die tijd innamen. Jan Schuurman Hess Hamerstedestraat 25, Kats Ontpolderen 4 De selectieve hysterie over de ont- poldering loopt nu wel erg op. Een Tweede Kamer die zomaar dikke strepen zet door internatio nale overeenkomsten op grond van wat louter mediaprognostiek is over hoeveel Zeeuwen nu echt last hebben van ontpoldering. In het kielzog daarvan de ophef over Waterdunen, waarvan het dorp Groede kennelijk wel snapt wat ook de economische waarde is van nieuwe getijdennatuur. Maar voor al ook natuurlijk de voortdurende ophef die mevrouw De Feyter en haar club maakt over alleen maar de gedachte dat er ergens in ons landje apart een stukje land-in ver binding gebracht zou word en met het getij. Wie daar anders over denkt, is dan of een groene leuge naar, of een groene maffioso. Ik vind dit alles eigenlijk tamelijk onbetamelijk worden. In dit land zijn we vrij een mening te heb ben. Daar kun je dan anders over denken, maar dat hoeft dan niet het stigmatiseren van iedereen die de natuur een goed hart toedraagt te betekenen. Wat me het meeste treft is de stigmatisering van al die mensen in natuurverenigingen die vrijwillig hele weekenden opoffe ren voor onderhoudswerk en on derzoek in de natuur. Iedereen weet er kennelijk alles over, maar hun kennis en kunde is kennelijk niets meer waard. P. Clijsen Donzevisserstraat 61Terneuzen Fietspad Het zou toch van de gekke zijn dat voor de veiligheid van fietsers op de Kattendijksedijk grond ontei gend moet worden in de polder omdat de gemeente Goes per se de weg dwars door de polder wil hebben. Met alle schadelijke gevol gen voor de natuur en het land schap vandien. Langs de golfbaan ligt al een pad dat zo door de fiet sers gebruikt kan worden. Maar nee, dat mag blijkbaar niet van de golfbobo's. En Goes die schikt zich daar in. Het waterschap en/of de gemeente Goes moeten hun spier ballen daar maar eens laten zien en dat pad onteigenen als ze niet meewerken. Vooral geen racebaan aanleggen in de polder. In Dom burg heeft altijd nog een fietspad naast de golfbaan gelegen, waarom kan dat daar wel? En op de Bruns- sumerheide loopt zelfs een fiets- knooppuntensysteem over de golf baan heen, zonder problemen. Maar ja de gemeente Goes is nu eenmaal niet de natuurvriendelijk ste gemeente daar zijn we de laat ste tijd wel achter gekomen. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Piraten De Amerikaanse marine heeft bij een bevrijdingsactie drie Somali sche piraten gedood en een vierde gevangen genomen. Hij krijgt waarschijnlijk levenslang. Prima! De Nederlandse marine heeft, ook een bevrijdingsactie uitgevoerd. De piraten bij deze actie werden binnen een uur vrijgelaten. Wij blijven ons belachelijk maken voor het oog van de hele wereld. Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg N61 De oplossing om de N61 verkeers veiliger te maken ligt voor de hand: pas hoge snelheid aan naar de snelheid van het langzame ver keer. Niet het langzame verkeer is het grootste probleem, maar juist het snelle verkeer. De voordelen zijn: op éénvoudige en snelle wijze uit te voeren. Onmiddellijke verhoging van de verkeersveiligheid en minimale fi nanciële investering. Ook nog eens uitstekend voor het milieu, min der onderhoud en geen verhoging van waterschapsbelasting. Nadeel: reis duurt langer. Het kan niet zo zijn dat een langere reistijd belang rijker is dan deze voordelen? Zeeuws-Vlamingen zijn gewend aan deze route en toeristen komen veelal voor de rust. V. Hamelinck Zoutlandsedijk 1 a, Kloosterzande PZC Donderdag 23 april 2009 1 1 het moment van een aanslag krijg je te maken met de gevolgen, het herstel van de chaos. Als je die coördinatie niet van tevoren regelt, zit je zo met veertig man aan tafel. En dat moet je niet hebben!" Johan Kasse heeft, in aansluiting op het landelijke plan, bewust het Madrid-scenario als uitgangspunt genomen. „Bij vier aanslagen in korte tijd is de chaos compleet", zegt hij. „Ben je daar goed op voor bereid, dan lukt het in iets minder ernstige situaties ook wel." Het Coördinatieplan Terrorisme Gevolgbestrijding is inmiddels vastgesteld door het bestuur van de Veiligheidsregio Zeeland. Ook andere regio's hebben vol gens Johan Kasse belangstelling ge toond. 't Liefst een SieMatic Het vakantieseizoen nadert. Weet u al waar u heen gaat? Als u minstens 15 jaar lang plezier wilt hebben van uw vakantiebudget, ga dan dit jaar naar onze show room. En kies een echte SieMatic voor uw geld. Wij adviseren u graag over welke keuken voor u ideaal is. Wilt u thuis eerst rustig kijken welke vakantiegeld bestemmingen er zijn, haal dan het grote, inspirerende SieMatic Keukenideeënboek. Cadeau. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118 -62 95 22 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter LOGUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.iogusdehoop.nl wij adviseren-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11